03 жовтня

 

Опис

   Кам’янець-Подільський – місто-легенда, квітка на камені, природне та архітектурне чудо Хмельниччини та України. Вирушай сюди разом із нами - пам'ятки міста чекають тебе! А також ми відвідаємо потужний фестиваль  повітряних куль. Тому налаштовуйтеся на активний відпочинок, адже враження від даної подорожі надовго закарбуються у Ваших спогадах.

   Кам'янець-Подільський є однією з головних пам'яток України. У 2007 році він увійшов до числа переможців конкурсу Сім чудес України. Хочемо нагадати, що Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні, після Львова і Києва, по кількості історичних пам’яток, вони здивують тебе і викличуть справжній захват!

    Тут буквально витає запах історії, романтики, мистецтва і свободи. 

   Кам’янець-Подільський за свою більш ніж тисячолітню історію встигло бути осередком 7 національностей, культура яких відбилась в архітектурі будинків та вулиць. Вперше в Україні тут зварили каву, вперше в Східній Європі було піднято в небо повітряну кулю, та останні 10 років Кам’янець-Подільський є одним із кращих фестивальних міст.

 

    Найдавніша фортеця, красиві церкви, бруковані вулиці, затишні кав'ярні та розмальовані будинки - все це тільки маленька частина, яка відразу ж впадає в око по прибуттю. Тут живуть чуйні люди, а чоловіки не скупі на компліменти. Кам’янець, як і багато Західних міст України ділиться на Старе та нове місто. І з’єднує їх Новопланівський міст, який побудований на початку XIX століття.

    Старе місто є дійсно унікальним місцем - воно розташоване на високих скелястих берегах каньйону, утвореного річкою Смотрич.

  

   У сучасному місті створено Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», що зберігає в архітектурній спадщині і назвах пам’ять про присутність у старому місті вірменів, поляків, русинів, турків і татар…

  Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Воно налічує в собі більше ста пам’яток архітектури та історії. Пропонуємо вашій увазі захоплюючу прогулянку по Старому Кам'янцю, де Ви побачите:

  • Перший комерційний банк (19 ст.);
  • Церкву Троїцьку (14 ст.);
  • Перший в’їзд в Старе місто (Вітряна брама, 18 ст.);
  • Палац Чарторийського (16-19 ст.);
  • Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла (15-19 ст.);
  • Міську ратушу (Польський магістрат 15-19 ст.);
  • Вірменський колодязь (17 ст.);
  • Домініканський Монастир (15-18 ст.)…

   

    Крім цих основних об'єктів міста, Ви познайомитесь з історією мостобудівництва в древньому місті. Ви дізнаєтесь як мости Новопланівський (XIX століття), Замковий міст (XIV століття), і Старий міст (XIX століття) стали життєвими артеріями міста. Та власними ногами пройдете через мости історії древнього Кам’янця.

   Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. 

   Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина - це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком". У дворі Старої фортеці знаходиться боргова яма з муляжем боржника, яка викликає інтерес у багатьох туристів. В цю яму в колишні часи укладали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

    Друга, більш пізня частина фортеці була збудована в XVII столітті. Нова фортеця - це бастіонна система з додатковими оборонними спорудами, яка прикривала Стару фортецю з боку поля. Укріплення представляє собою високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії: металеві снаряди просто грузли в землі. Але, як би парадоксально це не звучало, Нова фортеця одночасно стала слабким місцем фортеці, адже у разі, якщо ворогу вдасться її захопити, перед ним автоматично відкривався вхід у місто.

   

 

   Тільки в Кам'янці-Подільському у цей день багато розваг і музики, а також польоти на повітряних кулях!!!