14-15 жовтня

 

Опис

   Відкрийте для себе таємниці величі і могутності казкового Закарпаття, відвідайте затишний куточок українських Карпат, захоплюючий дух середньовічних замків, пахучі сири і смачні вина, термальні комплекси і мінеральні джерела, водоспади, колоритну місцеву кухню і людську привітність, і не тільки це - ми пропонуємо в нашій осінній подорожі до Закарпаття.

   Як відомо, на території Закарпаття знаходяться будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних замків, усіх ми так швидко не зможемо побачити, проте нас чекає три з них.  То ж почнемо нашу подорож Закарпаттям.

   В пеший день нашої подорожі ми відвідємо мисливський замок-палац Шенборнів,  Чинадіївську фортецю, також відвідаємо найвідомішу пам'ятку Мукачево замок "Паланок", відвідаємо термальні джерела в Косино.

  Перша наша зупинка - це мисливський замок-палац Шенборнів.

   В проект замку архітектора З. Грессерсона було закладено особливу символіку. Для прикладу, в Європі, а особливо у Німеччині, зустрічаються замки, в яких кількість веж відповідає кількості днів у році, а в проекті замку Шенборнів за основу був взятий астрономічний рік: кількість вікон – 365 – відповідає кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, 12 входів – кількості місяців.

   Друга наша зупинка - це Чинадіївська фортеця.

  

   Чинадіївська фортеця - кам'яна споруда, з двома кутовими вежами та метрової товщини стінами, зведена в XIV столітті бароном Перені. На першому, відреставрованому, поверсі фортеці - шість кімнат і зала з великим вестибюлем. Тепер тут розташовані експозиції кельтської та скіфської культур, а також портрети усіх власників замку. Другий поверх схожий за плануванням - шість малих кімнат, велика зала і довгий коридор. Також у замку є декілька «таємних переходів» - подвійних стін, котрі господарі з радістю показують відвідувачам.

  Третя наша зупинка - це найвідоміший замок Закарпатського краю - "Паланок".

  Як вже було сказано, найвідомішою пам’яткою Мукачевого є замок «Паланок», який дуже мальовничо стоїть на горі на західній околиці міста. Існує замок з кінця XIV ст., коли його почав розбудовувати славетний подільський князь Федір Корятович. З першої половини XVII століття замок з правом успадкування придбав князь Дєрдь Ракоці. Ракоці були тут володарями до 1711 року. Потім тут була в’язниця, а зараз - музей.

 

   Саме на Берегівщині знаходяться дивовижні дарунки нашої природи – гарячі термальні джерела. Аналогів їм у світі небагато – подібні гейзери вулканічного походження є хіба на Камчатці та острові Сахалін, також в Ісландії і Новій Зеландії.

   У Берегові термальну воду, насичену корисними для людей мікроелементами і сполуками, добувають з півторакілометрової глибини. Кремнієві, азотисті, вуглецеві, хлоридні та натрієві сполуки мають антибактерицидну дію, а також позитивно впливають на здоров'я. Саме неймовірні властивості цих джерел, особливо для людей з проблемами опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, зробили Берегово центром відпочинку та оздоровлення.

   І ми Вас запрошуємо відвідати ці цілющі джерела у басейні «Жайворонок».

  

   В основному басейні температура води – 31-33 градуси, також у ньому функціонують гідромасаж, гейзер і два водоспади. А в окремому куточку басейну обладнано, так зване, джакузі, де температура води становить 42-45 градусів.

   Є басейн на відкритому повітрі, він найбільший з усіх басейнів комплексу. До речі, вода в ньому теж термальна і мінеральна, як і в інших басейнах. Крім того тут дуже зручно відпочивати разом з дітьми, адже басейн розділений перегородкою: в одній частині глибина 70 см, в іншій – 150 см.

   На другий день нашої подорожі на Вас чекає унікальне село під відкритим небом - Колочава, його ще називають село 10 музеїв, а також одне з семи чудес України озеро Синевир.

   Ну що ж, ми побували у замках Закарпаття, термальних джерелахвинних погребах, а тепер час милуватись краєвидами місцевої природи.

   Колочава - унікальне село на Закарпатті, розташоване по сусідству з озером Синевир, в мальовничій долині в Міжгірському районі. Чудові гірські пейзажі, чисте повітря, мінеральна вода і гостинність місцевих жителів зроблять Ваш відпочинок приємним і корисним.

   Крім того Колочава село десяти музеїв, значить у Вас є можливість отримати і естетичне задоволення від перебування в цьому дійсно унікальному українському селі.

   Відомим село стало завдяки чеському письменнику і Колочавському розбійникові. Колочавець Микола Шугай (Сюгай) дезертирував з австро-угорської армії і разом з молодшим братом Юрієм і кількома кумами почав займатися розбоєм як Робін Гуд - у багатих брав і бідним давав. Спочатку його ловили угорські жандарми, далі безуспішно намагалася зловити чеська жандармерія, пробувала зловити непокірного і румунська поліція. Але всі зусилля були марними. Поки куми НЕ змовилися і підступно зарубали його разом з братом заради викупу.

   Цю історію описав в 30-х роках Іван Ольбрахт, який часто приїжджав у село. За його романом «Микола Шугай - розбійник» в Чехії згодом були зняті кінострічки та мюзикли, поставлені вистави, написані пісні, роман досі вивчають у школі.

    

   Колочава відома також як і село пам'ятників. Тепер тут височіє двадцять найрізноманітніших скульптурних об'єктів. Деякі з них настільки унікальні, що Ви більше ніде не зустрінете подібних. Наприклад пам'ятник «Робітникам», «Пастух», «Примирення», «Вчительці з Вкраїни» та інші.

   Сьогодні Колочава впевнено завойовує провідні позиції на туристичній карті Закарпаття та України, адже має чимало своїх привабливих туристичних родзинок і є одним з найбільш екологічно чистих куточків України.

   Озеро Синевир – одне з семи природних чудес України – справедливо вважається найкоштовнішим скарбом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат.

   Найвисокогірніше озеро України Синевирське озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і має максимальну глибину до 22 м. і займає площу близько 7 га.

   Озеро утворилося в результаті потужного зсуву близько 10 000 років тому, внаслідок чого була утворена гребля, яка повністю перегородила долину, що призвело до заповнення улоговини водою з гірських струмків. Посеред озера знаходиться невеличкий острівець. В озері водиться велика кількість форелі, голяк та жаб. Проте геологічні факти утворення озера конкурують з численними легендами в основі яких – кохання. Саме вони є надзвичайно популярними серед туристів.

   Отож, хто поїде у подорож ОБОВ'ЯЗКОВО почує ці легенди про кохання.

    

   Тепер про історію кохання, яка тут існує, нагадують дві 13-ти метрові дерев’яні фігури – Синь та Вир, що височіють на краю водоймища. Вирізана у 1984 році із червоного дерева скульпторами Іваном Бродиним та Михайлом Саничем композиція відображаючись у воді сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертне кохання.

  На одному з берегів озера побудовано оглядовий майданчик за проектом архітектора Юрія Соломіна.

   Поетично озеро ще називають Морським оком. Справді, з висоти пташиного польоту воно нагадує око. Посередині острівець, як зеленкувата зіниця ока, а довге віття смерек та ялин нагадує пухнасті казкові вії.

   Щодня помилуватися красою одного із семи природних чудес України приходять численні відвідувачі. Озеро Синевир можна самому обійти пішки чи об’їхати верхи на коневі. Незабутньою стане і прогулянка на справжньому бокорі до острівця посередині водойми.

   Цей відпочинок в Закарпатті стане незабутнім враженням на все життя.

   Сюди захочеться приїжджати знову і знову...

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: