19 січня

 

Опис

Хрещення — це свято, яке є одним з головних у християнстві. Воно було і залишається одним з найулюбленіших в нашій країні. Дата святкування — 19 січня, а напередодні віруючі відзначають Водохресний Святвечір (другий святий вечір). Чудове народне свято Водохреща 19 січня можна відзначити у Буках, у справжньому райському куточку України.

Запрошуємо усіх бажаючих, на захоплюючу подорож, у світ прекрасного і духовного. Адже тут, у Буках, окрім гарного сучасного ландшафтного парку, є й православний Храм Святого Євгена Великомученика, де з ранку в свято проходить служба, а потім усі бажаючі мають змогу здійснити Водохресне купання.

Здавна відомо, що Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом (Ордань). Цей же день примітний святом Богоявлення.

За день до Водохреща віруючі постять, а 18 січня відзначають Водохресний Вечір. Існує звичай для всієї родини, як і на Різдво, збиратися за столом. На вечерю готують пісні страви, кутю та узвар. Головна традиція свята — водосвяття. В день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест.

Існує повір'я, що свята вода очищає і зцілює. Тому люди стають в чергу, щоб запастися святою водою на цілий рік. Якщо бути присутнім на ритуалі освітлення води, то можна здобути зцілення своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, в водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу…

  

В день Хрещення віруючі бажають викупатися в ополонці — щоб вилікуватися від недуг. Традиція купання на Хрещення є у всіх християнських країнах. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка у них асоціюються з річкою Йордан. Після того, як отець освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестячись і вимовляючи молитву.

Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Він виключно добровільний, оскільки немає жодного обов'язку занурюватися в холодну воду. Прийняття причастя в водохресний день вже буде доказом любові до Господа. Перекази говорять, що, коли Ісус прийняв хрещення, з небес в образі голуба зійшов до нього Святий Дух. Cвято за звичаєм закінчується випусканням голубів.

Тому недаремно сьогодні ми запрошуємо Вас до парку, що в с. Буках адже втілюючи в життя свою мрію: Храмовий комплекс з ландшафтним парком, блок гостьових замків та дитячий будинок сімейного типу - побудувала одна людина, з невичерпною енергією, великою силою волі і талантом – Суслов Іван Миколайович.

Будівництво Храмового комплексу почалося в 1999 році за задумом Суслова І.М. і за проектом архітектора Бабич Ю.І. на річці Ростовіца. Це пам'ятник милосердя, сили духу і архітектурного мистецтва. При будівництві були об'єднані історичні канони української архітектури із сучасною.

  

Переступивши поріг Храмового комплексу, ми потрапимо на центральну площу з квітучою алеєю. З правого боку знаходиться Хрест Пам'яті на честь всім загиблим за нашу з Вами життя у Великій Вітчизняній Війні (1941-1945), під час Голодомору (1932-1933), під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС ( 26.04.1986 ) і в пам'ять Воїнам - Афганцям ( 1979-1989 ). У мирний час в Афгані загинуло 14500 молодих хлопців.

З лівого боку алеї розташований фонтан "Дружба народів". Цей фонтан довгі роки прикрашав Хрещатик м. Києва - столиці нашої України. В 90 - і роки під час реставрації площі "Дружба народів " фонтан демонтували. Він би перетворився на металобрухт, якби не врятував його І.М. Суслов. У 2007 році він домігся, щоб фонтан передали в село Буки, як реліквію українського народу. А в 2011 році святкували відкриття фонтану. Багато сил і вміння довелося докласти, щоб відреставрувати і запустити в дію цього велетня.

  

Прямо по алеї ми потрапимо в Храм Святого Євгена Великомученика - вірного християнина своєї віри. Храм побудований на честь старшого сина Євгена. Він у вигляді хреста велично стоїть на височині кам'янистого пагорба, а дах з чотирьох сторін нагадує голуба з розкритими крилами, що символізує мир, об'єднання церков Київського та Московського Патріархів.

У нижній частині храму Святого Євгена знаходиться хрестильня, де проводиться Таїнство Хрещення. Обряд якого охороняють 12 Апостолів, учнів Ісуса Христа. Мармурова чаша встановлена на дерево життя з бронзи, а у підніжжя сидять Ангели Хранителі Дерева Життя. Після Таїнства Хрещення на хрещеного сходить сила Святого Духа.

  

Поруч з храмом Святого Євгена знаходиться дзвіниця Святого Данила - пророка, який твердо вірив у Бога і був вірний йому. Дзвіниця була побудована на честь батька екс - президента України Данила Кучми в подяку Леоніду Кучмі ( за допомогу та порятунок життя сину).

Дзвіниця побудована у вигляді свічки, як символ молитви віруючої людини, а золотий купол у вигляді полум'я прагне в небо. Дзвіницю охороняють чотири скульптури Святих: Апостол Андрій Первозванний, Свята Ольга (перша християнка Київської Русі), Київський князь Володимир Великий і Святий Антоній Печерський.

У підніжжя дзвіниці вхід в підземну козацьку церкву охороняють два ангела. На дверях його Храму зображений лик Святого пророка Даниїла. Данило мав від Бога даром розуміти і тлумачити сни.

Перша в Україні козацька церква, побудована в новому тисячолітті: Київ - Мамаєва Слобода - ставропігійної козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці.

Коли відвідаєте цей незабутній край, Ви побачите, що ансамбль архітектури доповнюють маленькі і великі валуни каменів. З народного повір'я камінь має душу. І коли в одне місце зібрати багато каменів, то це місце наповниться святим духом. Один з цих каменів особливий - це камінь натхнення. Його називають "Божим оком". Він живий, коли торкнутися руками, через нього передасться позитивна енергія і невидима сила дасть Вам відчуття впевненості.

І ще хочемо розповісти про подію 2009 року. Сюди в Буки з Єрусалиму, а точніше із Кани Галілейської гори був привезений весільний камінь. Саме в Кані Ісус Христос сотворив перше чудо - воду перетворив на вино і благословив закоханих на вірну любов і продовження роду людського. Саме цей камінь має магічну силу зцілювати, любити, народжувати дітей, вірити і бути сильними. І, повірте, результат є… Молодята їдуть в с. Буки, щоб доторкнутися до магічного каменю і навіки зберегти свою любов і сім'ю. Цей камінь тримає в руках Святий Валентин. Він стоїть в чудотворної альтанці, викуваною з металу, на розкішному березі річки Ростовіца ландшафтного парку.

Далі дорога веде по алеї до підніжжя другого ярусу ландшафтного парку на пагорбі якого, як ластівчині гнізда на схилі скель, красуються замки, водонапірна башта, сімейна каплиця, альтанки з яких відкривається вся панорама нижнього ландшафтного парку, узбережжя річки і храмового комплексу...

  

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: