30-31 липня 

 

Опис

    Туристична агенція "Вікторія-тур" пропонує розпочати незабутню подорож із одного з найдаіших міст України - Кам’янець-Подільського. Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.

 

   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина - це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком". 

 

   У дворі Старої фортеці знаходиться боргова яма з муляжем боржника, яка викликає інтерес у багатьох туристів. В цю яму в колишні часи укладали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

    

   Друга, більш пізня частина фортеці була збудована в XVII столітті. Нова фортеця - це бастіонна система з додатковими оборонними спорудами, яка прикривала Стару фортецю з боку поля. Укріплення представляє собою високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії: металеві снаряди просто грузли в землі.

   Але, як би парадоксально це не звучало, Нова фортеця одночасно стала слабким місцем фортеці, адже у разі, якщо ворогу вдасться її захопити, перед ним автоматично відкривався вхід у місто.

    Про Кам’янець та його історію можна розповідати багато, проте ми запрошуємо разом із нами не просто послухати про нього, а й зазирнути у його минуле та сучасне життя.

   Після побаченої краси Кам’янця ми вирушимо до мальовничого куточка, де краса та велич природи допомагає людині відчути гармонію у світі і власній душі. Саме там знаходиться готельно-ресторанний комплекс «Ксенія». Все що тут створено, зроблено щиро і з душею.

   Цей комплекс радо зустріне Вас, вашу сім`ю, родичів, друзів, бізнес-партнерів, тут Ви оберете свій формат відпочинку.

 

   Готельно-ресторанний комплекс «Ксенія» розташувався на мальовничих схилах Дністра у східній частині села Врублівці. До 80-х років минулого століття це була територія села Мар’янівки. Це село із однією вулицею і 22-ма господарськими дворами. Його оточували скелі, ліси і розділяла річка Тернавка. Ця річка мала декілька чудових водоспадів – один із них «Бурбонія». У вихідні дні біля нього збирались місцеві жителі, щоб відпочити і обговорити свої буденні справи. На цих водоспадах ще у ХVI столітті було збудовано два млини. Завдячуючи їм, ще у 1460-му році першу була письмову згадку про села Мар’янівку та Врублівці. У більш віддалений час поруч із селом під скелею співіснував чоловічий монастир, який у ХVIІІ столітті знищили татари. Монастир залишив після себе назву цієї місцини – Монастирище та хрест на верху скелі, який у сонячну погоду відбивається на воді саме на тому місці, де колись і знаходився монастир.

   Археологічна експедиція 2-ї половини ХІХ століття встановила, що життя тут існувало ще в часи пізнього палеоліту, а це понад 10 тисяч років тому. Експедиція під скелями знайшла і кістки мамонта. Є вірогідність, що його первісні люди, полюючи, скидали їх зі скелі. В околицях сіл Мар’янівки та Врублівець знаходили артефакти часів трипільської та скіфської доби. Багатошаровий характер давніх поселень свідчить про безперервну заселеність цієї місцевості.

   Розкажемо трошки про можливі моменти відпочинку у готельно-ресторанному комплексі «Ксенія»:

 Пароплав

 

Чани

 

Альтанки (дерев’яні)

 

Басейн

 

Ігровий майданчик

 

   А також: більяр, пірс, мангал та багато іншого.

   Із готельно-ресторанного комплексу «Ксенія» по Дністру постійно курсує екскурсійний корабель. Шлях його пролягає до Бакотського скельного монастиря. На сьогодні відкритий додатковий маршрут до костелу Пречистої Діви Марії у селі Китайгород. Хочемо надати інформацію про ці два історичні центри:

Костел Пречистої Діви Марії с. Китайгород

   Селище  Китайгород засноване близько 1670 року каштеляном Кам’янця-Подільського Анджеєм Потоцьким. Його син Станіслав збудував на схилах гори величний замок і оточив його муром і валом. Поруч знаходився панський маєток. У 1672 – 1676 роках було збудовано костел Пречистої Діви Марії.

   Пливучи Дністром ще здалеку ми можемо спостерігати його величну красу. Збудований він був за сприяння каштеляна Домініка Кроковського – представника шляхетської родини Кроковських, які стали дідичами містечка після Потоцьких. На Китайгородських схилах містяться рідкісні в Європі виходи на поверхню силурських відкладів.

Бакота

   Бакота вперше згадується в літописі 1021 року. Археологічні пам’ятки Бакоти охоплюють величезний період – від палеоліту до пізнього середньовіччя. В ХІІ – ХІІІ ст. навколо Бакоти знаходились 10 давньоруських городищ і 23 селища. У ХІІІ ст. Бакота стає політично-адміністративним центром Дністровського Пониззя.

   Бакоту називали ще столицею Русі Дольної і вона входила до складу Галицько-Волинського князівства, була важливим торговим портом на Дністрі. У 1255 році містом заволоділи монголо-татари і зруйнували Бакотський замок. Починаючи з середини ХV ст. Бакота стає нейтральною прикордонною територією.

   Бакота славилась своїм скельним  монастирем, який припинив своє існування на початку 60-х років минулого століття. У 1996 році стався обвал верхньої скелі Білої гори, який знищив основну масу печер та усипальницю монастиря з настінними розписами і фресками ХІ – ХІІІ століть.

   Історія Бакоти закінчується на початку 80-х років, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС цей населений пункт був повністю затоплений водою. За даними метеорологів у цьому районі існує своєрідний унікальний мікроклімат. Середньорічна кількість тепла рівнозначна Ялтинській.

   Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників.

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: