10 вересня

 

Опис

 В першій половині дня нашої подорожі, ми хочемо Вам запропонувати відвідати Четверту Лавру України – саме так паломники називають Вознесенський Банченський чоловічий монастир. Наче частинка раю, він хоч і немає вікової історії, але приймає щоденно сотні паломників.  

   Отож,ми запрошуємо Вас разом із «Вікторія-тур» відвідати Банченський монастир та віденське м.Чернівці.

   Від краси архітектури й оздоблення тутешніх храмів перехоплює подих. Та просто красиві будівлі не викличуть того захоплення, як ті, що в монастирі. Бо душа тут відчуває зв’язок із Господом, Його благодать. І саме завдяки цьому відчуттю стаєш трішки ближче до небес. Недарма священики кажуть, що в монастирях земне зустрічається з небесним. А хіба не найкращими мають бути ті місця, на яких почиває Дух Господній?

   На території Чернівецької області є більше 10 православних монастирів. Деякі з них були засновані ще наприкінці XV ст. і відродились у роки незалежності, інші - були засновані зовсім нещодавно. Пропонуємо Вам оглянути один із унікальних буковинських монастирівБанченський монастир.

  

    Незважаючи на своє нещодавнє заснування - 1994 р. цей чоловічий монастир по праву вважається одним із найбільших і найкрасивіших монастирів України. Монастир знаходиться в Герцаївському районі Чернівецької області, 95 % населення району - етнічні румуни. Відстань від монастиря до обласного центру - Чернівців - близько 25 км. Тут ви відчуєте колорит румунського села! Вознесенький собор, Покровська церква, келії монахів, трапезна, дзвінниця висотою 65 м. (не поступається дзвінниці Почаївської Лаври). Троїцький собор - найбільший і найрозкішніших православний храм із збудованих у новочасній Україні.

   Це місце відомо по всій Україні. Свято-Вознесенський Банченський чоловічий монастир - одне з незвичайних місць на Буковині. Православні люди, туристи  при'їжджають сюди з усіх кінців світу. У Свято-Вознесенському Банченському чоловічому монастирі навіть стіни дихають благодаттю, кожен куточок тут наповнений вірою, любов'ю, спокоєм та великою силою.

    На території монастиря знаходиться ще 6 храмів і скит. Скит - означає самотність, тут розташовані скромні келії, у яких монахи присвячують своє життя молитві та посту, а для освітлення користуються лише свічками. Сюди людей пускають лише один раз на рік, на свято Преображенія.

  

    Банченський монастир справедливо можна назвати оазою духовності, а ще це четверта Лавра України – саме так його називають паломники. Наче частинка раю серед суєти мирської, він хоч і не має вікової історії, але приймає щоденно сотні паломників. Від краси архітектури й оздоблення тутешніх храмів перехоплює подих.

    І саме завдяки цьому відчуттю стаєш трішки ближче до небес.

В другій половині дня ми пропонуємо Вам екскурсію на якій Ви можете на свої власні очі побачити надзвичайну велич міста Чернівці, розкішні інтер’єри будівель, почути цікаві історії про відомих людей Буковини, а також зануритись у забуті місцини Чернівців.

Чернівці часто називають "Маленьким Віднем" або "Маленьким Парижем". А взагалі це місто можна порівняти з будь-яким старовинним містом Європи. Сюди варто приїхати відпочити на вихідні та прогулятися старовинними вулицями та двориками.


   Від першої писемної згадки про місто пройшло більше 600 років. Чернівці швидко розвивалися, зокрема, дякуючи вдалій торгівлі. На вулицях можна було почути кілька мов, у магазинах продавали найсучасніше вбрання з Франції, а в кав’ярнях подавали запашну віденську каву. Було у Чернівцях і чимало готелів. 

   П’ять із них розташовувалися на Центральній площі міста, звідки ми й пропонуємо розпочати нашу екскурсію.

   На Центральній площі ми завітаємо до дворику ратуші. Якщо Ви опинилися в полудень на Центральній площі Чернівців, не лякайтеся, почувши мелодію «Марічки», що лунає з «нізвідки». Насправді ці звуки виробляє трубач, щодня підіймається на вершину вежі міської ратуші, одягнений в традиційний буковинський наряд.

   З Центральної площі ми продовжимо екскурсію пішохідною вулицею імені О. Кобилянської, заглянемо в дворики на цій вулиці - "Італійський дворик" та дворик Німецького народного дому.

  

   Трохи нижче зустрінемо «п’яну церкву», так у Чернівцях називають Миколаївський собор через форму його куполів. Зведений храм у румунському стилі бринковяну, проектував його архітектор Нанеску. Від Успенської церкви ми спускаємось до найстарішої частини міста - на площу Турецької криниці (нещодавно перейменовану на площу Марії).

    

   З Турецького моста відкривається захоплююча панорама на долину річки Прут та лівий берег. На самій площі – криниця, з якої колись брало воду чи не пів-міста. Тепер на площі окрім криниці є фонтан, який побудували до 600-річчя міста, 3-метровий "велосипед Гуллівера", квітковий годинник.

   Далі ми побачимо незвичний будинок-корабель. Існує легенда, що у Чернівцях жили два брати, які мріяли про свій корабель і море. Першу мрію їм втілити майже вдалося.

   На Театральній, яка колись називалася площа Єлизавети, а ще до того Фішпляц, бо саме там торгували рибою, тепер розташований Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської. 

  

   По дорозі до центральних корпусів Чернівецького національного університету проходимо: 1, 2 та 3 -ій корпуси університету, університетську бібліотеку, пам'ятник Юрію Федьковичу, а також колишню німецьку протестантську церкву.

   Далі ми познайомимо Вас із архітектурним ансамблем колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.

  

   Під час екскурсії Ви відвідаєте головний корпус резиденції, де побачите розкішні зали, у яких митрополит влаштовував аудієнцію для високих гостей і де відбувалися єпархіальні засідання. Також Ви відвідаєте діючу церкву Трьох Святителів. Над оздобленням цього храму працювало кілька фахівців високого рівня. Церкву розписував маляр-професор із Відня Карл Йобст.

  

   Окрім цих окрас, що поблизу Чернівців, на мальовничій північно-східній околиці міста, поблизу Прута, є ще одна окраса Буковини. Тут знаходиться обласний музей народної архітектури та побуту – пам’ятка культурної спадщини. Експозицію музею відкрито для огляду в липні 1986 року. Куди ми і пропонуємо Вам поїхати разом з "Вікторія-тур".

    Територія музею – це мальовнича ділянка площею з різноманітним рельєфом, що дає уявлення про ландшафти географічних зон Буковини. На дев’яти гектарах вже збудованої експозиції відтворено дві сільські вулиці, які включають п’ять селянських садиб, громадські та господарські споруди (церква, дзвіниця, примарія, корчма, кузня). Вони презентують собою буковинські поселення середини XIXпершої половини XX ст.

   Музейна експозиція демонструє еволюцію житла і побуту буковинців. Регіональні особливості виразно проявляються у конструкції споруд, виборі будівельних матеріалів, традиціях будівництва. Простежуються вони  в крої та оздобленні одягу, побуті, розвитку ремесел, обрядах, звичаях, традиційному фольклорі.

  

   На сьогодні з різних куточків області перевезено і встановлено 35 архітектурних об’єктів. Музей продовжує розбудовуватися і поповнюватися новими експонатами. У його фондах зібрано понад вісім тисяч етнографічних предметів, частина з них є унікальними. Серед них знаряддя праці, оригінальні речі домашнього вжитку, численні зразки чоловічого і жіночого одягу, килимів, рушників, поясів, прикрас, виробів з дерева, шкіри, лози тощо.

 Отож, вирушайте з нами у подорож і Ви побачите багато цікавого!!!

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: