18 вересня

 

Опис

Вдосталь насолодившись літніми відпустками, ми хочемо Вам запропонувати одноденну екскурсію до підземного світу на Тернопільщині. На Вас чекає одна з найкрасивіших печер України – "Кришталева". Це єдина освітлена печера на заході України, що приймає відвідувачів цілий рік. Під час екскурсії подолаємо два з половиною кілометри, будучи під землею 1,5 годин, побачимо дивовижні зали та кристали які ростуть тут.

Також ми відвідаємо фестиваль Борщу, де можна буде гарненько підкріпитись, і

   

Криштале́ва печера, геологічна памятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче, Борщівського району, Тернопільської області.

Вважається, що печеру відкрив монах єзуїтського ордену Габріель Жанжинський. У виданій ним у 1721 році книзі «Натуральна історія королівська Польського» вперше згадується печера. Детальне дослідження і вивчення печери проведене  спелеологами лише у 1961-1971 роках. Тоді ж було здійснено і картування печери.

Досліджена довжина — 23 км. Середня ширина ходів — 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6 °C). Це єдина освітлена печера на заході України, що приймає відвідувачів цілий рік.

   

Туристичний маршрут має протяжність два з половиною кілометри та триває близько півтори години. Перші 480 м є штучно прокладеним тунелем, стіни якого виблискують гіпсами, що нагадують листя папороті. На маршруті чергуються коридори і зали, окремі витвори природи отримали власні назви — голова бика, ящірка, слон тощо. Назву "Кришталева" печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває місцями її стіни.

Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить "Кришталеву" найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.

Борщ є витвором тисячолітнього українського кулінарного мистецтва. Недарма кажуть, що він не "вариться“, а “твориться“. Особливість борщу полягає в його неповторності. Це страва унікальна, скільки господинь – стільки й смаків, однак борщ в Україні – це національна страва, яка немовби оточена справжнім культом і має багату історію.

     

Ще на Запорізькій Січі переперчений борщ (так званий “мудрий борщ“) використовували для випробування молодих козаків на стійкість і витримку. А одне містечко на Тернопільщині навіть завдячує борщу своєю назвою: за легендою, мешканці нібито втопили татарина, якому не сподобалась місцева кухня, в казані з борщем. Так місто і назвали – Борщів.

Тому нічого дивного, що саме це місто раз на рік стає столицею традиційного українського куховарства. На початку вересня в ньому проходить народний фестиваль борщу з нехитрою назвою “Борщ’їв“. Програма свята завжди насичена, весела, пізнавальна та смачна. Близько півсотні навколишніх сіл представляють свій борщ, який за самобутніми рецептами готують місцеві господині вже не одну сотню років. Крім того, додатково для всіх бажаючих готується борщ безпосередньо у великому казані на багатті. До борщу традиційно пропонують пампушки та інші смачні страви національної кухні. Не обходиться і без розваг: всі відвідувачі можуть насолодитися народною музикою, піснями та танцями, а за бажання і приєднатися до них.

    

Крім того, одночасно з фестивалем борщу в Борщові відбувається свято вишиванки «У борщівському краї цвітуть вишиванки». Особливістю свята є неймовірна святкова хода народних колективів, вдягнутих у народні строї. А на виставці-ярмарку всіма барвами виграватимуть різноманітні вишиванки і Ви зможете обрати ту, яка Вам більше до душі. Адже борщівська вишита сорочка унікальна - на білому домотканому полотні вона шита чорними нитками

    

Гарненько підкріпившись, насмакувавшись борщиком ми ситі і задоволені вирушаємо до с. Кривче, щоб зазирнути до Кришталевої печери та насолодитись неймовірними красотами та дивовижними місцями нашої, як виявляється ще невідомої України.

 

Екскурсія Кришталевою печерою в Кривче дуже цікава, однак слід обережно відвідувати цю пам’ятку тим, хто боїться замкненого простору, оскільки це безпросвітня довга нора, з якої можна вийти, тільки пройшовши її до кінця.

 Туристична агенція "Вікторія-тур" гарантує Вам гарний настрій та неймовірні

враження від подорожі!

Отож не зволікайте і на осінь готуйте ложку побільше, адже Фестиваль борщу

має відвідати кожен українець!!!

  

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: