28 червня 

Опис

   Дорогі друзі, ми звикли вже до того, що Черкаська область манить нас до себе парком, який побудований в ім'я любові, тобто Софіївським парком у м. Умані. Та виявляється це не єдиний об'єкт у цій області, який вартий уваги. Адже саме тут знаходиться каньйон, що зовсім не притаманний данній місцевості та саме тут Ви матимене змогу, без усілякої машини часу, повернутись в епоху неоліту.

   Отож, "Вікторія-тур" запрошує Вас в подорож до сусідньої області для перегляду цікавих історичних та дивовижних об'єктів природи та культури.

   Під час нашої подорожі Ви побачите: цікавий культурний заповідник «Трипільська культура»;

 «Маленьку Швейцарію», скелі та красоти Буцького каньйону, водоспад «Вир», «Український Стоунхендж", Буцьку ГЕС – це все об’єкти, які можуть привабити туристів з різними захопленнями та вподобаннями.

   Отож, вперед за цікавинками.

      

   На території Черкащини у межах Тальнівського району зосереджено важливий та цікавий культурний заповідник «Трипільська культура», що знаходиться на території колишніх трипільців. Нині тут відтворено важливий історичний центр минувшини епохи неоліту. Вважається, що племена Трипілля за своїми соціально-економічними показниками досягали рівня передових ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту, а їх культурні пам'ятки й нині є загадками для сучасних археологів та культурологів.

    Заповідник «Трипільська культура» - це відображення славного минулого черкаської землі, її загадок та таємниць. До складу заповідника входять 11 городищ (це межі Тальнівського, Уманського і Звенигородського районів).

   Трипільська культура – це археологічна культура епохи неоліту, назва якої походить від с. Трипілля (нинішня Черкащина, частково Київщина). Особливістю трипільської культури була висока майстерність розписів житла, предметів побуту. Це своєрідна та оригінальна культура.

    

   У селі Легедзене Тальнівського району створено Музей поселень-гігантів трипільської культури. Тут до уваги туристів представлені знахідки трипільської культури, зокрема речі побуту зі своєрідними трипільськими розписами та орнаментом. Цікавими та оригінальними у музеї є керамічні вироби. Своєрідним є і оформлення музею – він знаходиться під відкритим небом, а тому створює враження справжнього давнього поселення.

  До уваги відвідувачів, Ви зможете пожити у будинках трипільців, побачити на власні очі як виготовляються керамічні вироби, як робиться своєрідний трипільський розпис. Також тут можна взяти участь у справжніх археологічних розкопках.

  

   Отож, такого пропустити просто не можна, адже така мандрівка повертає нас далеко в минуле – не треба й машини часу – Ви потрапите в епоху неоліту!

   Трипільська культура була однією з основних культур мідного віку. Особливістю цієї культури було її значне поширення між іншими народами.

   Нині заповідник «Трипільська культура» є комунальним закладом Черкаської обласної ради та знаходиться у підпорядкуванні управління культури Черкаської облдержадміністрації.

   Отож, повернутися в минуле вже можна - просто відвідайте колоритний заповідник "Трипільська культура" на Черкащині!

   На скелястих берегах річки Гірський Тікич розкинулось селище Буки, що виникло в першій половині XVI століття. Назва його походить від того, що тут колись росли букові дерева. Ліси належали польським магнатам Калиновським. Зараз Буки – селище міського типу з кількістю жителів біля 2 тисяч. Відомі Буки ще й тим, що саме тут, на річці Гірський Тікич, була збудована перша в Україні гідроелектростанція.

   Але найбільше славиться це село своїм каньйоном, який зовсім не притаманний цій місцевості.

    

   Буцький каньйон – живописний каньйон на р. Гірський Тікич, що розташований біля смт. Буки Маньківського району, Черкаської області. За красиві краєвиди це місце ще називають «Маленькою Швейцарією». З 1975 р. отримав статус державної пам’ятки природи місцевого значення з площею 80 га. Це природне диво сформувалося у протерозойських гранітах, яким на сьогоднішній день вже 2 млрд. років. Його довжина – бл. 3 км (дехто стверджує, що 5 км), ширина – 80 м, висота –25 м (за іншими даними – 30 м).

   Це дивовижний скелястий каньйон, що має виступи сірого граніту (їх висота бл. 30 м), відомий не тільки своєю красою, а й прилеглими пам’ятками історії та природи.

   По-перше, саме смт. Буки має досить цікаву історію. Буки було засновано в пер. пол. XVI ст. польськими магнатами Калиновськими. Назву село отримало від значної кількості букових дерев,що росли колись на тому місці. Але найбільш відоме село першою гідроелектростанцією в Україні, що знаходилась на р. Гірський Тікич – Букська ГЕС ім. Г.І. Петровського.

  

  По-друге, каньйон бере початок за 800 м нижче від греблі вже не діючої Буцької ГЕС. Нині там лише руїни цієї ГЕС, але які можна оглянути.

  По-третє, біля цього каньйону розташований утворений р. Гірський Тікич та відомий своєю гучністю – водоспад «Вир», який з 1972 р. є гідрологічною пам’яткою місцевого значення. Походження його штучне, оскільки «Вир» був фрагментом гідротехнічних споруд Буцької ГЕС. Висота водоспаду – 2 м. Біля нього ще збереглися залишки водяного млина, який спорудили тут в ХІХ ст.

  По-четверте, одна зі наймасивніших скель Буцького каньйону, а саме «Скеля Родіонова» є також досить мальовничою. Вона названа на честь знаного українського геолога-петрографа С. Родіонова. Хоча є місцева легенда, що скеля названа насправді на честь козака, котрий там загинув. Цьому об’єкту хочуть надати статус пам’ятки місцевого значення.

  

  По-п’яте, Буцький каньйон має свої, досі не розгадані таємниці. Тут знаходяться залишки рукотворної споруди, зробленої з великих брил граніту. По зовнішньому вигляді споруда подібна знаменитого Стоунхенджа. Тому цю споруду з брил назвали «Український Стоунхендж». На даний момент іде активне дослідження цього цікавого і таємничого феномена.  

   Скелі та красоти Буцького каньйону, водоспад «Вир», «Український Стоунхендж", Буцька ГЕС – це все об’єкти, які можуть привабити туристів з різними захопленнями та вподобаннями. Естетична насолода від пейзажів та краєвидів каньйону та водоспаду, містика «Стоунхенджа», інтригуючі відвідини руїн Буцької ГЕС – це все може вилитись у цікаву та захоплюючу екскурсію.

   

   Крім цього, в скелях є природні колодязі, джерельну воду з яких час від часу набирають собі місцеві жителі. Тож і Ви можете там втамувати свою спрагу. Загалом ця місцина є неперевершеною рекреаційною зоною, де можуть як відпочивати так займатися альпінізмом (скелелазінням) та плавання на байдарках. Залишки водяного млина ХІХ ст. нині активно реконструюють під готель для туристів.

   Щороку більше туристів приїжджають до Буцького каньйону. Аби поплавати, порибалити, або полазити по скелях. Тут водиться чимало риби. А альпіністи полюбили каньйон за різноманітність форм скельних виступів.

    

   Та все ж найромантичнішою є прогулянка річкою у човні. Вмочивши ноги у воду Гірського Тікича, слухати, як шумить річка та спостерігати мальовничість довколишньої природи: розкішну зелень берегів та велич гранітових скель, на камінні яких де-не-де яскравими кущиками проростають жовті квіти.  

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: