22 листопада

 

Опис

   Кам’янець-Подільський – місто-легенда, квітка на камені, природне та архітектурне чудо Хмельниччини та України.Вирушай сюди разом із нами - пам'ятки міста чекають тебе!

    Кам'янець-Подільський є однією з головних пам'яток України. У 2007 році він увійшов до числа переможців конкурсу Сім чудес України. Хочемо нагадати, що Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні, після Львова і Києва, по кількості історичних пам’яток, вони здивують тебе і викличуть справжній захват! Тут буквально витає запах історії, романтики, мистецтва і свободи. 

   Кам’янець-Подільський за свою більш ніж тисячолітню історію встигло бути осередком 7 національностей, культура яких відбилась в архітектурі будинків та вулиць. Вперше в Україні тут зварили каву, вперше в Східній Європі було піднято в небо повітряну кулю, та останні 10 років Кам’янець-Подільський є одним із кращих фестивальних міст.

  

   Найдавніша фортеця, красиві церкви, бруковані вулиці, затишні кав'ярні та розмальовані будинки - все це тільки маленька частина, яка відразу ж впадає в око по прибуттю. Тут живуть чуйні люди, а чоловіки не скупі на компліменти. Кам’янець, як і багато Західних міст України ділиться на Старе та нове місто. І з’єднує їх Новопланівський міст, який побудований на початку XIX століття.

   Старе місто є дійсно унікальним місцем - воно розташоване на високих скелястих берегах каньйону, утвореного річкою Смотрич.

    

   

   У сучасному місті створено Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», що зберігає в архітектурній спадщині і назвах пам’ять про присутність у старому місті вірменів, поляків, русинів, турків і татар…

  Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Воно налічує в собі більше ста пам’яток архітектури та історії. Пропонуємо вашій увазі захоплюючу прогулянку по Старому Кам'янцю, де Ви побачите:

Перший комерційний банк (19 ст.);
Церкву Троїцьку (14 ст.);
Перший в’їзд в Старе місто (Вітряна брама, 18 ст.);
Палац Чарторийського (16-19 ст.);
Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла (15-19 ст.);
Міську ратушу (Польський магістрат 15-19 ст.);
Вірменський колодязь (17 ст.);
Домініканський Монастир (15-18 ст.)…..

    

   Крім цих основних об'єктів міста, Ви познайомитесь з історією мостобудівництва в древньому місті. Ви дізнаєтесь як мости Новопланівський (XIX століття), Замковий міст (XIV століття), і Старий міст (XIX століття) стали життєвими артеріями міста. Та власними ногами пройдете через мости історії древнього Кам’янця.

   Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.


   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина - це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком".
У дворі Старої фортеці знаходиться боргова яма з муляжем боржника, яка викликає інтерес у багатьох туристів. В цю яму в колишні часи укладали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

  
 

   Друга, більш пізня частина фортеці була збудована в XVII столітті. Нова фортеця - це бастіонна система з додатковими оборонними спорудами, яка прикривала Стару фортецю з боку поля. Укріплення представляє собою високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії: металеві снаряди просто грузли в землі.
Але, як би парадоксально це не звучало, Нова фортеця одночасно стала слабким місцем фортеці, адже у разі, якщо ворогу вдасться її захопити, перед ним автоматично відкривався вхід у місто.
   Про Кам’янець та його історію можна розповідати багато, проте ми запрошуємо разом із нами не просто послухати про нього, а й зазирнути у його минуле та сучасне життя.

   Після побаченої краси Кам’янця ми вирушаємо до Тернопільської області, а саме у с. Кривче Борщівського району, щоб зазирнути до Кришталевої печери та насолодитись неймовірними красотами та дивовижними місцями нашої, як виявляється ще невідомої України.

   В селі Кривче знаходиться оборонний замок 17 ст., побудований у формі прямокутника з баштами на кутах, який гарно зберігся до наших часів, та костел. Але головне, що вабить сюди туристів, це Кришталева печера: узори на стінах печери, загадкові кам’яні форми, скупчення кристалів та «Лабіринт Скелету» залишать незабутні враження.

  

    

   Сама печера розміщена у гіпсовій горі, до печери від підніжжя веде пішохідна доріжка довжиною біля кілометра. Тут розгорнутий невеликий сувенірний ринок, є можливість невимушено, але смачно і дешево перекусити.
   Біля входу в печеру – красива капличка, яка розміщена біля оригінальних і цікавих виходів гіпсу з гори. Печера обладнана освітленням, видно, що десь стіни підтесані, десь підлога підсипана, все для туристів. Дикості печері додають численні бокові ходи, які тягнуться на кілометри і в які не варто відлучатися (було навіть знайдено скелет початку ХХ століття, датували по монетах, на глибині біля 300 метрів).

    
 

   Часто ходи ведуть до “залів”, які являють собою невеличкі кімнатки. Химерні нарости на стінах мають свої назви – сова, слон, у залежності від того, на що вони схожі. На землі є місце з нерівною ребристою поверхнею, називається скелетом крокодила (чи динозавра). Взагалі дивовижно, що звичайна людина може відвідати кілометри печерних ходів без спеціального обладнання. В печері цілорічно зберігається стала температура – біля 11 градусів тепла, тому влітку потрібно вбиратися тепло, щоб не застудитися (екскурсія триває до двох годин).
   Екскурсія Кришталевою печерою в Кривче дуже цікава, однак слід обережно відвідувати цю пам’ятку тим, хто боїться замкненого простору, оскільки це безпросвітня довга нора, з якої можна вийти, тільки пройшовши її до кінця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: