6 травня

   

Опис

На травневі свята завжди хочеться відпочити, тому ми відправляємось у підземний світ на Тернопільщині. На нас чекає одна з найкрасивіших печер України – "Кришталева". Це єдина освітлена печера на заході України, що приймає відвідувачів цілий рік. Під час екскурсії подолаємо два з половиною кілометри, будучи під землею 1,5 годин, побачимо дивовижні зали та кристали які ростуть тут.

Також ми відвідаємо старовинну Хотинську фортецю в Чернівецькій області, яка є одним з семи чудес України.

На кінець мандрівки завітаємо у старовинний Кам'янець-Подільський та відвідаємо гастрономічно-кавовий фестиваль "Кам’янецька турка", де гурмани зможуть відчути також музичні нотки з кавовим присмаком.

   

Криштале́ва печера, геологічна памятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче, Борщівського району, Тернопільської області.

Вважається, що печеру відкрив монах єзуїтського ордену Габріель Жанжинський. У виданій ним у 1721 році книзі «Натуральна історія королівська Польського» вперше згадується печера. Детальне дослідження і вивчення печери проведене  спелеологами лише у 1961-1971 роках. Тоді ж було здійснено і картування печери.

Досліджена довжина — 23 км. Середня ширина ходів — 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6 °C). Це єдина освітлена печера на заході України, що приймає відвідувачів цілий рік.

   

Туристичний маршрут має протяжність два з половиною кілометри та триває близько півтори години. Перші 480 м є штучно прокладеним тунелем, стіни якого виблискують гіпсами, що нагадують листя папороті. На маршруті чергуються коридори і зали, окремі витвори природи отримали власні назви — голова бика, ящірка, слон тощо. Назву "Кришталева" печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває місцями її стіни.

Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить "Кришталеву" найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.

Хотинська фортеця — фортеця XIII-XVIII століть у місті Хотині на Дністрі, що у Чернівецькій області. Сьогодні "Хотинська фортеця" є Державним історико-архітектурним заповідником. Одним з семи чудес України.

Ось як описав тоді місто саксонський принц Фрідріх Заальфельдский:

"Хотинська фортеця в формі чотирьохкутника, 1800 на 730, має четверо воріт. Ворота називались: Водяні, Стамбульські, Бендерські та Корохові. В середині замку знаходяться палац, мечеть, турецька лазня, багато магазинів і 40 різних будинків, в яких могло би розміститись 800 чоловік. Місто розміщене вище фортеці й оточене грабовим палісадом до самої фортеці. Одне передмістя називалось Константинополь, а інше, біля воріт, які виходили на дорогу до Окопів, називалося Румля. Між двома передмістями був сад Осман, який виходив і поза палісад. Малий струмок, який стікав у Дністер, поділяв місто і фортецю на дві частини. Місто було забудоване дерев'яними будинками. У фортеці знаходилося 7 000 війська, комендантом тоді там був Осман".

  

Цікаво, що ще від часів, коли фортецю добудовували християни, на височенних стінах збереглись незвичайні символи. Вони добре помітні навіть зараз. Візерунки є різних видів – так звані вавілони та голгофи. Ці символи були священними для християн, та турецька культура не змогла стерти їх з лиця будівлі. Для цього треба б було хіба руйнувати стіни.Вважалось, що так древні символи справді захищали Хотинську фортецю, надаючи їй сили від Всевишнього. Привертає увагу і незвичайна пляма на одній із фортечних стін. Кажуть, її було помітно ще з XVIII століття. Про її походження вже складено багато легенд: і про те, що це сльози загиблої дівчини, і що саме у цьому місці була замурована людина під час будівництва. Насправді вологу пляму утворила олифа. Більш раціональні дослідники схильні вважати, що дуже цікаве утворення виникло через селітру – складову пороху, який зберігався у замку.

У 1890 році поблизу Хотинської фортеці несподівано знайшли скарб. Це були різні монети із Саксонії, Тюрінгії, Чехії, Угорщини та інших країн. Більше тисячі старовинних монет, знайдених на українських землях, як би це дивно не було, зараз зберігаються у Санкт-Петербурзі.

Іще однією красою тих місць є звичайно ж Камянець-Подільський. Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.


Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. 

А ще друзі нам пощастить побувати на гастрономічно-кавовому фестивалі “Камянецька турка”, адже недарма останнім часом Кам'янець називають - містом фестивалів.

  

Фестиваль покликаний нагадати, що кава на українській землі вперше з’явилася у Кам’янці-Подільському. Саме тут, під час османського панування, в 1672 році була відкрита перша кав’ярня. Фестивальні заходи проходять на центральній площі Старого міста – Польському ринку. Тут розміщується стилізоване кавове містечко, в якому протягом трьох днів проходить кавовий ярмарок з різноманітними смаколиками, майстер-клас, дегустації, кавовий спринт – забіг офіціантів з кавою, і велопробіг, ворожіння на кавовій гущі. На центральній сцені свої таланти демонструють поети, музиканти, співаки і танцюристи міста.

Головною дійовою особою свята є величезна турка-рекордсмен, в якій можна за раз зварити 200 літрів кави.

Туристична агенція «Вікторія-тур» запрошує усіх бажаючих відвідати підземний світ на Тернопільщині, Хотинську фортецю, а також старовинний  Кам'янець-Подільський у весняну пору року.

Чудовий настрій та гарні емоції ми Вам гарантуємо!

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: