20-21 квітня

   

Опис

   Усіх, хто любить подорожувати саме Закарпаттям, запрошуємо разом із нами відвідати  це одне з небагатьох унікальних місць України, яке цікаве для туристів у всі сезони. А натомість сьогодні, коли саме в Ужгороді проходять дні «Сакура Fest», які присвяченні цвітінню надзвичайно гарних та неймовірно захоплюючих дерев сакури.

  Ужгород - одне з найдавніших міст України, зручно розташоване на самому кордоні з Європою. Неодноразово руйноване, місто, мов фенікс, щоразу повставало з попелу. За довгі роки існування місто пережило десятки коронованих володарів. Ввібрало все найкраще від чужинців і зуміло переплавити історичні надбання різних народів в оригінальний і смачний коктейль. Місто, наповнене чудовими храмами, старовинними будівлями, загадковими скульптурами.

      Так, дійсно тут є що подивитись у будь-яку пору року та особливо манить туристів до Ужгорода в період цвітіння сакури.

    Щороку, наприкінці квітня Ужгород перетворюється на справжній райський сад, адже починає цвісти екзотична японська вишня - сакура. Ці дерева ростуть тільки в Японії, кількох штатах Америки та на Закарпатті.

   Саме в Ужгороді знаходиться найбільша в Європі алея сакур, що простягнулася вздовж берега Ужа, на Православній та Київській набережних.

    Як же ці екзотичні дерева занесло на Західну Україну?  Якщо вірити офіційним версіям, то сакура була завезена в Ужгород в 1923 році. Саме в той час чеська влада активно розвивали мікрорайон Галагов, сьогодні - центр УжгородаЦей район в той час був болотистою місцевістю, багатьом рослинам цей ґрунт не підходив. Саме тому вирішили висаджувати сакуру, яка успішно прижилася в м'якому закарпатському кліматі.

   Під час цвітіння сакури в Ужгороді проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль "Сакура Фест".

    

     Окрім алеї сакур та інших цікавинок Ужгорода пропонуємо відвідати  Ужгородський замок, що має тисячолітню історію. Він є головним туристичним місцем в Ужгороді. Вперше фортеця згадується в хроніці «Діяння угорців». Фундамент замку датується 9 століттям і зв'язується з легендарним князем Лаборцем. Товщина  захисних стін палацу досягає 10 м у висоту і 5 м в ширину. Вони оточені глибоким ровом, вражають своєю міццю і неприступністю прямо в центрі міста. Ужгородський замок розмістився напроти головних в'їзних воріт. Це двоповерхова будівля, в якому розміщені більше 40 приміщень.Внутрішній двір замку прикрашає не тільки сад, але і міфічні статуї. Перш за все впадає в очі скульптура давньогрецького героя Геракла, на якій зображена перемога Геракла над багатоголової змією. Неподалік ще одна статуя грецької міфології - провідник померлих душ Гермес. Також є цікава бронзова скульптура птаха турула (сокола), який пов'язаний з легендою про визвольну боротьбу.

 

  На південному схилі Замкової гори, під стінами величного Ужгородського Замку на площі 5,5 га розташований один з перших в Україні Закарпатський музей народної архітектури та побуту, побудований в 1970 р. в місці, яке називали “Відьмина яма” і де раніше спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві.  Жителі міста називають музей просто “село”.

     Експозиція ужгородського скансену налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу, а загалом – понад 14 тисяч експонатів. Відвідувачі можуть ознайомитися зі зразками житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, а на пагорбі – горян (лемків, бойків та гуцулів), а також типовою угорською та румунською архітектурою. 

   Другий день нашої подорожі ми розпочнем в містечку Мукачево. Але  побувати в Мукачево і не відвідати замок "Паланок" - все одно, що гуляти по Парижу і не побачити Ейфелевої вежі. Отже далі прямуємо до  найголовнішого скарбу Мукачево - замку ПаланокВежі цієї стародавньої споруди підносяться на самотній горі, яка в незапам'ятні часи була вулканом. Точна дата появи замку Паланок нікому не відома. Однак, перші письмові згадки вказують на 11 сторіччя. За тисячу років старовинний замок, незважаючи на безліч кровопролитних битв, що велися за нього, зумів вистояти. І не просто вистояти, а дійти до наших днів практично в ідеальному стані. Тут навіть збереглися стародавні підземелля, де утримували полонених.  Замкова гора і сам Паланок нагадують казку, що злітає в небо , яку хоча б один раз точно варто побачити кожному. Збираючись у подорож, приготуйте теплий, але зручний одяг і взуття, тоді піднятися на Замкову гору буде нескладно, насолоджуючись по дорозі видом, що відкривається на місто.

    Далі прямуємо до Мукачево - затишного закарпатського містечка, що колись розташувалося точно на перетині європейських торговельних шляхів. Зараз це місто-калейдоскоп, місто легенда, місто, в яке хочеться повертатися. Як для невеличкого містечка, у Мукачево є на що подивитися. Одно- і двоповерхові кольорові будиночки з коричневими дахами, аркадами та ліпниною створюють саме ту атмосферу провінційного міста, яка підкуповує затишком і спокоєм. У центрі можна прогулятися пішохідним бульваром і площею з фісташкового кольору міською ратушею. Також тут височіє костел покровителя міста Святого Мартіна. Недалеко знаходяться Свято-Миколаївський жіночий і Василіанський монастирі, церква Успіння Пресвятої Богородиці, Мукачівський драмтеатр, колишня резиденція князів Ракоці "Білий палац", дегустаційний зал в музеї "Медовий дім", де можна спробувати різні сорти карпатського меду, медовуху, медовий бальзам.

   

   Головна родзинка Берегівщини - це цілющі термальні води. Перевірити користь від термальних вод ми з Вами зможемо в купальнях  в селі Косино, воно ж Косонь, в 18-ти кілометрах від райцентру і в 500 м. від Угорщини. Чудова природа, гори, п'янкий свіже повітря! Така атмосфера сприяє до повного релаксу, а користь термальних джерел у відмінному настрої підвищується в три рази!!!

  

 Не пропусти момент цвітіння сакури!!!

 

 

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!