1-2 грудня 

 

Опис

  Тури в Закарпаття – це унікальна можливість протягом короткого часу побачити все найкраще, що є в Західній Україні. Екскурсійна частина нашої подорожі – це найкращі місця Закарпаття. Ми відвідаємо Ужгород, який є одним із найбільших міст Закарпатської області та має багато пам’яток та архітектурних споруд, одним із яких є Ужгородський замок. Також за програмою ми маємо побувати в Мукачево, саме тут на колишній вулканічній горі розташувалась непідступна фортеця – замок Паланок. А ще, буде можливість оглянути неймовірний палац графа Шенборна в Чинадієво, який був споруджений за астрономічним стилем, оточений прекрасним парком з екзотичними рослинами, а також відвідаємо замок «Сент-Міклош» - найромантичніший замок середньовіччя, ви почуєте легенди і правдиві історії, побачите таємні ходи і чудеса.

  В перший день на нас чекає м. Ужгород, Ужгородський замок, та відвідаємо термальні басейни в Косино.

    

   Пройшло вже більше 11 сторіч, як у мальовничих передгір’ях Карпат, на берегах річки Уж, з’явилося маленьке містечко Ужгород. Воно тихе й затишне і якось не віриться, що ми знаходимось у центрі всього Закарпаття. Хоча, як інакше може виглядати столиця краю, який величають “українською Швейцарією”. У місці усюди встановлені вказівники українською та англійською мовами, тож можете бути певними – не заблукаєте. За історію свого існування Ужгород входив до складу понад 20 держав. А зараз тут проживають представники 76 національностей. Ужгород без перебільшення розташувався у самому центрі Європи.

      

   А розпочинався Ужгород звичайно із замку. Ужгородський замок є одним із найстаріших в Україні. Лише уявіть, йому вже більше 1000 років. Ще до згадуваного захоплені обраними, замок був резиденцією легендарного слов’янського князя Лаборця. Звичайно, з тих часів замок неодноразово перебудовувався. Понад в’їзною брамою можна навіть побачити рік його останньої реставрації – 1653. Як і кожен поважний замок, ужгородський старожил береже свої таємниці. Наприклад, ніхто й досі не знає, куди ведуть підземні ходи цієї фортеці. Кажуть вона сполучалася з Невицьким, Середнянським та навіть Мукачівським замками.

             

  А скільки легенд та переказів назбирав Ужгородський замок за довгі віки свого існування. А ще замок відомий своїм колодязем. Кажуть, це єдиний замковий колодязь на Закарпатті в якому є і досі вода, та як її побачити через такі зарості папороті. З 1946 року і до сьогодні в Ужгородському замку знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей. Нині він є найбільшою музейною установою Закарпаття. У фондах запасників зберігаються понад 100 000 експонатів, серед яких і унікальні. У відділі історії та культури Закарпаття представлені пам’ятки, які висвітлюють історію Ужгорода XVI – XVIII століття. А з оглядового майданчика замку, відкривається чудовий вид на ще одну перлину Ужгорода – музей під відкритим небом, куди ми підемо згодом.

Термальні басейни в Косино

  Окрім вина, замків, яких є на території Закарпаття більше 10, воно славиться ще водами, які несуть  оздоровлюючий ефект на організм, так звані термальні джерела. І ми Вас запрошуємо відвідати комплекс "Косино", який розташувався недалеко від Берегово.

   Наявність унікального термального родовища на Берегівщині було виявлено ще в 1988 році. Згодом тут побудували перші “басейни – близнюки”, які були копією термальних басейнів міста Егер (Угорщина). З часом комплекс почав активно розбудовуватись, але “басейни-близнюки” і тепер користуються популярністю у постійних відвідувачів «Косино».

   

   На території оздоровчо-рекреаційного комплексу розташовано п`ять басейнів, три з них термальні, один – прісний, з «Аква - баром», і ще один - дитячий. Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями.

  Велетенський термальний басейн з фонтанами-джакузі, виконаними у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави та палинки – угорської фруктової горілки), та найвищим у світі  фонтаном-ілюзією з термальною водою – Золотим краном, що символізує найцінніше джерело здоров’я людини – воду.

  

 Також тут є дитячий басейн. Цей неглубокий басейн обладнаний для здорового дозвілля найменших гостей комплексу «Косино». Басейн наповнюється термальною водою з температурою 31°С – що корисно для оздоровлення наймешних відвідувачів й не дасть їм перегрітись чи переохолодитись. Мала глибина басейну дає можливість приводити сюди навіть найменших діток, які здатні гратись самостійно. А поки Ви відпочиваєте, наші аніматори подбають про безпечні атракції, які не дадуть дітям засумувати.

В другий день нашої подорожі на нас чекає м. Мукачево, замок Паланок, Чинадіївська фортеця, та  резиденція Шенборна.

 Мукачево

    

   Пішохідна екскурсія по Мукачево де ви побачите: Будинок Ракоці – у народі – “палац Білий Дім”. Цей архітектурний пам'ятник XVII-XVIII ст. є резиденцією трансільванських князів роду Ракоці та австрійських графів Шенборнів. Сьогодні це двоповерховий палац у барочно-ренесансному стилі.  Ратуша з курантами, які кожні 15 хвилин сповіщають про час, друкарню Грінштейна. Кафедральний костел Св. Мартіна – католицький костел на честь покровителя міста Св. Мартіна побудований в 1904 р на місці старого готичного храму – одне з найкрасивіших будівель Мукачево.  Російський драматичний театр  – відома і популярна серед туристів міська дост опрімечательность, одна з архітектурних перлин старій частині Мукачева.  Площа Миру – головна міська площа, як і решта площі в Мукачево невелика, тиха і затишна. Особливу романтику навіває поєднання красивих, ніби казкових будівель із старовинною бруківкою …

Замок Паланок в Мукачево

    

   Замок є одним з найцінніших архітектурно­ історичних пам’яток XIVXVII століть. Головна окраса міста Мукачевозамок Паланок, який збудували на згаслому вулкані висотою у 68 метрів, він займає площу в 13930 квадратних метрів. І хоча замість мурів тут був дерев’яний частокіл, точна дата заснування замку Паланок невідома. Але в документах, які датуються XI століття він вже згадується. До XVIII століття замок відігравав воєнностратегічне значення і був головним укріпленням для місцевих князів. В 1782 році він перетворився в політичну в’язницю Австійської монархії. Зараз це просто Мукачівський Історичний Музей. По мосту який знаходитися біля замку колись проходили князі, солдати і пізніше в’язні, а зараз по цьому мосту ходять туристи. Високі башні замку та надійні укріплення просто вражають. З 1396 по 1414 роки замком володів князь Подільський Федір Корятович. Тоді у скелястій горі був вирубаний колодязь на 85 метрів. Фортеця в 1690х роках мала потужний захист. Крім того були глибокі підвали де могло сховатися населення.

Палац Шенборнів

    

  У мальовничому урочищі Берегвар, розташованому в долині річки Латориця, на висоті понад 300 м над рівнем моря, серед мальовничих карпатських гір розташувався один з найромантичніших і найгарніших палаців країни, неначе в казку Вас запрошує унікальний пам’ятник архітектури Закарпаття мисливський палац графів Шенборнів, побудований в першій половині XVIII столітті. У проект палацу покладено своєрідну символіку: за основу взяті складові частини астрономічного року. Він дивиться на Вас 365 вікнами, що дорівнює дням у році, запрошує через 12 входів – відповідають місяцям року, у 52 кімнати – відповідно до тижнів року та має 4 вежі, які дорівнюють 4 порам року. Палац розміщений серед гарного парку з багатьма екзотичними рослинами. Ставок на території замку має обриси Австро-Угорської імперії. Пам’ятка національного значення – Мисливський замок Шенборнів, а нині санаторій «Карпати» – є одним з найкрасивіших і добре збережених палаців України. Замок розташований в центрі чудесного т.зв. англійського парку, де зібрані декоративні дерева з багатьох країн світу, який займає 19 га. Ви відвідаєте “Джерело молодості і краси” з цілющою водою.

Замок «Сент-Міклош» 

      

   Замок «Сент-Міклош» – замок Любові, побудував барон Перені на рубежі 14-15 століть. Є в Чинадієвському замку щось чарівне. Художник Йосип Бартош (нинішній власник замку, який особисто проведе екскурсію) в цьому впевнений. Багато самотніх людей знаходять тут свою другу половинку. Так сталося і з ним.  Замок «Сент-Міклош»  – найромантичніший замок середньовіччя, ви почуєте легенди і правдиві історії, побачите таємні ходи і чудеса.

   Цей відпочинок в Закарпатті стане незабутнім враженням на все життя.

   Сюди захочеться приїжджати знову і знову...