Опис

   Страшенно хочеться кудись вирватися на вихідні влітку, але бюджет на поїздку всього 800–1000 гривень? Пропонуємо Вам відправитися до Чернівців та Тернополя: дірку в кишені така подорож точно не зробить, а вражень залишить безліч. Адже ці Західні міста України дуже красиві, в їхніх околицях також багатецько цікавого.

   Отож, вперед у подорож по Західних містах України!!!

   Чернівці часто називають "Маленьким Віднем" або "Маленьким Парижем". А взагалі це місто можна порівняти з будь-яким старовинним містом Європи. Сюди варто приїхати відпочити на вихідні та прогулятися старовинними вулицями та двориками.

   Від першої писемної згадки про місто пройшло більше 600 років. Чернівці швидко розвивалися, зокрема, дякуючи вдалій торгівлі. На вулицях можна було почути кілька мов, у магазинах продавали найсучасніше вбрання з Франції, а в кав’ярнях подавали запашну віденську каву. Було у Чернівцях і чимало готелів. 

   П’ять із них розташовувалися на Центральній площі міста, звідки ми й пропонуємо розпочати нашу екскурсію.

   На Центральній площі ми завітаємо до дворику ратуші. Якщо Ви опинилися в полудень на Центральній площі Чернівців, не лякайтеся, почувши мелодію «Марічки», що лунає з «нізвідки». Насправді ці звуки виробляє трубач, щодня підіймається на вершину вежі міської ратуші, одягнений в традиційний буковинський наряд.

   З Центральної площі ми продовжимо екскурсію пішохідною вулицею імені О. Кобилянської (кол. вулиця Панська), заглянемо в дворики на цій вулиці - "Італійський дворик" та дворик Німецького народного дому.

  

   Трохи нижче зустрінемо «п’яну церкву», так у Чернівцях називають Миколаївський собор через форму його куполів. Зведений храм у румунському стилі бринковяну, проектував його архітектор Нанеску. Від Успенської церкви ми спускаємось до найстарішої частини міста - на площу Турецької криниці (нещодавно перейменовану на площу Марії).

    

   З Турецького моста відкривається захоплююча панорама на долину річки Прут та лівий берег. На самій площі – криниця, з якої колись брало воду чи не пів-міста. Тепер на площі окрім криниці є фонтан, який побудували до 600-річчя міста, 3-метровий "велосипед Гуллівера", квітковий годинник.

   Далі ми побачимо незвичний будинок-корабель. Існує легенда, що у Чернівцях жили два брати, які мріяли про свій корабель і море. Першу мрію їм втілити майже вдалося.

   На Театральній, яка колись називалася площа Єлизавети, а ще до того Фішпляц, бо саме там торгували рибою, тепер розташований Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської. 

  

   По дорозі до центральних корпусів Чернівецького національного університету проходимо: 1, 2 та 3 -ій корпуси університету, університетську бібліотеку, пам'ятник Юрію Федьковичу, а також колишню німецьку протестантську церкву.

   Далі ми познайомимо Вас із архітектурним ансамблем колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.

  

   Під час екскурсії Ви відвідаєте головний корпус резиденції, де побачите розкішні зали, у яких митрополит влаштовував аудієнцію для високих гостей і де відбувалися єпархіальні засідання. Також Ви відвідаєте діючу церкву Трьох Святителів. Над оздобленням цього храму працювало кілька фахівців високого рівня. Церкву розписував маляр-професор із Відня Карл Йобст.

  

   Прогулявшись Чернівцями ми їдемо до самого файного міста України - Тернополя. Та по дорозі ми з Вами зупинемось біля цікавого містечка Заліщики – невеличке курортне містечко лежать у мальовничій долині на лівому березі Дністра в південно-західному Поділлі, немов би на півострові.

   Дністер витанцьовує навколо цього райцентру на півдні Тернопільщини такі вихиляси, що, здається, от-от задушить невелике місто в своїх глибоких обіймах. Заліщики від обіймів не пручаються, адже саме завдяки височенним берегам Дністра це подільське місто може похвалитися середземноморським кліматом. Сама природа попіклувалася про долю міста, “підкинувши” йому з високих дністровських круч ідею курортного центру.

   От і ми з Вами зробимо тут привал та будемо милуватись тамтешніми краєвидами. А далі прямуємо в Тернопіль.

     

     

    Втім, про все по порядку.

   Тернопіль – невелике і затишне місто в Західній Україні. Засноване 1540 року коронним гетьманом Яном Амором Тарновскік, який побудував тут укріплений замок. До речі, аж до 1944 року місто називалося Тарнопіль, на честь свого засновника. Існують ще кілька версій походження назви – ми в це не вдаватимемося, а краще розповімо, що представляє собою сучасний Тернопіль.

   Що можна побачити в Тернополі?

   Із найцікавіших місць в Тернополі можна виділити кілька.

   По-перше, один із кращих зразків подільської архітектурної школи XVII століття – Церква Різдва Христова. Знаходиться вона в самому центрі, ми обов'язково заглянемо всередину подивитися на знамениту ікону Тернопільської Божої Матері.

  

    Ще одним обов'язковим для відвідування місцем є величний Домініканський костел, побудований у 1749–1779 роки. Це одна з найкрасивіших подібних споруд в Україні, виконана в стилі бароко.

   На жаль, під час Другої світової війни Тернопіль був практично зруйнований, тому як таке Старе місто ви тут не побачите. Але деякі будівлі все ж таки вціліли. Прогуляйтеся вулицями Шевченка і Листопадова і зможете зустріти споруди, збудовані ще в XIX столітті.

   За звичайний будинок багато туристів приймають Тернопільський замок, збудований 1548 року. Спочатку він виглядав зовсім не так, у XIX столітті тодішній власник міста Коритовський перебудував замок у палац. Тепер Тернопільський замок більше схожий на будівлю в стилі російського класицизму.

   Якщо ж звернете з центральної вулиці в напрямку озера, потрапите на так звані Єлисейські поля. Звісно, порівняно з головною визначною пам'яткою Парижа, Єлисейські поля в Тернополі не такі вражаючі, але, попри це, місце дуже миле.

  

   До речі, озеро можна сміливо назвати однією з головних пам'яток Тернополя. Створене воно було штучно 1951 року, займає площу в 400 гектарів.

    

    Після екскурсії містом ми обов’язково покатаємося на прогулянковому кораблику, побачимо зовсім інший Тернопіль, ніж із суші.

   У вільний час, якщо Вам захочеться опинитись на природі, прямуйте до парку «Топільче». В якому ще місті можна не відходячи далеко від центру опинитися в гостях у природи? У міні-заповіднику, розташованому в парку, можна побачити білих оленів, фазанів.

   

Український "Париж" та "Файне" місто Тернопіль, не залишать Вас байдужими, постішайте замовити кращі місця!!!