11-13 травня

 

Опис

    Неймовірна краса Карпат не обмежується лише горами. Тут є й озера, водоспади, заповідники, замки та звичайні села, які зачаровують своєю простотою та мальовничістю. До того ж, ви перебуваєте на природі, дихаєте чистим повітрям та милуєтесь краєвидами, які видно з вершини гори. Здається, це досить переконливі причини, аби вирушити разом із нами. Отож сьогодні "Вікторія-тур" запрошує Вас в українські Карпати. Саме у цій подорожі, яку  ми склали для Вас, друзі, перелік найбільш цікавих місць у Карпатах, які варто відвідати!

 

   Розпочнемо подорож з Верховини. Її називають центром гуцульської культури. Це край, багатий на легенди, природні та архітектурні пам’ятки — є чим розважити око і чим підігріти фантазію! Приїхати сюди можна не тільки за гарними краєвидами, але й заради місцевих оповідей: про скарби Довбуша, заховані десь глибоко в горах, про дівчину Марічку, яка село від ворогів врятувала, про древні святилища і богів, яким на них поклонялись, про традиції нинішні і забуті — багато про що...

   Приїхавши до Верховини ми відвідаємо та пернесемось на зйомки легендарного українського фільму "Тіні забутих предків" режисера Сергія Параджанова в однойменному хаті-музеї.  Була створена на початку 2000-х років у старовинній хаті Марії та Василя Хімчаків — гуцулів, що брали участь у зйомках. Усі гості й відвідувачі музею можуть тут переглянути фільм і ознайомиться з історією створення кінострічки. Музейна експозиція представляє речі, пов'язані з фільмом. Цікавим експонатом є весільна ґуґля, в якій був одягнений головний герой фільму Іван (Іван Миколайчук). На стінах висять світлини з фільму. У будинку-музеї є також автентичні гуцульські одяг та предмети побутого вжитку. За окрему плату ви зможете приміряти гуцульський костюм і зробити фотографії.

                                                     

   Далі ми прямуємо до сироварні. Основною цікавинкою є спеціально облаштоване місце, "де молоко роблять", — так по-тутешньому кажуть про готування сиру. Для цього на подвір'ї з тильної сторони будинку розташований різний інвентар — від казанка над відкритим вогнем до різноманітних діжок, що необхідні для готування та зберігання овечого сиру.

                                           
  

   У самій хаті є коридор і дві кімнати з автентичними одягом та речами побутового вжитку. Найстарішою частиною будівлі є кімната з піччю, де зібрані вишиті сорочки та рушники, посуд (тарілки, глеки), килими тощо. Інша кімната — "Гуцульська світлиця" — пристосована для проведення майстер-класів: тут можна приготувати місцеві страви (наприклад, банош), послухати дримбу і спробувати ткати.

   Під час екскурсії ми відвідаємо музей гуцульського побуту та мистецтва "У трембітаря" експозиція ознайомить з походженням гуцулів, життям гуцула та його ремесла, побутом гуцулки. Можемо оглянути традиційний гуцульський одяг (та навіть приміряти його), музичні інструменти Гуцульщини, більше дізнатись про обряди, традиції.

                                      

    Ознайомившись з Верховиною та її околицями переїжджаємо в сусіднє село, що в 6 км. від райцентру, яке називають українські Афіни. Це пізнавальне село Верховинського району – Криворівня. Багато цікавих історій та легенд охоплюють це село, що й до сьогодні зберегло у собі подих минулого.

 

    Село Криворівня – прекраснее місце для відпочинку творчих людей, і не лише – бо кращого місця, звідки черпається натхнення, не знайти.

  Криворівня має також багату культурну спадщину, що до наших днів донесла пізнавальні залишки давнини. Серед таких скарбів минулого варто виокремити духовну гордість села - дерев'яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, збудовану ще наприкінці ХХVII століття. Вона являється чи не найстарішим храмом на Гуцульщині, проте, впродовж трьохсот років ще не зачиняла своїх дверей перед прихожанам.

  Криворівня вабить також своїми історично-пізнавальними місцями. Серед таких варто відзначити літературно-меморіальний музей Івана Франка, музей-садибу Михайла Грушевського і Музей гуцульської архітектури «Хата-ґражда», що зберігають культурну спадщину не лише села, а й цілої України. Саме з відвідуванням таких місць відбувається справжнє пізнання історії рідного краю.

    Село Криворівня зачаровує у будь-яку пору року, проте найкращий час для подорожі - осінь, так як вона розкриває всю красу тамтешніх краєвидів.

    Наступного дня ми вирушимо до художньо-меморіального комплексу "Стежка Довбуша" знаходиться  неподалік міста Яремче, в межах Карпатського Національного природного парку, і починається в заповідному урочищі під назвою «Дрібка». Пролягає представлений комплекс між скелями до «Комора Довбуша», виходячи прямо на хребет Горган Запрутської. Далі стежка веде до вихідної видової точці, роблячи замкнутий круг. Щоб повністю ознайомитися з пам'яткою, витратити доведеться близько 3-4 годин, і це того варто. 

                                        

     Варто відзначити, що привертає до себе увагу гора Добушанка, де особливо любив бувати народний улюбленець. Також інтерес викликає дивовижний камінь Довбуша, розташований уздовж траси. Існує декілька легенд, які пояснюють, звідки узявся той величезний камінь.

     Крім того, на стежці Довбуша розташовані скульптурні роботи Дарія Грабаря, які присвячені народним месникам, що звільняє у 1848 році галицьких селян від кріпацтва. 

    Стежка є ґрунтовою. Але часто трапляються ділянки, де доводиться проходити по каменям, покритим мохом, тому варто бути обережним. В деяких місцях є спеціальні поручні, тримаючись за які йти значно легше. Через певних час можна побачити групу великих скель. Деякі з них досягають висоти до 20 метрів. Це і є місцеві скелі Довбуша. Місцеві, тому що об’єкт з назвою «Скелі Довбуша» є ще в районі села Бубнище Долинського району Івано-Франківської області.

    Ця туристична Мекка - це дивовижні скелі Довбуша, які розташовані на представленій стежці. Це унікальне нагромадження кам'яних брил рідкісного ямненського пісковика, що застиг на цьому місці ще під час льодовикового періоду. 

   Для тих, хто прагне відкрити для себе Карпати  повністю ми пропонуємо  вирушити у поїздку на відкритих автомобілях-позашляховиках гірськими хребтами й перевалами, з виїздом на вершини та полонини, з яких відкриваються дивовижної краси панорами карпатських гір.

   Джипінг в Карпатах - це екстремальний вид відпочинку та туризму, що полягає у подоланні туристичних маршрутів по бездоріжжю на автомобілях (джипах та позашляховиках). У цих захоплюючих поїздках може взяти участь будь-який, у кого є спрага до пригод, і бажає отримати незабутні враження.

    

    Джипінг до карпатських вершин – чудовий шанс урізноманітнити свій відпочинок в Карпатах. Відвідати за кілька годин місця, до яких зазвичай треба витратити кілька днів пішого ходу, можна на потужному позашляховику, що з легкістю долає складні підйоми і спуски, бездоріжжя та невеликі потічки.

   Додамо від себе особисто, що це, мабуть, одна з наших найулюбленіших атракцій в Карпатах, яка дозволяє побачити Карпати зовсім з іншого боку, відчути справжній драйв і отримати дивовижно красиві фотознімки.

    На третій день на нас чекатиме водоспад ГУК, що розташований на межі сіл Микуличина і Татарова.

   Женецький Гук — водоспад молодий: утворився внаслідок повені у післявоєнні роки. Вода в ньому спадає з висоти 15 метрів. Навесні під час сходження снігів та після злив у інші при року він виглядає якнайкраще: вода, окрім основного потоку, тонкими нитками струменить згори по скелі, породжуючи довкола ще декілька мініводоспадів.

   Потім ми попрямуємо до Яремчі милуватись іще одним водоспадом.

   Водоспад «Пробій» - це ще одна визначна пам'ятка невеликого гірського містечка Яремче. Дивовижний і унікальний у своєму роді водоспад знаходиться на річці Прут. Це гарне місце щорічно відвідують тисячі туристів як з України, так і з зарубіжжя. Популярність водоспаду надає дванадцятиметровий міст, з якого можна спостерігати, як швидка гірська річка Прут скидає тонни кришталево чистої води в природний котлован.

   Однією з розваг, якій надаються місцеві сміливці, стали стрибки з моста в саму безодню водоспаду. Звичайно, вони ризикують життям, пірнаючи в котлован, який має глибину тридцять метрів, заради грошей туристів. Однак є щось таке, що зачаровує в цій силі води, що змушує їх знову і знову здійснювати свої безумства.

 

   Ви ж можете просто насолодитися прекрасним видом падаючої води і послухати шум водоспаду, який нагадує симфонію. За довгий час вода пробила довгу ущелину в скелі, і тепер шум падаючої води ще більш урочистий і могутніший. Це місце варто відвідати і тому, що тут відчувається справжні подих природи - круті скелі, невинно чистий ліс, крижана вода з гір - все це додає сил і налаштовує на мирний лад.

  Поруч з водоспадом знаходиться знаменитий на всю Україну ринок, де можна купити місцеві сувеніри - вироби зі шкіри, натуральної вовни, дерева і багато іншого. Якщо ви хочете придбати для свого котеджу овечу або баранячу вироблену шкуру або теплу ковдру і шкарпетки з вовни - беріть з собою гаманець товстіший, тому що від пропонованого асортименту можна втратити голову і рахунок грошей.

 Далі ми прямуємо до Манявського водоспаду. Він розташований в с. Манява в гірській ущелині і потрапити туди досить важко. Тому у нас в розпорядженні армійські повнопривідні ГАЗ- 66 і ЗІЛ - 131. Подорож наша на вантажівках тому, що по іншому туди неможливо добратись, хіба що пішки або на танку.

  Навіть, якщо ми поїдемо на позашляховику, то в будь-якому випадку доведеться пройти пішки не менше кілометра по руслу річки. Можливо, під час наших відвідин у багатьох місцях річку можна буде перейти тільки вбрід, враховуйте цей факт, можна, наприклад, взяти гумові чоботи. Сам шлях до водоспаду теж мальовничий, висота гранітних стін каньйону досягає 20 метрів.

  

  Манявський водоспад є одним з найвищих в Україні. Висота падіння води досягає 20 метрів, але не це головне. Це один з "ідеальних" водоспадів для туристів, і інших подібних в країні практично немає. Цікаво, але він оголошений пам'яткою природи лише місцевого значення. Хоча, варто було б зробити його загальнодержавної пам'яткою. Адже це кращий водоспад країни і одне з найкрасивіших місць.

Почуйте вітер, відчуйте подих Карпат та нестримну енергію природи.

       Разом з "Вікторія-тур" Ви проведете як активні, так і пізнавальні вихідні у серці Карпат!

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!

 

 

Ми в соціальних мережах: