29-30 квітня

 

Опис

Черкащина — перлина в серці України!
Черкащина – серце України! 
Черкащина – це край, де зароджувалася Україна, як держава. 

Травневими вихідними Вікторія Тур запрошує друзів в найпатріотичніші місця України, звідки в усі віки починалися національно-визвольні рухи і народні повстання. Ми відвідаємо батьківщину і колишню столицю гетьмана Богдана Хмельницького, пройдемося по святих місцях народження гайдамацького руху та Холодноярської республіки,  а також відкриємо двері єдиного в Європі буддійського храму.

По прибуттю в Черкаси нас чекає оглядова екскурсія містом, що розкинулось на березі Кременчуцького водосховища.Оглядова екскурсія містом дає загальне уявлення про Черкаси. Це чудові краєвиди, відроджені  храми, старовинні споруди, з-поміж яких  є декілька, збудованих відомим архітектором Владиславом Городецьким,  а також парки, цікаві пам’ятники та багато іншого.

 

Багато тут і пам'яток: обласна філармонія (за акустичними даними зал займає третє місце в Україні), ляльковий театр (пам'ятник архітектури ХІХ століття), будинок Цибульських,старовинний готель "Слов'янський" (кінець ХІХ століття), "Фейсвол" (35-метрова стіна, прикрашена знімками городян) і багато іншого...

 

   

Під час прогулянки містом обов'язково зайдемо у найбільший православний храм України -Свято-Михайлівський собор. Він може одночасно вмістити 12 000 відвідувачів! Прогулянка по"Долині троянд" в Черкасах - це невеликий парк на березі Дніпра за 500 м від центру міста. Одне з улюблених місць відпочинку городян.

Туристичною родзинкою Черкас по праву можна назвати буддійський храм "Білий лотос", який височіє на Дніпрових пагорбах. Ця будівля – єдиний буддійський храм у Європі. Він є праобразом знаменитого буддійського храму в Лаосі. На вході в келії встановлені дві фігури древніх воїнів, привезених до Черкас з Тибету...

 Тут вивчають древню філософію та опановують бойові мистецтва. Перед святинею усіх зустрічає Біла ступа, яка є символом жіночої енергії, Всесвіту та земних стихій, розповідають члени буддійської громади. На території ж храму альтернатива Білій – Чорна ступа (чоловіча енергія), під якою розташована пірамідальна кімната з каменем космічного походження Бен-Бен, вершина якого спрямована вниз. За словами наставниці школи, "сильна енергія фігури здатна заряджати людину позитивною енергією та навіть зцілювати".

  

У храмі є й два кам'яні воїни, привезені з Лаосу, яким по 7 тисяч років. На вершині будівлі височіє старовинний 300-річний дзвін, за віруваннями, його звучання очищує душу.

  

 

Як ще можна провестий час у Черкасах ? Звичайно ж, прогулянка по Дніпру на теплоході !

Відпочинок на теплоході подарує нам можливість помилуватися панорамами Черкас, насолодитися краєвидами Дніпра, допоможе розслабитися і отримати масу яскравих, незабутніх вражень.

  

Другого дня відправляємось до Чигирина, де відновлюють укріплену резиденцію Богдана Хмельницького. Колишня козацька столиця постане перед нами майже такою, якою вона була в період розквіту, коли найвідоміший український гетьман керував звідси своєю країною - підписував універсали, приймав послів і влаштовував свята.

З Богданової гори разом з гетьманом будем милуватися красою величної України, її мальовничою природою. Торкнемося історії в бостіоні Дорошенка і відчуємо себе захисниками козацької фортеці.

  

Далі на нас чекає переїзд в с. Суботів, в родовий маєток великого лицаря України - Богдана Хмельницького. Дізнаємось про одну з найбільших загадок історії нашої країни. Далі перед очима постане церква, чий силует ви ні з чим не переплутати, тому що щодня бачить його на пятигривневій купюрі. Іллінська церква, побудована гетьманом Богданом Хмельницьким,як родинна усипальниця - це єдина будівля, що повністю збереглася в Суботові в маєтку Хмельницьких.

 

Спробуємо з"ясувати, руїни чого археологи знайшли на старому замчищі і втамуємо спрагу чистою водою з історичної криниці.

  

Далі тіниста доріжка приведе нас до Холодного Яру. Ми почуємо всі фантастичні теорії походження цієї складної системи ярів і балок, дізнаємося про сумну долю воєводи Мирослава і його дружини Мотрони, що заснувала Мотронинський монастир. Зайдемо в Свято- Троїцький храм, наповнимося спокоєм і радістю від перебування і святих місцях. Онуфрієвське джерело, яке знаходиться поряд з монастирем,  подарує молодість і свіжість всім, хто прийшов.

 

  

 Наступний переїзд на хутір Будда, де росте патріарх українських лісів і природне диво України - дуб Максима Залізняка, німий тисячолітній свідок подій української історії. Відвідаємо єдину в Україні  церкву святого праведного Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Запорізької Січі. І на закінчення нашої подорожі, відновивши свої сили завдяки козацькому духу та надзвичайній енергетиці Холодного Яру, повертаємось додому.