21 квітня

 

 

Опис

Чернівці часто називають "Маленьким Віднем" або "Маленьким Парижем". А взагалі це місто можна порівняти з будь-яким старовинним містом Європи. Сюди варто приїхати відпочити на вихідні та прогулятися старовинними вулицями та двориками. Отож ми запрошуємо Вас разом із «Вікторія-тур» відвідати друге по величині місто Західної України (після Львова), друге за значущістю і може навіть перше за красою в цілій країні. Це місто – Чернівці!!!

   Під час нашої екскурсії Ви зможете на свої очі побачити надзвичайну велич міста Чернівці, розкішні інтер’єри будівель, почути цікаві історії про відомих людей Буковини, а також зануритись у забуті місцини Чернівців.

 А в Чернівецькій області в селі Лужани є місцина, що не уступає по красі голландським полям тюльпанів. Мова йде про величезний квітник у барвистому і яскравому полі тюльпанів, які вирощують подружжя Стратійчук - Олександр та Мирослава.

 

 Відкриття тюльпанового поля в Лужани зазвичай відбувається в другій половині квітня. Ви своїми очима можете побачити неймовірної краси галявину, щедро оздоблену яскравими тюльпановими фарбами. Опинившись у квітковому раю, ви напевно запам'ятаєте поїздку в Лужани!

   

 Крім того, всі бажаючі можуть забрати з собою частинку цієї краси – адже тюльпани можливо придбати і створити з них найгарніший букет, а особливо коли це для коханої людини.

Від першої писемної згадки про місто пройшло більше 600 років. Чернівці швидко розвивалися, зокрема, дякуючи вдалій торгівлі. На вулицях можна було почути кілька мов, у магазинах продавали найсучасніше вбрання з Франції, а в кав’ярнях подавали запашну віденську каву. Було у Чернівцях і чимало готелів. 

   П’ять із них розташовувалися на Центральній площі міста, звідки ми й пропонуємо розпочати нашу екскурсію.

   На Центральній площі ми завітаємо до дворику ратуші. Якщо Ви опинилися в полудень на Центральній площі Чернівців, не лякайтеся, почувши мелодію «Марічки», що лунає з «нізвідки». Насправді ці звуки виробляє трубач, щодня підіймається на вершину вежі міської ратуші, одягнений в традиційний буковинський наряд.

   З Центральної площі ми продовжимо екскурсію пішохідною вулицею імені О. Кобилянської (кол. вулиця Панська), заглянемо в дворики на цій вулиці - "Італійський дворик" та дворик Німецького народного дому.

  

Трохи нижче зустрінемо «п’яну церкву», так у Чернівцях називають Миколаївський собор через форму його куполів. Зведений храм у румунському стилі бринковяну, проектував його архітектор Нанеску. Від Успенської церкви ми спускаємось до найстарішої частини міста - на площу Турецької криниці (нещодавно перейменовану на площу Марії).

З Турецького моста відкривається захоплююча панорама на долину річки Прут та лівий берег. На самій площі – криниця, з якої колись брало воду чи не пів-міста. Тепер на площі окрім криниці є фонтан, який побудували до 600-річчя міста, 3-метровий "велосипед Гуллівера", квітковий годинник.

   Далі ми побачимо незвичний будинок-корабель. Існує легенда, що у Чернівцях жили два брати, які мріяли про свій корабель і море. Першу мрію їм втілити майже вдалося.

  На Театральній, яка колись називалася площа Єлизавети, а ще до того Фішпляц, бо саме там торгували рибою, тепер розташований Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської. 

 

По дорозі до центральних корпусів Чернівецького національного університету проходимо: 1, 2 та 3 -ій корпуси університету, університетську бібліотеку, пам'ятник Юрію Федьковичу, а також колишню німецьку протестантську церкву.

   Далі ми познайомимо Вас із архітектурним ансамблем колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.

Під час екскурсії Ви відвідаєте головний корпус резиденції, де побачите розкішні зали, у яких митрополит влаштовував аудієнцію для високих гостей і де відбувалися єпархіальні засідання. Також Ви відвідаєте діючу церкву Трьох Святителів. Над оздобленням цього храму працювало кілька фахівців високого рівня. Церкву розписував маляр-професор із Відня Карл Йобст.

   

Окрім цих окрас, що поблизу Чернівців, на мальовничій північно-східній околиці міста, поблизу Прута, є ще одна окраса Буковини. Тут знаходиться обласний музей народної архітектури та побуту – пам’ятка культурної спадщини. Експозицію музею відкрито для огляду в липні 1986 року.

Територія музею – це мальовнича ділянка площею з різноманітним рельєфом, що дає уявлення про ландшафти географічних зон Буковини. На дев’яти гектарах вже збудованої експозиції відтворено дві сільські вулиці, які включають п’ять селянських садиб, громадські та господарські споруди (церква, дзвіниця, примарія, корчма, кузня). Вони презентують собою буковинські поселення середини XIX – першої половини XX ст.

   Музейна експозиція демонструє еволюцію житла і побуту буковинців. Регіональні особливості виразно проявляються у конструкції споруд, виборі будівельних матеріалів, традиціях будівництва. Простежуються вони  в крої та оздобленні одягу, побуті, розвитку ремесел, обрядах, звичаях, традиційному фольклорі.

   

 На сьогодні з різних куточків області перевезено і встановлено 35 архітектурних об’єктів. Музей продовжує розбудовуватися і поповнюватися новими експонатами. У його фондах зібрано понад вісім тисяч етнографічних предметів, частина з них є унікальними. Серед них знаряддя праці, оригінальні речі домашнього вжитку, численні зразки чоловічого і жіночого одягу, килимів, рушників, поясів, прикрас, виробів з дерева, шкіри, лози.

   Отож, вирушайте з нами у подорож і Ви побачите багато цікавого!!!

Бо ж правду кажуть, краще один раз побачити, аніж сім разів почути.