31 березня- 1 квітня

 

Опис

«Я вам не скажу за всю Одессу - вся Одеса очень велика ...». А ще вона колоритна, легендарна, багата на природну красу та пам'ятки архітектури. Тому, будучи в Одесі, окрім пляжів, є ще багато місць, вартих уваги. Чорноморський Вавилон вражає шармом та емоціями!

                    

З чого ж розпочати наше знайомство з Одесою? Звичано ж з прогулянки самим містом, яка буде цікава і тим, хто вже тут побував, і тим, які вперше завітали сюди.

Ніщо не опише вам Одесу і самих одеситів краще, ніж головна вулиця міста. Дерибасівську по праву вважають серцем південної Пальміри. Місцеві жителі дуже люблять цю вулицю і дбайливо зберігають її особливу атмосферу. Дерибасівський присвячують пісні, її назва фігурує в одному із російських фільмів («На Дерибасівській гарна погода, або На Брайтон-біч знову йдуть дощі»).

 

     

Усі великі й прекрасні вчинки роблять заради кохання. Яскравий тому доказ – Потьомкінські сходи в Одесі. У середині 19 століття князь Михайло Воронцов зробив подарунок своїй дружині Єлизаветі, розпорядившись побудувати сходи, які б поєднували розташований біля моря порт і саме місто. Раніше, щоб дістатися до узбережжя, люди пробиралися стежками і вузькими дерев’яними сходами.

Сходи починаються від пам’ятника Дюку, звідки відкривається чудовий краєвид на морський порт із його прекрасними суднами. Якщо глянути вниз, з'являється оманливе відчуття, що можна швидко спуститися до моря, адже, завдяки певному чергуванню сходів і прольотів, видно лише десять майданчиків.

Знизу майданчиків не видно, лише – нескінченна кількість гранітних сходинок. Це дарує враження чогось величного, грандіозного.

          

Воронцовський  палац -одна з перлин Одеси — резиденція Михайла Воронцов, народилася в 1826 році. Це прекрасний палацовий комплекс з півкругом стаєнь, бельведером біля моря, який потопав у розкоші красивого саду, а завершили все це до 1834 року. Цей палац не одне сторіччя був вірною музою для Творців, які черпали тут натхнення, і знаходили його в затишних залах і прохолодній тіні старих дерев, які розташовувалися біля самого підніжжя Чорного моря.

          

Шахський палац в Одесі вирізняється на тлі всіх інших особняків і моментально приковує до себе погляди. Своїм виглядом він завдячує польському архітекторові Гонсіоровському. Палац із його неприступними стінами ніби захищений від зовнішнього світу та приховує всі таємниці і подробиці особистого життя своїх мешканців.

   

А чи хотіли б Ви дізнатися, як роблять кіно? Найкраще місце, де це можна побачити своїми очима - Одеська кіностудія. Ви зможете, не тільки подивитися, але і спробувати. А раптом для когось із Вас це стане початком зоряного шляху? Кіностудія сповнена раритетів і реліквій.

Під час екскурсії ми відвідаємо дивовижні павільйони кіностудії; побачимо своїми очима процес створення декорацій до фільмів; дізнаємося, як створюються костюми до фільмів, а це особливо важливе завдання, адже тут головне дотримуватися історичної особливість епохи фільму; побуваємо у відомому всім павільйоні Віри Холодної, який був споруджений для Королеви Екрану.

 

       

 Одеса – це не лише столиця гумору, це ще й коньячна столиця України. Ще в минулому столітті тут були створені перші в країні коньяки. Таємницю народження благородного напою нам відкриє єдиний в Україні Музей коньячної справи Н. Л. Шустова. У колекції представлені унікальні експонати, які датовані кінцем XIX - початком XX століття. Музей відкритий в 2013 році в історичному центрі Одеси - в старовинних підвалах Одеського коньячного заводу. 

Після відвідин закохуєшся в коньяк, навіть якщо до цього його терпіти не міг. Вся екскурсія проходить в прекрасно оформлених залах з реальними експонатами в супроводі гіда-професіонала, І все це, звичайно, з дегустацією унікальних коньяків. В кінці нас чекає магазин з сувенірами і, звичайно ж, з цим божественним напоєм.

    

 В другий день нашої подорожі нас чекає ще одна цікава екскурсія. Одеські дворики ... Про них проспівано багато пісень, написано багато віршів, придумано незліченну кількість анекдотів. Це особлива сторінка в історії Одеси, бо спочатку були дворики! Так-так, не дивуйтеся, саме з філософії одеських двориків починався міф про Одесу.

В  одеських двориках зберігається найголовніша таємниця одеського колориту. І ми спробуємо її розгадати. Під час екскурсії ми зможемо зазирнути в самі незвичайні одеські двори: це і двори знаменитих одеських Молдаванки, з численними дерев'яними галереями (згадайте фільм "Ліквідація"); це і двори-протяги, за якими одеські злочинці уникали сищиків; це і двори, відмічені елементами одеської "дворової скульптури", в яких одесити розмістили пам'ятники знаменитим особистостям .Побуваєте ми і в шикарних двориках Одеси: Пале-Рояль (Одеса - це маленький Париж), італійський дворик одеської філармонії та дворик мистецтв.

      

І нарешті ми  побуваємо на найвеселішому святі року в світовій столиці гумору! Безумовно, Одеса вміє здивувати і розважити в будь-який сезон. Але хоча б раз "Перлину біля моря" треба відвідати 1 квітня, коли тут настає справжній одеський Новий рік - фестиваль сміху "Гуморина".

Щорічно в День Сміху на фестивалі гумору проходить Карнавальна хода, фестиваль клоунів і мімів, першоквітневі розіграші, жарти, а також просто море веселощів чекають на вас! 

 

 

Отже, запасайтеся масками, кольоровими носами -вусами та іншими атрибутами Гуморини, та гайда з нами в Одесу!!!