30 грудня - 2 січня

 

Опис

  Щоб обрати найкращий відпочинок на Новий Рік, планувати його треба вже з приходом осені, саме в цей час в усіх куточках України починається приготування до цього наймаштабнішого свята. Пропонуємо відпочити на Новий Рік в Закарпатті, цілих 4 неймовірних дні святкування.

Перевагами туру є те, що тур не перенасичений відвідуванням багатьох туристичних об’єктів, хоча матимемо час побачити найкращі. Буде вдосталь часу на відпочинок, адже ми так важко трудились цілий рік і заслуговуємо на найкращий та найприємніший вікенд, спробуємо на смак вишукані національні страви Закарпаття. А ще, цікаво буде дізнатися про колорит краю, звичаї та традиції, про це нам повідає майстер своєї справи – досвідчений закарпатський гід, а також гостинні та привітні господарі.

  В перший день на Вас чекає екскурсія по м. Ужгород, Ужгородський замок, та будемо "варитися" та релаксувати в чанах в Лумшорах.

    

   Пройшло вже більше 11 сторіч, як у мальовничих передгір’ях Карпат, на берегах річки Уж, з’явилося маленьке містечко Ужгород. Воно тихе й затишне і якось не віриться, що ми знаходимось у центрі всього Закарпаття. Хоча, як інакше може виглядати столиця краю, який величають “українською Швейцарією”. У місці усюди встановлені вказівники українською та англійською мовами, тож можете бути певними – не заблукаєте. За історію свого існування Ужгород входив до складу понад 20 держав. А зараз тут проживають представники 76 національностей. Ужгород без перебільшення розташувався у самому центрі Європи.

    

   А розпочинався Ужгород звичайно із замку. Ужгородський замок є одним із найстаріших в Україні. Лише уявіть, йому вже більше 1000 років. Ще до згадуваного захоплені обраними, замок був резиденцією легендарного слов’янського князя Лаборця. Звичайно, з тих часів замок неодноразово перебудовувався. Понад в’їзною брамою можна навіть побачити рік його останньої реставрації – 1653. Як і кожен поважний замок, ужгородський старожил береже свої таємниці. Наприклад, ніхто й досі не знає, куди ведуть підземні ходи цієї фортеці. Кажуть вона сполучалася з Невицьким, Середнянським та навіть Мукачівським замками.

             

  А скільки легенд та переказів назбирав Ужгородський замок за довгі віки свого існування. А ще замок відомий своїм колодязем. Кажуть, це єдиний замковий колодязь на Закарпатті в якому є і досі вода, та як її побачити через такі зарості папороті. З 1946 року і до сьогодні в Ужгородському замку знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей. Нині він є найбільшою музейною установою Закарпаття. У фондах запасників зберігаються понад 100 000 експонатів, серед яких і унікальні. У відділі історії та культури Закарпаття представлені пам’ятки, які висвітлюють історію Ужгорода XVI – XVIII століття. А з оглядового майданчика замку, відкривається чудовий вид на ще одну перлину Ужгорода – музей під відкритим небом.

Чани в Лумшорах

  

  Відпочинок у Лумшорах, у першу чергу, відомий завдяки дивній на перший погляд процедурі - тут Вас посадять у величезний мідний чан і будуть варити на повільному вогні. Не лякайтеся - це не пекло. Навпаки, Лумшори-райський карпатський куточок. А в чані знаходиться мінеральна сірководнева вода, яку підігрівають за допомогою дров. Купання в чані приносить оздоровлення опорно-рухового апарата.  

   В чанах одночасно можуть знаходитися до 10 осіб, що залежить від їх розміру. А розмірів тут вистачає, як, власне кажучи, і чанів, вірніше, закритих купалень на березі гірської річки Турички. Уздовж її русла влаштовані штучні перекати для підвищення рівня води в тих місцях, звідки відпочиваючі спускаються до річки, щоб охолодити розпарене в чані тіло. А ще цікаві Лумшори своїми водоспадами, яких тут є досить багато.

   Лумшорські водоспади є гідрологічною пам'яткою природи місцевого значення. Наймальовничіших із них: Буркач, Партизан (Давір), Соловей, Переступень, а також Крутило. Так висота падіння води у одному із найвищих Лумшорських водограїв, у водоспаді Даворі, сягає понад 4 м, а у його підніжжі утворилось невеличке озерце.

Отож, у Лумшорах є все, що треба для відпочинку душі та тіла!!!

На другий день на Вас чекає екскурсія по м.Мукачево, "замоку Паланок", та незвичайна екскурсія зі смолоскипами у Чинадіївській фортеці, та святкування Нового Року 2018!!!

 Мукачево

   Пішохідна екскурсія по Мукачево де ви побачите: Будинок Ракоці – у народі – “палац Білий Дім”. Цей архітектурний пам'ятник XVII-XVIII ст. є резиденцією трансільванських князів роду Ракоці та австрійських графів Шенборнів. Сьогодні це двоповерховий палац у барочно-ренесансному стилі.  Ратуша з курантами, які кожні 15 хвилин сповіщають про час, друкарню Грінштейна. 

    

   Кафедральний костел Св. Мартіна – католицький костел на честь покровителя міста Св. Мартіна побудований в 1904 р на місці старого готичного храму – одне з найкрасивіших будівель Мукачево.  Російський драматичний театр  – відома і популярна серед туристів міська дост опрімечательность, одна з архітектурних перлин старій частині Мукачева.  Площа Миру – головна міська площа, як і решта площі в Мукачево невелика, тиха і затишна. Особливу романтику навіває поєднання красивих, ніби казкових будівель із старовинною бруківкою …

Замок Паланок в Мукачево

   

   Замок є одним з найцінніших архітектурно­ історичних пам’яток XIVXVII століть. Головна окраса міста Мукачевозамок Паланок, який збудували на згаслому вулкані висотою у 68 метрів, він займає площу в 13930 квадратних метрів. І хоча замість мурів тут був дерев’яний частокіл, точна дата заснування замку Паланок невідома. Але в документах, які датуються XI століття він вже згадується. До XVIII століття замок відігравав воєнностратегічне значення і був головним укріпленням для місцевих князів.

  

  В 1782 році він перетворився в політичну в’язницю Австійської монархії. Зараз це просто Мукачівський Історичний Музей. По мосту який знаходитися біля замку колись проходили князі, солдати і пізніше в’язні, а зараз по цьому мосту ходять туристи. Високі башні замку та надійні укріплення просто вражають. З 1396 по 1414 роки замком володів князь Подільський Федір Корятович. Тоді у скелястій горі був вирубаний колодязь на 85 метрів. Фортеця в 1690х роках мала потужний захист. Крім того були глибокі підвали де могло сховатися населення.

Замок «Сент-Міклош» 

      

   Замок «Сент-Міклош» – замок Любові, побудував барон Перені на рубежі 14-15 століть. Є в Чинадієвському замку щось чарівне. Художник Йосип Бартош (нинішній власник замку, який особисто проведе екскурсію) в цьому впевнений. Багато самотніх людей знаходять тут свою другу половинку. Так сталося і з ним.  Замок «Сент-Міклош»  – найромантичніший замок середньовіччя, ви почуєте легенди і правдиві історії, побачите таємні ходи і чудеса.

Новий рік - свято, яке люблять усі. І діти, і дорослі з нетерпінням чекають новорічну ялинку, подарунки та святкову біганину за подарунками, приготування традиційних страв, оформлення домівки та сервірування новорічного святкового столу. Адже недаремно кажуть: 

 як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш!

 Якщо Ви енергійні, веселі, кмітливі і не уявляєте своє життя без веселої компанії, то найкраще для Вас буде відзначити Новий рік разом із нами за спільним святковим новорічним столом, разом із знайомими та незнайомими людьми, які на завтра стануть для Вас друзями.

Термальні басейни в Косино

  Окрім вина, замків, яких є на території Закарпаття більше 10, воно славиться ще водами, які несуть  оздоровлюючий ефект на організм, так звані термальні джерела. І ми Вас запрошуємо відвідати комплекс "Косино", який розташувався недалеко від Берегово.

  

   Наявність унікального термального родовища на Берегівщині було виявлено ще в 1988 році. Згодом тут побудували перші “басейни – близнюки”, які були копією термальних басейнів міста Егер (Угорщина). З часом комплекс почав активно розбудовуватись, але “басейни-близнюки” і тепер користуються популярністю у постійних відвідувачів «Косино».

  

   На території оздоровчо-рекреаційного комплексу розташовано п`ять басейнів, три з них термальні, один – прісний, з «Аква - баром», і ще один - дитячий. Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями.

  Велетенський термальний басейн з фонтанами-джакузі, виконаними у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави та палинки – угорської фруктової горілки), та найвищим у світі  фонтаном-ілюзією з термальною водою – Золотим краном, що символізує найцінніше джерело здоров’я людини – воду.

    

 Також тут є дитячий басейн. Цей неглубокий басейн обладнаний для здорового дозвілля найменших гостей комплексу «Косино». Басейн наповнюється термальною водою з температурою 31°С – що корисно для оздоровлення наймешних відвідувачів й не дасть їм перегрітись чи переохолодитись. Мала глибина басейну дає можливість приводити сюди навіть найменших діток, які здатні гратись самостійно. А поки Ви відпочиваєте, наші аніматори подбають про безпечні атракції, які не дадуть дітям засумувати.

Дегустація вина в винних погребах Карла Шоша

   Вас буде вітати господар винного підвалу, угорець, виноградар і винороб у третьому поколінні - Карло Шош.

  

   Приватний винпідвал знаходиться в селі Кідьош, за п’ять кілометрів від м.Берегово, на обійсті господаря, де він проживає зі своєю сім’єю, в якій разом з дружиною Жужанною виростив двох дорослих одружених синів та чотирьох онуків.

   Для отримання ягоди винограду сім’я обслуговує 6 гектарів виноградників, на яких вирощується біля 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд з нашим селом.

    

   Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів. Дегустація вин проводиться в затишному дегустаційному залі на 25-30 гостей, облаштованому поряд з винним погребом, де ви можете почастувати до 20 сортів неповторних закарпатських вин, а також закусити їх різною закускою домашнього приготування.

   Карло Шош – вже понад чверть століття – член місцевого мисливського клубу. Із 2000-го року керує Кідьошським Товариством господарів-виноградарів, а з 2002-го року член єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела, який налічує більше тридцяти учасників. Всі вони популяризують традиції і культуру виноробного краю, а своєю подвижницькою працею допомагають відроджувати призабуте ремесло.

  

   Восени 2007 року за участі Карла Шоша була створена єдина в Україні обласна організація "Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття". Метою її створення є підвищення престижу професії приватного винороба, можливість обміну досвідом, впровадження новітніх технологій вирощування винограду та виготовлення вина, покращення якості продукції та відстоювання професійних інтересів на державному рівні, створення «Закарпатського Винного Шляху».

  

   Двадцять років тому односельці вперше висловили свою довіру працьовитому, чесному та доброзичливому Карлу Шошу, і з того часу, вже п’ятий термін поспіль він представляє інтереси нашого села в районній раді.

   Ну, а в кінці подорожі ми трошки помилуємось краєвидами, адже вони тут теж неповторні. 

  

   Гимба (Гемба) гора, одна з перлин Українських Карпат, яка знаходиться в Закарпатті на кордоні Свалявського, Міжгористого і Воловецкого районів. Ця гора приголомшує туристів своїми гігантськими розмірами і привабливими ландшафтами.  Висота гори Гимба досягає майже 1,5 км. Гимба цікава і по своїй формі — її вершина схожа на купол і зігнута напівмісяцем.

   Особливо красиві підніжжя Гимби — вони покриті казковими лісами, піднімаючись вгору — ви попадете в карпатські луги. Повітря тут чистіше, ніж можна представити. Здається на вершині Гимби, що весь світ у твоїх ніг, а ти знаходишся в сьогоденні раю. У пору золотої осені — тут особливо красиво — уявляєте, які види відкриваються перед Вами?!

  

   На північних і північно-східних схилах гори діє 8 підйомників для гірськолижників. Тому, приїхати в це місце можна і взимку — це буде головний туристичний пік цього сезону.  У районі гори Гимба розташований другий по висоті гірськолижний курорт України, він має щонайдовшу гірськолижну трасу в у нашій державі — це приблизно 3,5 км.  

   

   Поруч із підйомником вросла в землю своєрідна дерев’яна халабуда. Це знаменита «Чайовня». Її власники проявили оригінальність уже тим, що не відкрили тут банальну колибу. Меню теж цікаве: замість традиційних баношу й чанахів — лише тістечка та гарячі напої. І то які! Збитень, масала, імбирний чай. Інтер’єр «Чайовні» чимось навіює атмосферу знаменитого роману Стругацьких «Готель «У загиблого альпініста»». Але головний скарб кафе — краєвиди за вікном.

   Іще одним скарбом тутешніх місць є водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба що у селі Пилипець Міжгірського району.

   Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

   Подивитися на природну красу приходять тисячі туристів. Водоспад красивий будь-якої пори року. Улітку, у найбільш посушливі часи, водоспад являє собою невеличкий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Взимку він частково замерзає, утворюючи цікаві фігури. Та найбільше приваблює він навесні, коли тануть сніги та восени в період рясних дощів. Саме тоді повноводий красень гучить на всю околицю, розповідаючи давню легенду про кохання.

  Шипіт заворожує кожного відвідувача своїм неповторним звуком та мальовничою природою довкола.

Озеро Синевир

  Озеро Синевир – одне з семи природних чудес України – справедливо вважається найкоштовнішим скарбом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Найвисокогірніше озеро України Синевирське озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і має максимальну глибину до 22 м. і займає площу близько 7 га.

  Озеро утворилося в результаті потужного зсуву близько 10 000 років тому, внаслідок чого була утворена гребля, яка повністю перегородила долину, що призвело до заповнення улоговини водою з гірських струмків. Посеред озера знаходиться невеличкий острівець. В озері водиться велика кількість форелі, голяк та жаб. Проте геологічні факти утворення озера конкурують з численними легендами в основі яких – кохання. Саме вони є надзвичайно популярними серед туристів.

  

  Тепер про історію кохання, яка тут існує, нагадують дві 13-ти метрові дерев’яні фігури – Синь та Вир, що височіють на краю водоймища. Вирізана у 1984 році із червоного дерева скульпторами Іваном Бродиним та Михайлом Саничем композиція відображаючись у воді сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертне кохання. На одному з берегів озера побудовано оглядовий майданчик за проектом архітектора Юрія Соломіна.

  Поетично озеро ще називають Морським оком. Справді, з висоти пташиного польоту воно нагадує око. Посередині острівець, як зеленкувата зіниця ока, а довге віття смерек та ялин нагадує пухнасті казкові вії.

   Щодня помилуватися красою одного із семи природних чудес України приходять численні відвідувачі. Озеро Синевир можна самому обійти пішки чи об’їхати верхи на коневі. Незабутньою стане і прогулянка на справжньому бокорі до острівця посередині водойми.

Щасливого Вам Нового Року!!!