16-18 листопада

  

Опис

   Відкрийте для себе таємниці величі і могутності казкового Закарпаття, відвідайте затишний куточок українських Карпат, покуштуйте Закарпатський напій богів, доторкніться до середньовічних стін замків, насолодиться красою гір і мінеральних джерел, а також магією висогорного озера "Синевір". Усіх, хто любить подорожувати саме Закарпаттям, запрошуємо разом із нами відвідати  це одне з небагатьох унікальних місць України, яке цікаве для туристів у всі сезони.

   Взимку “Срібна земля” приваблює своїми чудовими гірськолижними курортами, термальними водами, базами відпочинку, а в інші сезони - своїми зеленими лісами, чистим повітрям, мінеральними джерелами, надзвичайно величною красою Карпатських гір, полонин і привітністю закарпатських людей.

   То ж почнемо нашу подорож Закарпаттям. 

  В цій поїздці ми відвідаємо 3 замки (Сент-Міклош, Паланок, Ужгородський замок), місто Мукачевомісто виноробів – Берегово, де відвадаємо термальні джерела "Косино", також на нас чекає екскурсія містом Ужгород, Закарпатський музей народної архітектури і побуту,  купання в чанах в Лумшорах, а також дегустація 15 найсмачніших страв.

   Як відомо, на території Закарпаття знаходяться будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних замків, усіх ми так швидко не зможемо побачити, проте нас чекає три з них. І першим буде Чинадіївська фортеця.

  

   Чинадіївська фортеця - кам'яна споруда, з двома кутовими вежами та метрової товщини стінами, зведена в XIV столітті бароном Перені. На першому, відреставрованому, поверсі фортеці - шість кімнат і зала з великим вестибюлем. Тепер тут розташовані експозиції кельтської та скіфської культур, а також портрети усіх власників замку. Другий поверх схожий за плануванням - шість малих кімнат, велика зала і довгий коридор. Також у замку є декілька «таємних переходів» - подвійних стін, котрі господарі з радістю показують відвідувачам.

   Далі їдемо у відоме місто Закарпаття – Мукачево, де теж є замок.

   Мукачеве – друге за чисельністю місто Закарпаття (82,5 тис. осіб), районний центр. Розташоване на берегах річки Латориця.

   Крім цих офіційних фактів можна відразу додати, що Мукачеве неофіційна туристична столиця Закарпаття. Саме тут розташований найвідоміший замок краю, а може й усієї України, - «Паланок». І подивитися на нього везуть групи туристів з усієї України і не тільки.

  

   Як вже було сказано, найвідомішою пам’яткою Мукачевого є замок «Паланок», який дуже мальовничо стоїть на горі на західній околиці міста. Існує замок з кінця XIV ст., коли його почав розбудовувати славетний подільський князь Федір Корятович. З першої половини XVII століття замок з правом успадкування придбав князь Дєрдь Ракоці. Ракоці були тут володарями до 1711 року. Потім тут була в’язниця, а зараз - музей.

  

  

  Ну що ж, ми побували у замках Закарпаття, побували на екскурсії у м. Мукачево,  тепер на Вас чекає прекрасне місто Ужгород, де Ви будете мати гарну можливість насолодитися фестивалем молодого вина "Закарпатське Божоле", на третій день Вас чекає екскурсія по м. Берегово, та купання в термальних джерелах "Косино"

  Місто Ужгород має багату історію, оповиту легендами. Як відомо, сучасна назва міста Ужгород походить від назви річки Уж, яка протікає через місто. Існує кілька версій походження назви Уж. Одні дослідники-мовознавці пов’язують її походження від слів "угол"кут, "узок", тобто вузький, вузька долина річки. Інші впевнені, що слово "Уж" бере свій початок від турецьких слів "унг", "онг" - правий. Ще одна гіпотеза походження назви вказує на старотюркське "уз", що в перекладі означає "вода".
  Ужгород є одним з найстаріших міст в Україні. Вже до IX століття тут існував замок, що згодом перетворився на місто. Замок розташований на Замковій горі. Він, мабуть, чи не найстаріший в Україні і налічує майже тисячу років. За своє довге життя замок зазнавав чимало змін. Неодноразово був зруйнований та відбудований.

        
   Як і кожен замок, Ужгородський має свої легенди, дізнавшись які зможете відвідавши це місто
   За всю історію Ужгорода місто входило до складу вісімнадцятьох держав. Очевидним є вплив різних культур на розвиток міста. До наших часів збереглося чимало храмів, будинків, парків, закладених італійцями, чехами, бельгійцями і греками.
   Сьогодні Ужгород - обласний центр Закарпатської області, найважливіший економічний, культурний, туристичний центр Закарпаття.
  Тут ростуть унікальні рослини з усіх-усюд, навіть японські вишні – сакура. Архітектура старого міста теж незвичайна – різні стилі багатьох епох. Хто тут побував хоч раз – неодмінно захоче сюди повернутися. Бо такої краси - і природної, і людської, і створеної людськими руками – на світі зосталося мало.

 А тим туристам, які уже з нами подорожували Закарпаттям та відвідували цей замок, і для усіх інших також, ми приготували іще одну цікавинку Ужгорода - Закарпатський музей народної архітектури і побуту, який розташований під стінами величного Ужгородського замку на площі 5,5 га і був побудований в 1970 р.

   Експозиція ужгородського скансену налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу, а загалом – понад 14 тисяч експонатів.

    Закарпатське Божоле — фестиваль молодого вина та меду, ярмарково-торговий захід, що проводиться в Ужгороді щорічно. 

   Традиції проведення фестивалю:

   Божоле в Ужгороді — свого роду прототип тих свят, які традиційно відзначаються в Європі в знак збору нового врожаю вина і меду. Закарпатський фестиваль проводиться в «Совиному гнізді» — на перетині вулиць Ракоці, Довженка і Поштовой площі. У цьому місці торговці розгортають свої намети і шатра. Тут важливо випробувати не тільки вино, мед та їх похідні, але і поласувати м'ясними стравами (шашликами, стейками, смаженими сосисками), а також печеною картоплею з беконом. Зовсім недавно гостям стали пропонувати і хлібобулочні вироби — саморобні пряники, бублики і пиріжки з різноманітними начинками.
   Цікаво, що дегустацію традиційних закарпатських страв можна продовжити у винних підвалах, розташованих прямо під торговими майданчиками. У напівтемряві підземних приміщень всі бажаючі можуть випробувати більшу кількість сортів молодого вина, ніж пропонують торговці, і провести святковий вечір в романтичній обстановці.
     
   Захід проходить протягом 2-х днів і обов'язково припадає на вихідні дні. Взагалі, Божоле в традиційному європейському розумінні, відзначається по закінченні 6-ти тижнів після збору врожаю винограду, за цей період дозріває молоде вино, яке обов'язково збирає величезну кількість відвідувачів фестивалю.
    Фестиваль дуже цікавий гостям Закарпаття, і ось з яких причин:
• Є можливість ближче познайомитися з унікальною культурою і традиціями Закарпаття. Небагато українців досконало знають особливості цього краю, не кажучи вже про туристів-іноземців; 
• Можна знайти приємні знайомства. Жителі Закарпаття — дуже гостинні, привітні і раді розповісти про свою культуру всім бажаючим; 
• Варто покуштувати традиційні закарпатські страви. Жоден шеф-кухар українського чи закордонного ресторану не зможе передати приголомшливий смак частувань, приготування яких відточувалося століттями; 
• Бажано придбати закарпатські сувеніри. Крім частувань, майстри торгують вовняними і текстильними виробами, дерев'яними виробами ручної роботи, посудом.
  Фестиваль Божоле в 2017 році, до всього іншого, буде цікавий тим, що, крім традиційних виробів і сувенірів, гості зможуть придбати національні українські костюми — вишиванки ручної роботи для чоловіків, жінок і дітей, виготовлені за оригінальною закарпатською технологією вишивки. 

 Третій день нашої подорожі для тих, хто хоче побувати за кордоном. Адже якщо Ви хочете побувати за межами України, не виїжджаючи за її межі, то Вам у Берегове!

 Датою заснування Берегова вважається 1063 р., коли угорський принц Ламберт, син брата короля Бели (тобто королівський племінник), побудував тут свій палац. У королівській грамоті на ці землі місцевість зветься «Villa Lampert», а потім згадується як Лампертгаза.

    А тепер познайомимось з обличчям Берегова, все ж таки воно неповторне.

   На площі Кошута у Берегові знаходиться одна з найгарніших пам’яток архітектури Закарпаття – будівля колишнього Палацу правосуддя, королівського суду комітату Берег. Деякі порівнюють його навіть з Лувром через схожість фасаду.

  

  Одним з найрозкішніших будинків в Берегові вважається Панське казино або "Золота пава". Саме тут колись проходили всі урочисті заходи міста. Сьогодні в старовинній будівлі на березі Верке розмістився один з найкращих ресторанів міста, а також готель.

   Серцем міста, духовним центром Берегова з давніх часів є римо-католицький костьол Воздвиження Чесного Хреста на площі Ференца Ракоці II.

  

   У містечку представлені всі колишні поширені в Угорщині архітектурні стилі – від романського до сецесії. Найбільш яскравими представниками останнього стали будинки-близнюки – палаци Мейгеша і Кубовича.

   Берегівський “горбатий” міст — один із найстаріших рукотворних об’єктів краю. Цей міст через канал Верке у центрі Берегова по праву вважається окрасою міста. Саме через нього здавен пролягають три основні торгівельні шляхи: до Мукачева, Виноградова та Вашарошнаменя.

Окрім вина, замків, яких є на території Закарпаття більше 10, воно славиться ще водами, які несуть  оздоровлюючий ефект на організм, так звані термальні джерела. І ми Вас запрошуємо відвідати комплекс "Косино", який розташувався недалеко від Берегово.

   Наявність унікального термального родовища на Берегівщині було виявлено ще в 1988 році. Згодом тут побудували перші “басейни – близнюки”, які були копією термальних басейнів міста Егер (Угорщина). З часом комплекс почав активно розбудовуватись, але “басейни-близнюки” і тепер користуються популярністю у постійних відвідувачів «Косино».

   На території оздоровчо-рекреаційного комплексу розташовано п`ять басейнів, три з них термальні, один – прісний, з «Аква - баром», і ще один - дитячий. Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями.

  Велетенський термальний басейн з фонтанами-джакузі, виконаними у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави та палинки – угорської фруктової горілки), та найвищим у світі  фонтаном-ілюзією з термальною водою – Золотим краном, що символізує найцінніше джерело здоров’я людини – воду.

  

 Також тут є дитячий басейн. Цей неглубокий басейн обладнаний для здорового дозвілля найменших гостей комплексу «Косино». Басейн наповнюється термальною водою з температурою 31°С – що корисно для оздоровлення наймешних відвідувачів й не дасть їм перегрітись чи переохолодитись. Мала глибина басейну дає можливість приводити сюди навіть найменших діток, які здатні гратись самостійно. А поки Ви відпочиваєте, наші аніматори подбають про безпечні атракції, які не дадуть дітям засумувати.

  Закарпаття – це край вічної романтики, неповторної природної краси, унікальних звичаїв і традицій, гуцульського колориту, гостинності, тематичних фестивалів та фольклорних традицій. Побувавши хоча б раз у житті на Західній Україні, у кожного виникає непереборне бажання повертатися сюди знову і знову, щоб відкрити для себе нові багатства цієї неповторної частини України. Отож, переконайтесь у цьому самі, здійснивши цю подорож разом з туристичною агенцією "Вікторія- Тур"!