8 вересня

 

Опис

   Дорогі друзі, що нам відомо про деруни?? Заглянувши у Вікіпедію, ми знайдемо там визначення: "Деруни - це картопляні млинці". Основним інгрідієнтом цієї страви є терта картопля. Так, що запрошуємо усіх поціновувачів дерунів до чарівного м. Коростеня, що на Житомирщині, щоб відвідати найсмачніший Фестиваль дерунів, а також здійснити прогулянку по історико-культурному комплексі "Замок Радомисль".

      

   А розпочнеться наша мандрівка із прекрасного м. Радомишль, що на Житомирщині. Саме там ми матимемо можливість відвідати oдин з нaйбiльш масштабних культурних проектів в Україні зa oстaнні 20 рoків та oдин з нaйцiкaвіших oб’єктів «Віа Регія – культурного шляху Ради Європи» замок Радомисль.

  У замку мoжнa пoбaчити єдину в світі колекцію домашньої ікони, якa нaлічує пoнaд 5000 експoнaтів. В історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» пoвністю збeрeжeні прирoдні ландшафти тa віднoвлeні автентичні інтер’єри XVIІ-ХІХ століть. Замок знaхoдиться мiж двох водоспадів в парку зi скульптурами ХVІІ- ХVІІІ ст. Парк склaдaється з дeкількoх островів з’єднaних місткaми.

   Замок Радомисль з йoгo парковою зоною i зaлaми тeхнічнo i інтeр’єрнo підгoтoвлeний дo прoвeдeння мaсoвих культурних зaхoдів, екскурсій, фестивалів, весiль, iвентів, корпоративів, концертів, зйомок. A тaкoж для сімeйнoгo відпoчинку, рибoлoвлі тa інших зaхoдів.

      

   Ну а потім, вже трохи зголоднілі, ми помандруємо до м. Коростеня, адже на нас вже очікують найкращі та найсмачніші деруни з усього світу!!! Адже ми з Вами поспішатимемо на Фестиваль дерунів.

  Міжнародний фестиваль дерунів – це головна подія вересня у м. Коростені, незабутня подорож у світ традиційної національної кухні та надзвичайного українського колориту, прикрашених коростенською самобутністю та гостинністю!

     

   Фестиваль у Коростені традиційно стартує опівдні в Центральному парку міста з метою зближення слов’янських народів, відновлення традицій та передачі молоді бережливого ставлення до кухарської справи наших предків. На фестивалі демонструються і дегустуються найкращі деруни з усіх куточків України та інших країн.

  В меню фестивалю: поліські страви та смаколики, деруни українські, «заморські» та «з викрутасами», майстер-клас з приготування дерунів від мера, «депутатські», «козацькі», деруни по-англійськи, польські, німецькі, соціальні та «халявні», дегустації страв та напоїв.

    

Під час фестивалю визначатимуть найсмачнішого та шукатимуть найдешевшого деруна, братимуть участь у дерунярській лотереї. Родзинкою свята стануть конкурси:
- «Найкраще селфі з дерунами»;
- «Кращий девіз, вислів про деруни та Фестиваль»;
- «Поробки про деруни або з дерунами»;
- «Найкращий дерунярський ласун»;
- «В Древлянській столиці, квітнуть вишиванки», «Найкраща вишиванка, виготовлена власноруч» (жіноча, чоловіча, дитяча);
- Найбільший овоч, фрукт, що виріс на Коростенщині;
- Коса-дівоча краса;
- Дивовижна самобутність (презентація робочого місця);
- Зірка дерунянського мистецтва (найсмачніші деруни).

     

На фестивалі діє школа дерунярства: досвідчені кухарі навчають усіх бажаючих готувати деруни. Проводяться і різноманітні вікторини, дегустація місцевих напоїв, виставки, виступи фольклорних ансамблів. Особливою увагою користується майстер-клас приготування дерунів від мера.

У ході фестивалю також відбуваються змагання з Дерунярського триборства, яке включає наступні конкурси:

  • кидання дерунів в миску зі сметаною з 5 метрів;
  • кидання картопляного «чуда» в конкурента з 5 метрів.

  

Варто відзначити, що під час проведення Першого Міжнародного фестивалю дерунів, коростенці випекли рекордний дерун, який виявився в Україні найбільшим і занесений до Книги рекордів України. Скуштували його усі присутні. На приготування такого дива витрачено: 96 кг. картоплі, 5 кг. моркви, 20 кг. цибулі, 120 шт. яєць, 6 кг. грибів, 10 кг. сала, 4кг. м’яса, 4,5л. олії і 5л. сметани, різні спеції за смаком. Вага гіганта-деруна – 118 кг., довжина – 240 см., а ширина – 114,5 см. Другий Міжнародний фестиваль дерунів у Коростені відзначився урочистим відкриттям "пам’ятника деруну”.

     


«Вікторія-тур» вважає, що місцем зустрічі справжніх поціновувачів дерунів є беззаперечно Фестиваль дерунів у м. Коростені!  Запрошуємо усіх бажаючих розділити цю святкову атмосферу разом з нами !!!