17 жовтня 

 

Опис

Якщо ви втомилися від галасливого міста. Сірі стіни будинків викликають чорну    меланхолію. А мурашники громадського транспорту клаустрофобію. Значить вам час приїхати сюди. У чарівний парк, створений заради кохання... ...кохання одного з найбагатших польських магнатів Станіслава Потоцького до чарівної Софії.

    Про цю жінку можна писати романи, здатні затьмарити пригоди Анжеліки. «Прекрасна гречанка», яка за однією з версій претендує на походження зі старовинного грецького роду (за іншою, дочка торговця худобою), побувала за своє життя куртизанкою, звідницею, дружиною і коханкою кількох шляхетних дворян, включаючи Григорія Потьомкіна. Розумниця, красуня, яка за чутками, не цуралася політичних і шпигунських ігрищ.

    

    Але головна її заслуга в іншому. Саме Софія, зачарована парком Аркадія, розташованим недалеко від Неборова, тонко натякнула закоханому Потоцькому, що в його уманських володіннях було б непогано влаштувати щось подібне. Так почалася історія Софіївського парку.

  

    Потім у цієї пари було багато і доброго і поганого, але свою роль для історії вони виконали сповна. Ще у 1796в урочищі Кам'янка, інженер Людвіг Метцель приймається за будівництво парку, присвяченого Софії Глявоне (Потоцькою вона стане лише у квітні 1798). Звучали вибухи, стукали кирки робітників, які вирубували у природних скелях майбутні гроти Діани і Каліпсо, організовувалася водна система, рилися ставки, висаджувалися дерева і чагарники. Загалом, тут працювало більше 800 селян. А витрати на будівництво склали 2 000 250 рублів сріблом. У травні 1802 року Софія вже прогулювалася алеями свого «подаруночка до дня народження», точніше іменин. Парку, названого її ім'ям.

    Власницею Софіївки, крім Потоцької, побувала ще одна важлива особа. У 1832, після повстання у Польщі і конфіскації всіх володінь Потоцьких, імператор Микола I дарує парк своїй дружині – Олександрі Федорівні. Зараз у Національному дендрологічному парку України «Софіївка», який заодно є науково-дослідним інститутом Національної академії наук України, ви зможете познайомитися з 3323 видами, формами, сортами місцевих і екзотичних дерев і кущів. Якщо вистачить часу, звичайно.

 

     Софіївці у наш час забезпечений прекрасний догляд. Тут ви побачите дива садово-паркового мистецтва, які радують око вже кілька поколінь. Наприклад, ось цей зелений лабіринт із загадковою назвою «Арборетум імені В.В. Пашкевича».

   

   Лабіринт розташований північній частині і названий на честь його творця, відомого вченого-рослинника. Арборетум – це англійський парк. Якраз тут зосереджена найбільша кількість екзотичних рослин, яскравих квітів, що підкреслюють соковиту зелень і продуманість композиції.
 Арборетум розбитий у вигляді трикутника, у центрі його встановлено невеликий, але симпатичний фонтан із чашею. Відвідувачі люблять лежати на газонах у цій частині парку та влаштовувати пікніки.
   На чималій площі парку – 179,2 га – крім рослинності, є ще багато цікавого, створеного руками людини у співавторстві з величною природою:

 • Павільйон Флори.
 • Фонтан «Змія».
 • Площу зборів.
 • Тарпейська скеля.
 • Венеціанський місток.
 • Грот страху і сумнівів.
 • Грот Сцилли.
 • Великий водоспад.
 • Статуї давньоримських і грецьких богів і героїв.
 • Долина Циклопів.
 • Підземна річка.
 • Граціозні лебеді і кумедні качури у ставку.

   І таких «родзинок» у парку більше сотні. Ви ніби занурюєтеся у античність. З головою. І виринати звідти не хочеться. 

 Приєднуйся до нас, щоб бачити та відчути красу "Софіївського парку"!

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!