22-24 серпня

   

Опис

 Друзі у нас буде можливість не тільки побачити Світязь, а й відпочити, покупатися і навіть пройтися по екологічній стежці уздовж Шацьких озер. Це незабутня поїздка на мальовничий курорт з великою кількістю пам’яток. Вас вразить багате розмаїття лісових пейзажів і чудових озер, які за чистоту вод називають "блакитними очима Волині".

     А розпочнемо ми її з романтичного Тунелю кохання, що у Клевані: Лісова дорога у казку.

   Тут ніколи не жили королі чи принцеси і не відбувались драматичні історичні події. Ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. Красою, створеною магією найвидатнішого у світі архітектора – Природи. А історію тут творять романтики. Щодня, ті, хто приїжджають сюди у пошуках кохання. Адже, кажуть, саме тут воно і живе. Блукаючи довгою доріжкою під алеями то зеленого, то багряно-червоного, то золотого віття. І якщо ви хочете знайти кохання – варто лише попросити, стоячи тут. Це місце так і називається – Тунель кохання.

 

    Ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Кажуть, арка має символічне значення. Ті, хто побував тут, розповідають про дуже сильну ауру, яку можна відчути. А колія на дві рейки – це ніби символ шляху для двох доль. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання. І справді, важко втриматись, щоб не загадати бажання, коли стоїш ніби посеред казки. Тут все здається якимось чарівним…

 

 

Наступна наша зупинка - Замок Любарта, який давно став неофіційним символом Луцька. Його образ постійно і активно використовується в найширшому колі життя: від магнітиків з написом «Луцьк» до емблем організацій чи етикеток товарів.

   Вперше назва «замок Любарта» з’явилася наприкінці ХІХ століття. Тоді побутувала і альтернативна назва – «замок Вітольда», тобто Вітовта.

   Спочатку замок був дерев’яним. Збудували його десь на початку 1100-х років. У 1340-1350-х роках замок почали реконструювати в цеглі. Спочатку збудували половину тієї вежі, яка зараз називається В’їзною, і частину стіни. У той час правителем Галицько-Волинського князівства був Любарт Гедимінович.

  Імовірно, замок продовжили реконструювати в цеглі, коли на зміну Любарту прийшов Вітовт. Він зробив Луцьк південною столицею Великого литовського князівства. Саме за його правління місто розцвіло економічно, політично та культурно. Загалом за його правління твердиня набула таких обрисів, як зараз. А коли Вітовт помер, князювати став його брат Свидригайло. За його правління замок завершили реконструювати і він став на 90% таким, як зараз.

   Отож ці три князі – Любарт, Вітовт, і Свидригайло – і збудували луцьку твердиню.

 

   Доречі, якщо Ви думаєте що ніколи не бачили його, помиляєтесь, усі хто хоч раз отримував заробітну плату купюрою в 200 грн. - той неодноразово побував біля замку!!!

   Образ замку потрапив не тільки на 200 гривневу українську купюру. Його використовували і на грошах сто років тому. На 20 гривневій купюрі 1919 року навколо зображення замку є напис «Луцька мійська управа».

   Відомий польський і український письменник, історик, громадський діяч Юзеф Крашевський, який жив на Волині у 1830-1850-х роках, багато подорожував тут, писав про неї, сказав таке:

«…Буденну шкаралупу навколишніх речей може легко розбити лише маленьке зусилля до спостереження. Нам треба тільки захотіти звернути увагу на свій рідний край і ми знайдемо в ньому тисячі принад, тисячі пам'ятників, тисячі гідних подиву речей!»

   До сьогодні багато людей не має чіткого уявлення про те, що ж таке Шацькі озера. Дехто малює в своїй уяві занедбану провінційну місцевість з непрохідними лісами, болотами, комарами та без жодних зручностей. Інші очікують потрапити до надсучасної курортно-санаторної зони з безліччю готелів, клубів та розважальних закладів. А насправді Шацькі озера – це, скажімо так, золота середина.

   Для тих, хто й досі не знає нічого про Шацькі озера, ми підготували декілька цікавих фактів.

   Шацькі озера – одна з найбільших груп озер у Європі. Крім Світязя, до Шацького природного парку входять 22 озера. Найбільші з них – Луки, Пулемецьке, Пісочне, Кримне.

   Якщо вірити біологам, то вода в озерах Шацького національного парку чистіша, ніж у деяких міських водогонах країни. Тобто її можна навіть пити та готувати на ній! Через це Шацькі озера поетично називають «Голубими озерами» або «Блакитними очима Волині».

   Найбільше серед озер заповідника (та одне із найбільших в країні) – Світязь. А ще це найглибше озеро природного походження в Україні. Воно глибше, ніж Синевир та Азовське море. У вітряну погоду хвилі тут можуть сягати півтора метра у висоту. Світязь живиться лише підземними водами – в нього не впадає жодна річка!

 

   Світязь – чудове місце відпочинку; основна частина людей, що тут відпочивають, – жителі західної частини України, а також Білорусії.

   Тут м’який клімат – влітку тепло, але рідко буває дуже спекотно. Вода в озерах трохи мінералізована. Вона містить гліцерин та срібло, що гарно впливає на шкіру та сприяє загоєнню ран.

   На озері Світязь є цілющі грязі, лікувальний ефект яких також можна випробувати на собі.

   Вражає природа Волині. Деякі озера мають незвичайні береги – пологі піщані узбережжя чергуються з високими крейдяними. Тут ростуть рідкісні рослини. Наприклад, на березі озера Кримне можна знайти навіть орхідеї.

   Всі охочі можуть спробувати себе у ролі рибалок або ж просто придбати рибу на ринку. Вибір досить широкий – близько 31 вид, серед яких – окунь, карась, лящ, короп, судак, щука, сом, в’юн, раки. А тепер інформація для гурманів. На Волині можна спробувати місцевий делікатес – вугря. Риба водиться лише в цих широтах і не є дефіцитним продуктом в області. А от на іншій території купити її буде нелегко…

 

   У будь-який період відпочинку у лісі ростуть  ягоди. Тут є і суниці, і чорниці, і ожина, і малина, і журавлина… А ще – гриби: лисички, підберезники та підосичники, маслюки, боровики та ще багато всього.

   Тут зустрічаються унікальні види птахів, яких можна побачити на власні очі. Біля озер водяться великі норки, лебеді, крижні, навіть орлан-білохвіст.

   Найстарішій водоймі у каскаді Шацьких озер – майже 10 тисяч років!

   Декілька років тому на березі озера Люцимер археологи знайшли залишки житла поморської культури.

   На Світязі є маленький живописний острів. Часом його називають Островом закоханих. А ще – Островом космонавтів: за радянських часів тут розташовувалася база відпочинку радянських космонавтів.

   Ось вам 15 причин відвідати Шацькі озера. І це ще ми навіть не починали розповідати про відпочинок!

   А далі про головне, що ж Вас чекає тут, як можна відпочити…

   Кінні прогулянки. Поїздка верхи – відмінна можливість відчути єднання з фауною і флорою, насолоджуйтеся неспішним відпочинком, розглядаючи всі переваги місцевих красот.

 

   Велоспорт. Район Шацьких озер ідеально підходить для катання на велосипедах. Усе це завдяки рівному ландшафту. Ви зможете об’їхати заповідник вздовж і впоперек і знайти особливо мальовничі панорами. Пункти прокату велосипедів є на всіх базах відпочинку.

   Квадроцикли. Кажуть, що катання на квадроциклах – досить брудна розвага, але в той же час одна з найвеселіших, вигаданих людиною після винаходу колеса. Відчуйте викид адреналіну в кров і хльосткі удари вітру по обличчю. Покататися на квадроциклах можна як на пустельному бездоріжжі, так і серед нездоланної лісової хащі.

   Прокат яхти, човна, катамарана та байдарки. Звичайно ж, на Шацькі озера їздять в основному заради водних розваг. Тут вони в достатній кількості, і нудьгувати точно не доведеться.

 

   Дайвінг. Вода на Шацьких озерах прозора і чиста, тому вести спостереження за підводним світом дуже просто. База дайвінгістів знаходиться в пансіонаті «Шацькі озера», а в селі Пульмо, неподалік від наметового містечка, ви знайдете школу дайвінгу. Тут можна підібрати спорядження навіть для 8-річної дитини.

   Віндсерфінг. Хто сказав, що віндсерфінгом можна займатися тільки на морі? Підкорити хвилю можна і на Шацьких озерах, тут вони можуть підніматися до 1 м.

 

   Риболовля. Вважається, що риболовля – спокійний вид відпочинку, але тільки не на Шацьких озерах. Тут водиться близько 31 виду риб, в тому числі місцева принада – вугор, а в деяких озерах трапляються навіть раки. Тому спокійно посидіти з вудкою, думаючи про своє, не вийде. Якщо ви забули вудки, на Шацькому ринку є кілька точок, де продається все необхідне спорядження.

   Ягоди і гриби.  Відпочиваючи на Шацьких озерах, мало хто не зважиться на похід в ліс за грибами і ягодами. Для збору грибів краще вибирати ліс, в нім добре зростають гриби за рахунок кращої вологості землі, на відміну від галявин. Але при зборі грибів, прагніть не віддалятися від лісових стежин, і заходити в гущавину лісу, тому що можете заблукати.

 

   Влітку прогулюючись стежками в лісі можливо назбирати повну корзину дозріваючих соковитих ягід чорниці, суниці, а восени дозріває ожина. Чорниця дозріває в Шаьцких лісах з середини червня і до початку серпня і багата ліками проти кишково-шлункових і печінкових захворювань. Чорниця, можна сказати, "фірмова" ягода Шацьких озер, вона зростає у великій безлічі і якраз у той час коли на Шацьких озерах багато відпочиваючих. Її ви можете знайти практично всюди.

   Мотузковий парк являє собою висотні мотузкові конструкції різної складності з кількома рівнями, які знаходяться на висоті від одного до кількох метрів над землею. Кожному бажаючому учаснику пропонується відчути незабутнівраження та приплив емоцій, перевірити себе на кмітливість, спритність і вміння тримати рівновагу. Час пролетить непомітно. Якщо втомитеся підкорювати мотузкові вершини, то можна буде зіграти в різноманітні настільні ігри, такі як снукбол – незвичайний вид спорту, який об’єднує футбол і більярд.

   Більярд, настільний теніс. Можливість зіграти в більярд і настільний теніс є на кожній базі відпочинку.

   Пейнтбол. У селі Світязь в районі табору «Чайка» відкрився пейнтбольний клуб під назвою «Вікінг». Тут можна насолоджуватися грою доти, поки не перестанете відчувати рук і ніг.

   Не варто також забувати про різноманітні нічні клуби, дискотеки, тематичні вечірки, можливість сходити в сауну, на масаж та багато іншого. Усе це доступно на Шацьких озерах у великій різноманітності.

   І ГОЛОВНЕ, тут можна просто вдосталь накупатись в озерах, позасмагати, прогулятись лісом та насолоджуватись місцевими краєвидами…

 

   Шацькі озера, мабуть, найкраще місце для любителів спокійного статечного відпочинку далеко від обридлого міського смогу і шуму вулиць. Ви обожнюєте відпочинок "на природі"? Їдете з сім`єю, з маленькими діточками? Не терпите в місцях відпочинку наявність галасливих злачних місць? Тоді Шацькі озера - це ідеальне місце відпочинку для вас. Тут ви відпочинете, подихаєте "свіжим повітрям" і не будете зустрічати на кожному кроці вічно п`яні компанії молоді, як у турецьких готелях із системою "все включено".

   Будь ласка, любіть, бережіть і шануйте природу!

   Поставтеся і Ви з належною повагою до цього прекрасного місця. Не залишайте сміття всюди за собою - це зашкодить природі. Просто насолоджуйтеся заспокійливим повітрям, набирайтеся здоров`я, відпочивайте від цивілізації! І швидше за все Вам захочеться повертатися на Шацькі озера знову і знову!

 

  Відпочинок на березі озера Світязь. Сьогодні всі обирають відпочинок на морях і горах, але слід побувати саме на Шацьких озерах, щоб потім все життя мріяти про наступну зустріч з цією перлиною природи, з морем, яке забрело в край українського Полісся.

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!