11-12 квітня 

 

Опис

  Лише раз на рік, навесні, в Закарпатті відбувається справжнє диво – це цвітіння сакури в Ужгороді. Все місто вбирається в рожеві квіти сакури. Щороку побачити цей квітучий рожевий рай, відвідують тисячі туристів. Що цікаво, що саме в Ужгороді знаходиться найбільша в Європі алея сакур. Під час екскурсії Ужгородом дізнаємось цікаву історію як з’явились ці красуні в цьому Західному місті та матимемо нагоду зробити найкращі фото цієї весни! Крім, цвітіння сакури в Ужгороді відвідаємо ще безліч цікавинок унікального Закарпаття. В програмі туру нас чекають оповиті легендами замки, релакс купання в термальних басейнах, а ще дегустації Закарпатських вин та екологічних сирів, знайомство з угорцями, які радо приймуть нас до себе в гості. Головна ідея туру – отримати максимум задоволення, приємних вражень та велике бажання ще не раз відвідати Закарпаття!

  Наше знайомство із Закарпаттям почнеться із мальовничого урочища Берегвар, розташованому в долині річки Латориця, на висоті понад 300 м над рівнем моря, серед мальовничих карпатських гір розташувався один з найромантичніших і найгарніших палаців країни, неначе в казку Вас запрошує унікальний пам’ятник архітектури Закарпаття мисливський палац графів Шенборнів, побудований в першій половині XVIII столітті. У проект палацу покладено своєрідну символіку: за основу взяті складові частини астрономічного року. Він дивиться на Вас 365 вікнами, що дорівнює дням у році, запрошує через 12 входів – відповідають місяцям року, у 52 кімнати – відповідно до тижнів року та має 4 вежі, які дорівнюють 4 порам року. Палац розміщений серед гарного парку з багатьма екзотичними рослинами. Ставок на території замку має обриси Австро-Угорської імперії. Пам’ятка національного значення – Мисливський замок Шенборнів, а нині санаторій «Карпати» – є одним з найкрасивіших і добре збережених палаців України. Замок розташований в центрі чудесного т.зв. англійського парку, де зібрані декоративні дерева з багатьох країн світу, який займає 19 га. Ви відвідаєте “Джерело молодості і краси” з цілющою водою.

Далі ми попрямуємо до замку у містечку Чинадієво "Сент Міклош", хто сюди завітає, зрозуміє, що це — одна з найвизначніших і найцікавіших пам’яток Закарпаття. Він має свою неповторну атмосферу, свою ауру, свій шарм. "Сент Міклош" залишився у пам’яті поколінь завдяки історії кохання, що пережила віки. Кохання чарівної княгині Ілони Зріні до молодого короля куруців Імре Текелі стало головною подією, за якою пильно спостерігав весь захід. Переміщаючись з кімнати у кімнату, ви ступатимете по рипучих сходинках, присипаних пилом часу, який так і лежатиме тут, відтворюючи сліди щораз нових відвідувачів. Цей пил пам’ятатиме покоління і епохи, які будували, руйнували і відновлювали… Приїхавши сюди, зупиніться на кілька хвилин біля входу. Залишивши за дверима усі свої турботи та метушливі думки, ви ступите на поріг легенди і хранителі замкових таємниць великодушно запросять вас у Середньовіччя.

 

  Ужгород - одне з найдавніших міст України, зручно розташоване на самому кордоні з Європою. Неодноразово руйноване, місто, мов фенікс, щоразу повставало з попелу. За довгі роки існування місто пережило десятки коронованих володарів. Ввібрало все найкраще від чужинців і зуміло переплавити історичні надбання різних народів в оригінальний і смачний коктейль. Місто, наповнене чудовими храмами, старовинними будівлями, загадковими скульптурами.

      Так, дійсно тут є що подивитись у будь-яку пору року та особливо манить туристів до Ужгорода в період цвітіння сакури.

    Щороку, наприкінці квітня Ужгород перетворюється на справжній райський сад, адже починає цвісти екзотична японська вишня - сакура. Ці дерева ростуть тільки в Японії, кількох штатах Америки та на Закарпатті.

   Саме в Ужгороді знаходиться найбільша в Європі алея сакур, що простягнулася вздовж берега Ужа, на Православній та Київській набережних.

    Як же ці екзотичні дерева занесло на Західну Україну?  Якщо вірити офіційним версіям, то сакура була завезена в Ужгород в 1923 році. Саме в той час чеська влада активно розвивали мікрорайон Галагов, сьогодні - центр УжгородаЦей район в той час був болотистою місцевістю, багатьом рослинам цей ґрунт не підходив. Саме тому вирішили висаджувати сакуру, яка успішно прижилася в м'якому закарпатському кліматі.

   Під час цвітіння сакури в Ужгороді проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль "Сакура Фест".

    

     Окрім алеї сакур та інших цікавинок Ужгорода пропонуємо відвідати  Ужгородський замок, що має тисячолітню історію. Він є головним туристичним місцем в Ужгороді. Вперше фортеця згадується в хроніці «Діяння угорців». Фундамент замку датується 9 століттям і зв'язується з легендарним князем Лаборцем. Товщина  захисних стін палацу досягає 10 м у висоту і 5 м в ширину. Вони оточені глибоким ровом, вражають своєю міццю і неприступністю прямо в центрі міста. Ужгородський замок розмістився напроти головних в'їзних воріт. Це двоповерхова будівля, в якому розміщені більше 40 приміщень.Внутрішній двір замку прикрашає не тільки сад, але і міфічні статуї. Перш за все впадає в очі скульптура давньогрецького героя Геракла, на якій зображена перемога Геракла над багатоголової змією. Неподалік ще одна статуя грецької міфології - провідник померлих душ Гермес. Також є цікава бронзова скульптура птаха турула (сокола), який пов'язаний з легендою про визвольну боротьбу.

 

   Другий день нашої подорожі ми розпочнем в містечку Мукачево. Але  побувати в Мукачево і не відвідати замок "Паланок" - все одно, що гуляти по Парижу і не побачити Ейфелевої вежі. Отже далі прямуємо до  найголовнішого скарбу Мукачево - замку ПаланокВежі цієї стародавньої споруди підносяться на самотній горі, яка в незапам'ятні часи була вулканом. Точна дата появи замку Паланок нікому не відома. Однак, перші письмові згадки вказують на 11 сторіччя. За тисячу років старовинний замок, незважаючи на безліч кровопролитних битв, що велися за нього, зумів вистояти. І не просто вистояти, а дійти до наших днів практично в ідеальному стані. Тут навіть збереглися стародавні підземелля, де утримували полонених.  Замкова гора і сам Паланок нагадують казку, що злітає в небо , яку хоча б один раз точно варто побачити кожному. Збираючись у подорож, приготуйте теплий, але зручний одяг і взуття, тоді піднятися на Замкову гору буде нескладно, насолоджуючись по дорозі видом, що відкривається на місто.

    Далі прямуємо до Мукачево - затишного закарпатського містечка, що колись розташувалося точно на перетині європейських торговельних шляхів. Зараз це місто-калейдоскоп, місто легенда, місто, в яке хочеться повертатися. Як для невеличкого містечка, у Мукачево є на що подивитися. Одно- і двоповерхові кольорові будиночки з коричневими дахами, аркадами та ліпниною створюють саме ту атмосферу провінційного міста, яка підкуповує затишком і спокоєм. У центрі можна прогулятися пішохідним бульваром і площею з фісташкового кольору міською ратушею. Також тут височіє костел покровителя міста Святого Мартіна. Недалеко знаходяться Свято-Миколаївський жіночий і Василіанський монастирі, церква Успіння Пресвятої Богородиці, Мукачівський драмтеатр, колишня резиденція князів Ракоці "Білий палац", дегустаційний зал в музеї "Медовий дім", де можна спробувати різні сорти карпатського меду, медовуху, медовий бальзам.

 

  

  Головна родзинка Берегівщини - це цілющі термальні води. Перевірити користь від термальних вод ми з Вами зможемо в купальнях  в селі Косино, воно ж Косонь, в 18-ти кілометрах від райцентру і в 500 м. від Угорщини. Чудова природа, гори, п'янкий свіже повітря! Така атмосфера сприяє до повного релаксу, а користь термальних джерел у відмінному настрої підвищується в три рази!!!

 

   А на заверщення цього чудового дня ми продегустуємо вино в затишному дегустаційному залі. Тут ми також зможемо оглянути найважливіші прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: путтоні для збору винограду, бочки різних розмірів, пляшки для вина. А також  скуштуємо до 20 сортів білих та червоних сухих та солодких вин, як традиційних сортів і рецептів, так і популярних брендів винпідвалу Шош - Жужіка Ти Солодка, Чорна Троянда, Карлот, Мускат кошерне, Кагор білий та Вермути, які мають власні неповторні аромати й букети, та закусити їх легкою закускою домашнього приготування для зніманні смаку попереднього вина із язика, щоб повною мірою насолодитися смаком наступного сорту. Крім того, матимемо  можливість навчитися, як правильно вибрати та тримати бокал з вином, засвоїти особливості декантації вина та подачі його на стіл, нюанси поєднання різних сортів винограду та вина в купажах і технології «кюве», а головне – відчути справжній смак домашнього закарпатського вина, створеного в домашніх умовахвикористовуючи надбання та досвід кількох поколінь, за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, та з використанням старовинних і власних рецептів, із забороною використання води та цукру.

 

 Не пропусти момент цвітіння сакури!!!

 

 

 

 

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!