Опис

«Волинський край, священний край
Тут весни квітнуть зазвичай,
Співає літо, зими сплять.
Діди про вічність гомонять.»

        Багата Волинська земля архітектурою, замками, храмами, природними пам’ятками, ділиться своїми скарбами із всіма бажаючими, розповідає легенди, відкриває таємниці. Кожен хто візьме участь у подорожі по цьому маршруті, відкриє для себе таємниці воєнного форту, підземелля Дубенського замку, красу та чарівність тунелю Кохання. Це все варте Вашого часу та уваги.

 

     А розпочнеться наша мандрівка із найромантичнішого місця нашої подорожі – Тунелю коханняякий знаходиться у Клевані. Ця неймовірна лісова дорога у казку завжди захоплює своєю енергетикою, а в осінню пору – особливо!!! Хоча тут ніколи не жили королі чи принцеси і не відбувались драматичні історичні події, але ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. Красою, створеною магією найвидатнішого у світі архітектора – Природи. А історію тут творять романтики майже щодня, адже вони приїжджають сюди у пошуках кохання. Кажуть, що саме тут воно і живе, блукаючи довгою доріжкою під алеями то зеленого, то багряно-червоного, то золотого віття.

   Тут ніколи не жили королі чи принцеси і не відбувались драматичні історичні події. Ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. Красою, створеною магією найвидатнішого у світі архітектора – Природи. А історію тут творять романтики. Щодня, ті, хто приїжджають сюди у пошуках кохання. Адже, кажуть, саме тут воно і живе. Блукаючи довгою доріжкою під алеями то зеленого, то багряно-червоного, то золотого віття. І якщо ви хочете знайти кохання – варто лише попросити, стоячи тут. Це місце так і називається – Тунель кохання.

 

    Ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Кажуть, арка має символічне значення. Ті, хто побував тут, розповідають про дуже сильну ауру, яку можна відчути. А колія на дві рейки – це ніби символ шляху для двох доль. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання. І справді, важко втриматись, щоб не загадати бажання, коли стоїш ніби посеред казки. Тут все здається якимось чарівним…

 

     Наступна наша зупинка - Замок Любарта, який давно став неофіційним символом Луцька. Його образ постійно і активно використовується в найширшому колі життя: від магнітиків з написом «Луцьк» до емблем організацій чи етикеток товарів.

   Вперше назва «замок Любарта» з’явилася наприкінці ХІХ століття. Тоді побутувала і альтернативна назва – «замок Вітольда», тобто Вітовта.

   Спочатку замок був дерев’яним. Збудували його десь на початку 1100-х років. У 1340-1350-х роках замок почали реконструювати в цеглі. Спочатку збудували половину тієї вежі, яка зараз називається В’їзною, і частину стіни. У той час правителем Галицько-Волинського князівства був Любарт Гедимінович.

  Імовірно, замок продовжили реконструювати в цеглі, коли на зміну Любарту прийшов Вітовт. Він зробив Луцьк південною столицею Великого литовського князівства. Саме за його правління місто розцвіло економічно, політично та культурно. Загалом за його правління твердиня набула таких обрисів, як зараз. А коли Вітовт помер, князювати став його брат Свидригайло. За його правління замок завершили реконструювати і він став на 90% таким, як зараз.

   Отож ці три князі – Любарт, Вітовт, і Свидригайло – і збудували луцьку твердиню.

 

   Доречі, якщо Ви думаєте що ніколи не бачили його, помиляєтесь, усі хто хоч раз отримував заробітну плату купюрою в 200 грн. - той неодноразово побував біля замку!!!

   Образ замку потрапив не тільки на 200 гривневу українську купюру. Його використовували і на грошах сто років тому. На 20 гривневій купюрі 1919 року навколо зображення замку є напис «Луцька мійська управа».

   Відомий польський і український письменник, історик, громадський діяч Юзеф Крашевський, який жив на Волині у 1830-1850-х роках, багато подорожував тут, писав про неї, сказав таке:

«…Буденну шкаралупу навколишніх речей може легко розбити лише маленьке зусилля до спостереження. Нам треба тільки захотіти звернути увагу на свій рідний край і ми знайдемо в ньому тисячі принад, тисячі пам'ятників, тисячі гідних подиву речей!»

     Нарешті прибуваємо до міста Дубно. У древньому місті на берегах Ікви стоїть легендарний замок. Величний і багатий. Імператори, королі та гетьмани приїжджали сюди з офіційними та неофіційними візитами. Свого часу Дубенський замок був одним із найбагатших у Європі.

 

   Колись він ховав у своїх неприступних стінах та потаємних підвалах величезні скарби. Родинні надбання князів Острозьких, що передавалися у спадок та дарувалися після укладання шлюбів. Вони приваблювали татар і козаків, та ніхто так і не зміг завоювати фортецю. За довгі століття вона ні разу не була взята штурмомУ палаці Любомирських знаходився розкішний банкетний зал з мармуровими підлогами і бальна кімната, оздоблена італійським майстром Мерліні. При в’їзді відкривається неймовірний вид на річку і на придворні пенати. Головна визначна пам’ятка Дубенського замку – надбрамний корпус, що складається з вежі з купольним дахом.

 

    Темні підземелля замку в Дубно були справжніми лабіринтамиде на випадок небезпеки могло сховатися велика кількість людей. Тут також на збереженні лежали сало і мед, варення і пшениця, а також зброя і стріли. Кажуть, що їжа також вважалася коштовністю замку, адже там було стільки провізії, скільки вистачило б, щоб прогодувати все місто.

 

      Саме під Дубенським замком відбувалися реальні події, описані у «Тарасі Бульбі» Гоголя. За історичними даними, тут головний герой втратив своїх двох синів.
Минулого не змінити, бувалої слави не вернути, а розтраченого багатства не знайти. Все це залишиться в історії. У цікавих і захоплюючих легендах Дубенського замку, який досі зберігає пам’ять історичних подій минулих століть.

 

  Далі на нас чекає Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але неймовірна кількість легенд, які досі оточують форт, і містичні залишки колись гарної будови щороку приваблюють все більше туристів.

      Це місце вас вразить не лише легендами, а й своїм розмахом. Чого тільки вартий тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Згідно однієї з легендце місце перетворилося на Місто привидів. Кажуть, примари тут дійсно є і вже багато років поспіль лякають місцевих жителів. Можливо, це пов'язано з тим, що на початку 20 століття тут загинуло дуже багато солдатів і вони досі не можуть знайти спокій. Багато людей зараховують Нову Дубенську фортецю до числа найбільш містичних місць України.

 

   На наступний день на нас чекає екскурсія до Кременці та величне місто Острог. 

   Острог занурить вас у цікаву подорож по віхах історії, розповість величезну кількість цікавих легенд і переказів, і покаже неймовірні пам'ятники архітектури, які є невід'ємною його частиною.  Не дарма це місто зовсім недавно було найголовнішим культурним центром всієї України. Ви просто зобов'язані провести тут незабутній відпочинок, не позбавляйте себе такої чудової можливості!

     Кожному відома і Острозька академія, яка була заснована в 1576 році. Це був найперший вищий навчальний заклад не тільки в Україні, але і Східній Європі. Музей книги розташований в унікальній будівлі Луцької вежі 16 століття. У місті є і прекрасні сакральні споруди, такі як руїни синагоги, Успенський храм і костел монастиря капуцинів.

   Заповідний національний природний парк «Дермансько-Острозький» вражає своєю невимовною красою водойм, смарагдових хвойних і змішаних лісів. І це лише маленька частина цікавих місць і історичних пам'ятників, які чекають вас у цьому місті!

    Домінантою цих історичних скарбів є Острозький замок, який служив резиденцією князів Острозьких в 14-16 століттях. Це унікальна фортифікаційна споруда стоїть на пагорбі над річкою Вілія.
     За всю історію замковий комплекс зазнав багато перебудов і реставрацій, але продовжує вражати своєю міццю і унікальністю донині. У 1981 році в стінах замку створено історичний заповідник. Цьому місту є чим пишатися, адже пам'ятки Острога знають не тільки в Україні. А скільки легенд зберігає в собі ансамбль багатовікових споруд!

Туристична агенція «Вікторія-тур» запрошує усіх бажаючих відвідати Волинь у весняну пору року.

Чудовий настрій та гарні емоції ми Вам гарантуємо!

 

 

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!