Опис

  

Свято переконані, що українець не є українцем, якщо він не побував у найкрасивіших місцях своєї Батьківщини. А їх на нашій землі чимало. Таким місцем є одне із семи чудес України - славнозвісна Хотинська фортеця, якою захоплювались та намагались заволодіти найбільші вельможі та королі впродовж восьми століть...

Саме тому туристична агенція «Вікторія-тур» запрошує усіх відвідати як Хотинську, так і Кам’янець-Подільську фортеці в один день, а також прогулятись самим Кам'янцем та почути історію цього міста. Тому налаштовуйтеся на активний відпочинок, адже враження від даної подорожі надовго закарбуються у Ваших спогадах.

   А розпочнемо ми свою мандрівку із найцікавішої наймальовничішої і найвеличнішої середньовічної фортеці в Україні – Хотинської. Знаходиться вона в місті Хотин Чернівецької області, яке ще називають давнім місто двох світів – християнського і мусульманського.

   Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Впродовж багатьох століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Ця середньовічна красуня може багато розповісти і показати тому, хто побажає її вислухати...

   Не випадково скелястий мис над Дністром наші предки називали «Хотінь». Назва міста походить від дієслова «хотіти», оскільки мис був бажаним та надійним місцем для давніх поселенців.   

   Археологічні дослідження поблизу Хотинської фортеці виявили на площі 20 га рештки житла кінця X – початку XI ст., що дало підстави науковцям твердити про існування на цій території значного поселення часів Київської Русі. Воно розвивалося як місто, на що вказує, зокрема, скарб брактеатів (односторонні тонкі срібні монети), закопаний близько 1230 р. Науковці вважають, що в той час місто могло існувати лише під захистом фортеці, що була розташована, ймовірно, на місці нинішньої.

Завдяки міцній твердині і вигідному розташуванню, Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які, в свою чергу, сприяли розквіту культури та економіки міста. Місто було важливим пунктом в європейсько-азійській торгівлі.

Розташований на основних транспортних магістралях, Хотин завжди привертав увагу завойовників. З метою захисту від них була споруджена фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників Дитинки, вояків Дмитра Вишневецького (Байди), Петра Дорошенка. Під час визвольної війни українського народу проти польської шляхти у Хотин двічі вступали війська Богдана Хмельницького.

Кам'янець-Подільський є однією з головних пам'яток України. У 2007 році він увійшов до числа переможців конкурсу Сім чудес України. Хочемо нагадати, що Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні, після Львова і Києва, по кількості історичних пам’яток, вони здивують тебе і викличуть справжній захват!

    Тут буквально витає запах історії, романтики, мистецтва і свободи. 

   Кам’янець-Подільський за свою більш ніж тисячолітню історію встигло бути осередком 7 національностей, культура яких відбилась в архітектурі будинків та вулиць. Вперше в Україні тут зварили каву, вперше в Східній Європі було піднято в небо повітряну кулю, та останні 10 років Кам’янець-Подільський є одним із кращих фестивальних міст.

 

    Найдавніша фортеця, красиві церкви, бруковані вулиці, затишні кав'ярні та розмальовані будинки - все це тільки маленька частина, яка відразу ж впадає в око по прибуттю. Тут живуть чуйні люди, а чоловіки не скупі на компліменти. Кам’янець, як і багато Західних міст України ділиться на Старе та нове місто. І з’єднує їх Новопланівський міст, який побудований на початку XIX століття.

    Старе місто є дійсно унікальним місцем - воно розташоване на високих скелястих берегах каньйону, утвореного річкою Смотрич.

  

   У сучасному місті створено Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», що зберігає в архітектурній спадщині і назвах пам’ять про присутність у старому місті вірменів, поляків, русинів, турків і татар…

  Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Воно налічує в собі більше ста пам’яток архітектури та історії. Пропонуємо вашій увазі захоплюючу прогулянку по Старому Кам'янцю, де Ви побачите:

  • Перший комерційний банк (19 ст.);
  • Церкву Троїцьку (14 ст.);
  • Перший в’їзд в Старе місто (Вітряна брама, 18 ст.);
  • Палац Чарторийського (16-19 ст.);
  • Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла (15-19 ст.);
  • Міську ратушу (Польський магістрат 15-19 ст.);
  • Вірменський колодязь (17 ст.);
  • Домініканський Монастир (15-18 ст.)…

   

    Крім цих основних об'єктів міста, Ви познайомитесь з історією мостобудівництва в древньому місті. Ви дізнаєтесь як мости Новопланівський (XIX століття), Замковий міст (XIV століття), і Старий міст (XIX століття) стали життєвими артеріями міста. Та власними ногами пройдете через мости історії древнього Кам’янця.

   Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. 

   Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина - це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком". У дворі Старої фортеці знаходиться боргова яма з муляжем боржника, яка викликає інтерес у багатьох туристів. В цю яму в колишні часи укладали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

    Друга, більш пізня частина фортеці була збудована в XVII столітті. Нова фортеця - це бастіонна система з додатковими оборонними спорудами, яка прикривала Стару фортецю з боку поля. Укріплення представляє собою високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії: металеві снаряди просто грузли в землі. Але, як би парадоксально це не звучало, Нова фортеця одночасно стала слабким місцем фортеці, адже у разі, якщо ворогу вдасться її захопити, перед ним автоматично відкривався вхід у місто.

    Після екскурсії містом та Старою фортецею ми залюбки запрошуємо Вас на святкування Дня міста, адже День міста Кам'янець-Подільського вшановується завжди з великим розмахом. І на це свято з’їжджаються гості, друзі та шанувальники з інших міст і країн, щоб в найяскравіші і найквітучіші дні року, привітати це прекрасне унікальне місто зі святом!

     На Вас чекає свято Дня міста, яке весь час супроводжується виставками, вуличними музиками в історичному центрі Старого міста, парадами і всілякими веселощами. Тут традиційно відбувається безліч грандіозних подій і заходів: виставок, конкурсів, змагань, ігор та забав.

    Особливий шарм набуває центральна міська ратуша і родзинка Кам'янця - Стара фортеця. В її внутрішньому дворику з'являються мужні лицарі і прекрасні леді, фортеця набуває історичний вигляд.

    Крім того, у ці дні тут проходять і фестивалі:

  • фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», який проводиться з метою популяризації самобутніх національних культур, що формують соціокультурний етнос Поділля, збереження традицій та історичних коренів, пропаганди національного мистецтва та мистецтва національних меншин, що компактно проживають на території Поділля.
  • фестиваль повітроплавання «НА ЗУСТРІЧ СОНЦЮ». Вражаючий за своєю красою та майже традиційний для Кам’янця захід, під час якого блакитне небо сяє різнокольоровими кульками.

    Це дійство є незабутнім враженням для тисяч глядачів. Окрім цього, кожен бажаючий зможе політати на повітряній кулі та побачити Кам'янець-Подільський з висоти пташиного польоту.

    Про Кам’янець та його історію можна розповідати багато, проте ми запрошуємо разом із нами не просто послухати про нього, а й зазирнути у його минуле та сучасне життя

  

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!