18 травня

 

 

Опис

   Кам’янець-Подільський – місто-легенда, квітка на камені, природне та архітектурне чудо Хмельниччини та України. Вирушай сюди разом із нами - пам'ятки міста чекають тебе! Щороку 3-тя субота травня – святковий день для місцевих жителів, які відзначають День свого міста. От і сьогодні «Вікторія-тур» запрошує Вас відсвяткувати цей день разом із його жителями.

   Кам'янець-Подільський є однією з головних пам'яток України. У 2007 році він увійшов до числа переможців конкурсу Сім чудес України. Хочемо нагадати, що Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні, після Львова і Києва, по кількості історичних пам’яток, вони здивують тебе і викличуть справжній захват!

    Тут буквально витає запах історії, романтики, мистецтва і свободи. 

   Кам’янець-Подільський за свою більш ніж тисячолітню історію встигло бути осередком 7 національностей, культура яких відбилась в архітектурі будинків та вулиць. Вперше в Україні тут зварили каву, вперше в Східній Європі було піднято в небо повітряну кулю, та останні 10 років Кам’янець-Подільський є одним із кращих фестивальних міст.

 

    Найдавніша фортеця, красиві церкви, бруковані вулиці, затишні кав'ярні та розмальовані будинки - все це тільки маленька частина, яка відразу ж впадає в око по прибуттю. Тут живуть чуйні люди, а чоловіки не скупі на компліменти. Кам’янець, як і багато Західних міст України ділиться на Старе та нове місто. І з’єднує їх Новопланівський міст, який побудований на початку XIX століття.

    Старе місто є дійсно унікальним місцем - воно розташоване на високих скелястих берегах каньйону, утвореного річкою Смотрич.

  

   У сучасному місті створено Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», що зберігає в архітектурній спадщині і назвах пам’ять про присутність у старому місті вірменів, поляків, русинів, турків і татар…

  Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Воно налічує в собі більше ста пам’яток архітектури та історії. Пропонуємо вашій увазі захоплюючу прогулянку по Старому Кам'янцю, де Ви побачите:

  • Перший комерційний банк (19 ст.);
  • Церкву Троїцьку (14 ст.);
  • Перший в’їзд в Старе місто (Вітряна брама, 18 ст.);
  • Палац Чарторийського (16-19 ст.);
  • Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла (15-19 ст.);
  • Міську ратушу (Польський магістрат 15-19 ст.);
  • Вірменський колодязь (17 ст.);
  • Домініканський Монастир (15-18 ст.)…

   

    Крім цих основних об'єктів міста, Ви познайомитесь з історією мостобудівництва в древньому місті. Ви дізнаєтесь як мости Новопланівський (XIX століття), Замковий міст (XIV століття), і Старий міст (XIX століття) стали життєвими артеріями міста. Та власними ногами пройдете через мости історії древнього Кам’янця.

   Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам'яток виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця.   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. 

   Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина - це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком". У дворі Старої фортеці знаходиться боргова яма з муляжем боржника, яка викликає інтерес у багатьох туристів. В цю яму в колишні часи укладали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

    Друга, більш пізня частина фортеці була збудована в XVII столітті. Нова фортеця - це бастіонна система з додатковими оборонними спорудами, яка прикривала Стару фортецю з боку поля. Укріплення представляє собою високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії: металеві снаряди просто грузли в землі. Але, як би парадоксально це не звучало, Нова фортеця одночасно стала слабким місцем фортеці, адже у разі, якщо ворогу вдасться її захопити, перед ним автоматично відкривався вхід у місто.

    Після екскурсії містом та Старою фортецею ми залюбки запрошуємо Вас на святкування Дня міста, адже День міста Кам'янець-Подільського вшановується завжди з великим розмахом. І на це свято з’їжджаються гості, друзі та шанувальники з інших міст і країн, щоб в найяскравіші і найквітучіші дні року, привітати це прекрасне унікальне місто зі святом!

     На Вас чекає свято Дня міста, яке весь час супроводжується виставками, вуличними музиками в історичному центрі Старого міста, парадами і всілякими веселощами. Тут традиційно відбувається безліч грандіозних подій і заходів: виставок, конкурсів, змагань, ігор та забав.

    Особливий шарм набуває центральна міська ратуша і родзинка Кам'янця - Стара фортеця. В її внутрішньому дворику з'являються мужні лицарі і прекрасні леді, фортеця набуває історичний вигляд.

    Крім того, у ці дні тут проходять і фестивалі:

  • фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», який проводиться з метою популяризації самобутніх національних культур, що формують соціокультурний етнос Поділля, збереження традицій та історичних коренів, пропаганди національного мистецтва та мистецтва національних меншин, що компактно проживають на території Поділля.
  • фестиваль повітроплавання «НА ЗУСТРІЧ СОНЦЮ». Вражаючий за своєю красою та майже традиційний для Кам’янця захід, під час якого блакитне небо сяє різнокольоровими кульками.

    Це дійство є незабутнім враженням для тисяч глядачів. Окрім цього, кожен бажаючий зможе політати на повітряній кулі та побачити Кам'янець-Подільський з висоти пташиного польоту.

    Про Кам’янець та його історію можна розповідати багато, проте ми запрошуємо разом із нами не просто послухати про нього, а й зазирнути у його минуле та сучасне життя

  

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!