9 травня

 

Опис

    Друзі, "Вікторія тур" запрошує у травні відвідати незвичайні та унікальні місцини нашого краю. У цій подорожі ми побуваємо  у таємничих печерах ченців, що через Дністер межують з Молдовою, будемо дрімати у бджолиних хатках, візьмемо участь у інсценізації сватання за місцевими традиціями, завітаємо до арт-володінь відомого скульптора, а ще відвідаємо  величний палац Вітославських.

 

    Першою зупинкою нашої подорожі є палац Вітославських-Львових у неоготичному стилі в селі Чернятин Жмеринського району. Це один з небагатьох маєтків на Вінниччині, що зберігся у гарному стані. Будівля має величний вигляд як ззовні, так і в середині. Парк біля палацу також вражає красою та різноманіттям рослин. 

               

   Життя Альошкіних — це безперервна творчість, якою вони залюбки діляться зі всіма охочими, а особливо з дітьми. У них своя філософія, незрозуміла багатьом жителям села. Та саме вона притягує в це місце людей. Багато хто приїздить у Букатинку просто поспілкуватися з Альошкіним, а він — босий, у лляному одязі, трохи розпатланий, але завжди з посмішкою — зустрічає нових гостей.

 

     Букатинка розкинулася на березі мальовничої річки Мурафа, серед подністровських пагорбів. До районних центрів — 30 км, автобуси сюди їздять нечасто. Тут проживає більш ніж 100 осіб, працює початкова школа, де Альошкіни вчителюють, навчаючи дітей жити в гармонії з навколишнім середовищем. Зараз у ній усього 17 учнів.

Букатинка славиться своїми унікальними ландшафтами — тут є виходи на поверхню землі кам’яних решток шарів планетоутворного періоду, прадавніх вивержень вулканів, стародавніх океанів, морів, пустель.

     Сім’я Альошкіних перетворила Букатинку на справжню галерею під відкритим небом. Їхні скульптури можна помітити всюди — усі різні, та кожна несе свій посил. Загалом в Україні є понад 150 їхніх робіт. Олексій розповідає, що великий вплив на творчість мають місце та умови, у яких ти маєш можливість творити, і Букатинка ідеально для цього підходить. Тут є скелі, багато пісковику, ліси й річка. Місце не заселене людьми та ховає в собі прадавню історію.

 

    Колись Букатинка була одним із центрів каменотесного мистецтва. У 1916 році, за словами Альошкіних, цим промислом у Букатинці займалося понад 300 осіб. Видавався каталог виробів із каменю, які возили навколишніми селами, містами, Бессарабією, Волинню, до Києва й навіть до Відня. В основному це були вироби, необхідні в побуті: точила, жорна, поїлки для худоби, корита, столи, стовпи-слупи, хрести, надмогильні плити, замовні пам’ятники. Окрім того, обробляли каміння для зведення будинків. Однак із настанням науково-технічного прогресу каменотесний промисел поступово занепав.

    Збереження безцінних каменотесних традицій і збирання предметів цього древнього промислу й мистецтва стало однією з причин того, що Альошкіни обрали місцем свого постійного проживання саме Букатинку.

  

  Хтось досі вважає Альошкіних відлюдьками, але це далеко не так. Вони залюбки приймають у себе людей, які відчувають цей зв’язок із природою та цінують справжнє мистецтво. Альошкіни не відвідують ані симпозіумів, ані виставок, бо їхні будинки — це вже готові проекти, наповнені душевністю та вірою в людей. Щоліта подружжя радо зустрічає дітей, купається в Мурафі та вчиться знаходити й бачити мистецтво «під ногами». 

  

     Наступна зупинка подорожі – мальовниче село Оксанівка. Це місце має свою таємничу атмосферу і нагадує "міні-Карпати".

Тут для гостей місцеві мешканці готують насичену програму:

  • похід до печер легендарних монахів;
  • домашня кухня;
  • відпочинок у бджолиних хатках;
  • вечорниці та інсценізація сватання за місцевими традиціями.

 

           

 Тож, поїхали з "Вікторія тур" у подорож цими незвичайними і надзвичайно цікавими куточками Вінниччини. 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!