18-19 травня

Опис

     Друзі, всі ми звикли бачити Львів як столицю кави та шоколаду, а Івано-Франківськ - європейським містом, райським куточком з красивою архітектурою, затишними скверами та парками, але у цій подорожі "Вікторія тур" підготувала щось новеньке: прогулянка з вітерцем Карпатським трамваєм, можливість помолитися в Гошівському монастирі, милування мальовничими гірськими пейзажами зі Скель Довбуша, а також посмакуємо мінеральною водичкою у Моршині. Тому, друзі, запрошуємо відчути Львівщину та Івано-Франківськ по-новому разом з нами!  

    Це найпопулярніша екскурсія у місті, оскільки дозволяє оглянути всю центральну частину міста, тобто старий Львів,який забудувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста - кін. XVIII-поч. XIX ст.

    Під час екскурсії Ви побачите: Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької - унікальну памятку архітек тури кін. XIX ст., яка входить до переліку найгарніших театрів Європи, памятники українському та польському геніям Тарасу Шевченку та Адаму Міцкевичу, львівську "статую свободи", греко-католицьку церкву Преображення Господнього, Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці та дізнаєтесь про життя львівських вірмен, їхню культуру і традиції.

         

    Побачите деякі місця зйомок фільму "Дартаньян і три мушкетери", зокрема місце дуелі Дартаньяна з Атосом, Портосом та Арамісом, унікальну памятку барокової архітектури сер. XVIII ст. Домініканський костел, памятник художнику-жебраку Епіфанію Дровняку, побуваєте на площі Ринок - центральній площі міста, яка з давніх давен і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почуєте дивовижну історію про львівську ратушу і про огидний чотирикутник з комином посередині, про винахідника першої пошти Роберто Бандінеллі, любовний трикутник, багатого грека Константина Корнякта та смерть Івана Підкови.

 

     Ви також побачите: Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці - єдину памятку готики у Львові та каплицю Боїмів зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного, Успенську православну церкву, в якій було висвячено Петра Могилу, залишки середньовічних мурів, які охороняли місто та почуєте унікальну історію захоплення міста у 1704 р., старий єврейський квартал, багато цікавих кавярень, та заміський комплекс Бернардинського монастиря, почуєте безліч легенд, які з ним повязані, памятник засновнику міста Данилу Галицькому, найстаріший готель, перший львівський хмарочос. 

   

   Далі на Вас чекає музейно-культурний комплекс пивної історії - "Львіварня". На 3-х поверхах у 10 експозиційних залах зібрано понад 200 експонатівчастина з яких – ігрові та інтерактивні. Кожен із залів розповідає про одну з епох вісторії пивоваріння – починаючи від стародавніх часів і закінчуючи нашими днями.

  

    Доречі славетна пивоварня була заснована у 1715 році. Король Ян Казимир надав монахам єзуїтам визначне право побудувати в передмісті Львова пивоварню, де й досі варять «своє і добре» пиво. За часів Австро-Угорщини підприємець Роберт Домс, згідно зі світовими тенденціям того часу, розпочав тут технологічну революцію пивоваріння. Він був одним із перших, хто підійшов до облаштування виробництва по-новому, запозичивши найсучасніші технології з Європи.За радянських часів пивоварня була одним із найпотужніших виробників пива в УРСР та мала назву «Колос».Про популярність пива зі Львова свідчать етикетки із міжнародними позначками Аерофлоту та Торгмортрансу, яких не мало жодне інше пиво Союзу.

  

    Наприкінці екскурсії гості музею потрапляють до зали, де наочно демонструється процес пивоваріння. Крім того, відвідувачі можуть продегустувати продукцію Carlsberg Ukraine – станом на поточний момент це 4 сорти пива (в тому числі і «Львівське 1715» та «Robert Doms American style Ale»), надалі компанія має намір збільшити їх кількість до 12-ти. При цьому«Львіварня» є не тільки музеєм, але і культурним простором.

  

     Отож, запрошуємо Вас насолодитись пивом та почути цікаві новини про його виготовлення!!!

    Наступний день наш буде не менш цікавим, адже ми з Вами відвідаємо Скелі Довбуша, Гошівський монастир, покатаємось на Карпатському трамвайчику, наберемо водички у Моршині.

   Поблизу невеличкого селища Бубнище в мальовничих карпатських горах знаходяться химерні скелясті утворення «Скелі Довбуша». Цей скельно-печерний комплекс, який назвали на честь ватажка опришків олекси довбуша, й понині зберігає таємниці та життєві історії повстанців. 

    Вік могутніх кам'яних брил сягає 70 млн років. вони утворилися на дні палеогенового моря і фактично складаються із гальки та піску. Висота чудернацьких скель, які на 100 га розкинулися по буково-смерековому лісі, коливається від 1 до 50 метрів. 

   Існують версії, що ще в Х ст. «Скелі Довбуша» слугували помешканням та одночасно укріпленням для місцевого населення. Такої думки дотримувався видатний український історик Михайло Грушевський. 

   Деякі з печер, які утворилися в скелях, уміло облаштовані – приміщення мають правильні пропорції, усі стіни та стеля вирівняні, навіть є сходи. вчені припускають, що це було місце поклоніння язичників. однак ніхто достеменно не знає, яку роль виконували загадкові брили. 
 Кажуть, що могутні скелі стали прихистком для опришків – селян, які повстали проти польської шляхти та угорських феодалів. за легендами, вони зносили сюди багатства, які відбирали у панів.

 Опришків очолював легендарний Олекса Довбуш. Його часто називають українським Робіном Гудом, адже разом зі своїми побратимами він відбирав майно у багатих та віддавав бідним. Досягти справедливості Довбуш намагався жорстоким способом, тож думки стосовно нього розділилися. хтось називає найвідомішого з опришків народним месником, інші ж – безжальним розбійником. 
 Однак сміливість українського Робіна Гуда не заперечити. На території комплексу навіть є камінь у формі серця – хороброго серця Олекси Довбуша. Бажання кожного, хто до нього доторкнеться, збудеться. 
  З іменем легендарного ватажка пов'язано багато легенд, одна з яких – неймовірний скарб. Кажуть, що після смерті Олекси, побратими заховали в одній з печер багато золота. Проте увійти до неї майже неможливо – таємний вхід можна відрити, промовивши чарівне слово. Яке саме слово відкриває шлях до неймовірного багатства, невідомо. 
  Окрім таємничих легенд комплексу, приваблюють мальовничі види на карпатські гори та незайманість місцевої природи. 

 

   Друга зупинка – Гошевський монастир. Це греко-католицький монастир Чину св. Василія  Великого у селі Гошові Долинського району на Івано-Франківщині.  Вважається однією із найвеличніших релігійних та  історико-архітектурних святинь Західної України.

   Якщо ви религійна люди – вас зацікавить чудотворна ікона Божої Матері, яку ще називають “Царицею Карпат”.

 

   А якщо не дуже, то з каплички відкриваться чудові панорами полонин.

   Набираємо води, яка кому свята, а кому смачна та їдемо у Вигоду. Там нас чекає обід у одноіменному ресторані та кінцева зупинка карпатського трамвая.

     Ось він!

   Музики зустрічають туристів, а потім розважають їх під час руху потягу за маршрутом. Купуємо квитки та вирушаємо. Три з гаком години, три зупинки по пів години та безліч чарівних краєвидів за вікном.

     

   Моршин – курортне місто на Прикарпатті, в якому розташовується багато санаторіїв. Сюди з усіх куточків України їдуть на оздоровлення, і щоб попити мінеральної води. Місто широко відоме як один з кращих бальнеологічних курортів України.

     Гуляючи по Моршині, можна помітити, що більшість будівель санаторіїв – радянської споруди. На одному з них збережені гарні мозаїки. Навколо одного з санаторіїв розташований мальовничий парк зі скульптурами і фонтанами. Тут знаходиться  й колонка з мінеральною водою.

  Джерелами для виварювання солі селяни в Моршині користувалися з давніх часів. Пізніше цим зайнялися тодішні власники міста Браницькі, відкривши соляні шахти. Курорти міста стали активно розвиватися в 19 і початку 20 століття. Творці курортів намагалися брати приклад з кращих західних зразків аналогічних місць відпочинку. Популярність Моршина при СРСР зросла, відкривалося ще більше пансіонатів. Вони і зараз користуються популярністю серед українців.

Відчуй Львівщину та Івано-Франківськ по-новому разом з нами!

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!