4-5 травня

 

 

Опис

Що може бути цікавіше, ніж прогулянка по чудовому місту, в якому особлива атмосфера, наповнена справжнім колоритом Західної України. Найяскравіші традиції, традиційні страви та незліченне багатство Івано-Франківська відкривають перед вами двері під час екскурсії. А також ми відвідаємо Міжнародний фестиваль “Свято ковалів” - одне з найбільших ковальських свят у Європі.

    Чудовий і гостинний Івано-Франківськ був заснований ще в 1662 році Польним коронним гетьманом Анджеєм Потоцьким. Правда називався він тоді Станіславів. Звичайно ж, будь-яка екскурсія починається зі знайомства з архітектурним, культурним та історичною спадщиною регіону. Цього багатства в Івано-Франківську не вистачити на кілька днів.

eryhrgr

   Тут, мабуть, кожне дерево, сквер, ліхтар і лавочка мають свою історію. А яка чудова архітектура старовинних будівель, які збереглися до сьогоднішнього дня. Чого тільки варта Колегіальний костел 1672-1703 років. Сама будівля пашить величністю і міццю, а в його стінах перебуває художній музей з унікальними експонатами. Між іншим, міська Ратуша 1935 року, вважається єдиною в Україні в стилі модерн і є символом Магдебурзького права, яке отримало місто в 1663 році.

1

  Особливу увагу привертає Василіанський монастир, який є гідним зразком візантійського архітектурного стилю. Крім того, вас чекає:

  • Прогулянка по площі Ринок;
  • Відвідування різних музеїв, які познайомлять вас не тільки з історією міста;
  • Знайомства з величезною кількістю пам'ятників;

kkj

  Під час екскурсії вас буде супроводжувати висококваліфікований екскурсовод, який розповість вам багато цікавого і проведе самий цікавим і цікавим маршрутом. Не забудьте прихопити з собою фотоапарат, адже тут у вас буде маса можливостей зробити гідні фотографії. Навіть прогулюючись по мальовничих вуличках ви будете в захваті від їх затишку і особливого колориту. Не забудьте придбати якийсь сувенір, який буде нагадувати вам про чудовий знайомстві з дивовижним містом.

                  ygergerg 3

НЕЗАБУТНІЙ СМАК ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

    Хоч місто і славиться своїми історичним надбанням, древніми будівлями і цікавою архітектурою, він не позбавлений і лиску сучасності. Велика кількість ресторанів і затишних кафе дають можливість задовольнити сої смакові рецептори і покуштувати автентичну кухню. Деруни, вареники зі шкварками, грибний суп, ароматні настоянки і все це в приміщеннях з місцевим колоритом.

                     duhryh eryrgrgw

   Вражень від екскурсії в Івано-Франківськ буде маса. Це місто не поступається своєю привабливістю європейським представникам, але набагато гостеприїмніше і привітніше зустрічає туристів. Наші гіди знають, як перетворити звичайну прогулянку по місту на справжню пригоду!
     
Далі на нас чекає грандіозне дійство "Свято Ковалів 2019".

qwewe

    Міжнародний фестиваль “Свято ковалів” - одне з найбільших ковальських свят у Європі.  Фестиваль започаткували у 2003 році задля відтворення призабутих в Україні за часи СРСР ковальських традицій та популяризації ремесла. На “Свято ковалів”, щороку до Івано-Франківська з’їжджаються кількасот ковалів із цілого світу. Впродовж кількох днів  місто перетворюється на величезну живу кузню, ковалі демонструють особливості своєї школи, презентують готові вироби. Поки ковалі кують, можна придивлятися, спілкуватися, купувати, відвідувати виставку ковальських виробів або ж і собі спробувати стати ковалем і  викувати щось на пам'ять під керівництвом коваля-професіонала.

4

  Скульптури у різних частинах міста можуть бути приємними сюрпризами під час прогулянок Івано-Франківськом. Кожна скульптура – це вияв співпраці та взаєморозуміння між представниками  різних шкіл ковальства із різних країн. Володарі вогню та металу з Польщі, Німеччини, Австрії, Франції, Нідерландів, Росії, Білорусі, України разом працювали над кожною скульптурою, доповнюючи її численними елементами, створеними впродовж кількох фестивальних днів.

                                       vg jgg

nvbv

    На другий день нашої подорожі ми не дамо Вам можливості понудьгувати, а запропонуємо прогулятися по стежці Олекси Довбуша, адже без нього важко уявити Карпати. 

  Скрізь де ступала нога славного легіняОлекси Довбуша,залишилась історична згадка. Одним із таких місць єхудожньо-меморіальний комплекс "Стежка Довбуша"що знаходиться  неподалік міста Яремче, в межах Карпатського Національного природного парку.

   Саме тому пропонуємо другий день нашої мандрівки розпочати із дивовижного художньо-меморіального комплексу «Стежки Довбуша», який починається в заповідному урочищі під назвою «Дрібка». Пролягає представлений комплекс між скелями до «Комора Довбуша», виходячи прямо на хребет Горган Запрутської. Далі стежка веде до вихідної видової точки, роблячи замкнутий круг. Щоб повністю ознайомитися з пам'яткою, витратити доведеться близько 3-4 годин, і це того варто. 

    Варто відзначити, що привертає до себе увагу гора Добушанка, де особливо любив бувати народний улюбленець. Також інтерес викликає дивовижний камінь Довбуша, розташований уздовж траси. Існує декілька легенд, які пояснюють, звідки узявся той величезний камінь.

   Крім того,на стежці Довбуша розташовані скульптурні роботи Дарія Грабаря,які присвячені народним месникам, що звільняє у 1848 році галицьких селян від кріпацтва. 

   

   Стежка є ґрунтовою. Але часто трапляються ділянки, де доводиться проходити по каменям, покритим мохом, тому варто бути обережним. В деяких місцях є спеціальні поручні, тримаючись за які йти значно легше. Через певний час можна побачити групу великих скель. Деякі з них досягають висоти до 20 метрів. Це і є місцеві скелі Довбуша. Місцеві, тому що об’єкт з назвою «Скелі Довбуша» є ще в районі села Бубнище Долинського району Івано-Франківської області.

  Ця туристична Мекка - це дивовижні скелі Довбуша,які розташовані на представленій стежці. Це унікальне нагромадження кам'яних брил рідкісного ямненського пісковика, що застиг на цьому місці ще під час льодовикового періоду. 

  Стежка Олекси Довбуша- це таємнича місцевість, яка підкорює всіх відвідувачів своєю загадковістю, красою і величчю, це пам'ятка, яка зберігає таємницю великого і непереможного українського народу.

  Після незабутньої прогулянки стежкою Довбуша ми плануємо підкорити одну з найвищих вершин м. Яремче - гору Маковиця,яка відкриє перед нами захоплюючу панораму Карпатських гір. 

  Звідки ж взялася назва "Маковиця"?  Існує версія, що назва гори походить від слова «маківка» – верхівка. І справді, з вершини Маковиці відкриваються розкішні краєвиди.  За іншою версією, із санскриту «маковиця» – це капище, місце, де проводились язичницькі жертвоприношення та поклоніння богам. Зараз уже стало відомо, що під одним із туристичних маршрутів є два геологічні розломи. Тому тут така сильна енергетика. Місцеві розповідають, що у цих місцях людину може «вхопити блуд», тобто можна втратити орієнтацію в просторі та довго блукати по місцевих лісах. Мабуть, саме тому тут поставили дерев'яний хрест і статую Богоматері з двома ангелами.

   

    Висота Маковиці- 984 м. над рівнем моря. Звідси відкриваються шикарні види. На півночі та на сході, далеко внизу синіє долина потоку Боярського. За ним видно полонинський хребет і гори Малева та Яворова.В тому ж боці видно знамениту Кичеру та Рокиту-Велику, яку можна впізнати по телевізійній вишці на ній.

  Навколо Маковиці, з трьох боків розташувалась долина ріки Прут. В 16 км на заході синіє хребет Довбушанка. Трохи ліворуч плаский хребет Синяка. А поруч з ним, на південному заході, гострий пік Хом’яка. До Хом’яка – 12 км. На півдні видніється Кукульський хребет. А десь далеко на горизонті можна побачити гостру вершину Говерли та товстий Петрос. Схили гори покриті шанцями, що залишилися ще з Першої світової війни. А крім того, місцеві мешканці часто ходять на  Маковицю молитися.

  Наступною нашою зупинкою стане м. Яремче, а саме водоспад Пробій та сувенірний ринок.

   Водоспад «Пробій» - це визначна пам'ятка невеликого гірського містечка Яремче. Дивовижний і унікальний у своєму роді водоспад знаходиться на річці ПрутЦе гарне місце щорічно відвідують тисячі туристів як з України, так і з зарубіжжя. Популярність водоспаду надає дванадцятиметровий міст, з якого можна спостерігати, як швидка гірська річка Прут скидає тонни кришталево чистої води в природний котлован.

   Ви ж можете просто насолодитися прекрасним видом падаючої води і послухати шум водоспаду, який нагадує симфонію. За довгий час вода пробила довгу ущелину в скелі, і тепер шум падаючої води ще більш урочистий і могутніший. Це місце варто відвідати і тому, що тут відчувається справжні подих природи - круті скелі, невинно чистий ліс, крижана вода з гір - все це додає сил і налаштовує на мирний лад.

   

    Поруч з водоспадом знаходиться знаменитий на всю Україну ринок, де можна купити місцеві сувеніри - вироби зі шкіри, натуральної вовни, дерева і багато іншого. Якщо ви хочете придбати для свого котеджу овечу або баранячу вироблену шкуру або теплу ковдру і шкарпетки з вовни - беріть з собою гаманець товстіший, тому що від пропонованого асортименту можна втратити голову і рахунок грошей.

   Сюди ж привозять свіжий мед з пасіки, молоде закарпатське вино, ягоди, гриби. Тут же, розташувавшись в одному з невеликих кафе, можна покуштувати традиційну кухню гуцулів.

   

 Так що, шановні мандрівники,  вперед - за новими враженнями! 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!