13-14 квітня

Опис

     Друзі, "Вікторія тур" запрошує відвідати найвідоміші замки Західної України. Весна — сезон для подорожей Західною Україною, адже саме в цей час цей регіон набуває казкового вигляду. Старовинні фортеці, колоритні вулички, неймовірна природа — все це можна знайти саме тут. Захід нашої країни настільки різноманітний і цікавий, що його необхідно відвідати кожному.

 

    Першої нашою зупинкою буде Золочівський замок. Як свідок історичних подій Золочівський замок є однією з найвизначніших пам'яток культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі...

Золочівський замок

   Розміщений на невисокому пагорбі в заплаві двох річок, Золочівський замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла. У 1634-1636 роках за проектом невідомого архітектора його спорудив Яків Собеський, батько Яна Собеського - короля Польщі. У 1686 році на замовлення короля Яна ІІІ Собєського замок був оновлений і оздоблений творами мистецтва. В’їзна вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасний ренесансний ансамбль замку.

Підгорецький замок

   Підгорецький замок - один з найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац називали "польським Версалем"...

   Мурований замок заснував у 1635 р. коронний гетьман Станіслав Конецпольський на місці давніших укріплень, що належали родині Підгорецьких. Підгорецький парк належить до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення. 

    До замкового комплексу входять: палац, оточений бастіонними укріпленнями, валами, ровами, чудовим парком, що знаходиться на декількох терасах і є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення, римо-католицький костел XVIII ст. та заїжджий двір. Саме цю споруду зробили Лувром, коли знімали усім відомий пригодницький фільм "Д'Артаньян і три мушкетери". Тут проходили різні частини "Марлезонського балету" і саме сюди Д'Артаньян привіз підвіски від герцога Бекінгема.

  Наступним  ми з Вами відвідаємо Олеський замок. Олеський замок є, можливо, найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію...

Олеський замок

    Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. Розташування замку на кордоні Литви і Польщі зумовило постійну боротьбу за нього та часті зміни власників. У другій половині ХV століття замок перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів: Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських.

      Кременецький замок – залишки оборонної споруди на горі Боні, яка підноситься над містом Кременцем на Тернопільщині. Його споруда належить до найдавніших та найнеприступніших фортець Західної України. На початку 20 століття руїни замку хотіли розібрати, а камінь використати для будівництва доріг. На щастя, цього не сталося, але те, що не зруйнувала радянська влада, донищив час. Нині від твердині зосталися лише частина стін з уламками бійниць, два яруси надбрамної вежі, а також залишки від колодязя.

   Після остаточної перебудови у середині 16 століття замок у Кременці складався з двох мостів та трьох веж: Надбрамної, Черленої та Над новим домом, а також князівського палацу і церкви святого Михайла. Збережені сьогодні руїни мають овальну форму, витягнуту зі сходу на захід. У деяких місцях стіни стерті до фундаментів, в інших – залишилися на повну висоту. Збереглася квадратна у плані двоярусна вежа з арковими готичними воротами, над якими є два отвори – прямокутний і невеликий круглий. У західному куті замку залишилися сліди квадратної вежі. 

    Наступного дня на нас чекає Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але неймовірна кількість легенд, які досі оточують форт, і містичні залишки колись гарної будови щороку приваблюють все більше туристів.

      Це місце вас вразить не лише легендами, а й своїм розмахом. Чого тільки вартий тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Згідно однієї з легендце місце перетворилося на Місто привидів. Кажуть, примари тут дійсно є і вже багато років поспіль лякають місцевих жителів. Можливо, це пов'язано з тим, що на початку 20 століття тут загинуло дуже багато солдатів і вони досі не можуть знайти спокій. Багато людей зараховують Нову Дубенську фортецю до числа найбільш містичних місць України.

   

    Далі прибуваємо до міста Дубно. У древньому місті на берегах Ікви стоїть легендарний замок. Величний і багатий. Імператори, королі та гетьмани приїжджали сюди з офіційними та неофіційними візитами. Свого часу Дубенський замок був одним із найбагатших у Європі.

 

   Колись він ховав у своїх неприступних стінах та потаємних підвалах величезні скарби. Родинні надбання князів Острозьких, що передавалися у спадок та дарувалися після укладання шлюбів. Вони приваблювали татар і козаків, та ніхто так і не зміг завоювати фортецю. За довгі століття вона ні разу не була взята штурмомУ палаці Любомирських знаходився розкішний банкетний зал з мармуровими підлогами і бальна кімната, оздоблена італійським майстром Мерліні. При в’їзді відкривається неймовірний вид на річку і на придворні пенати. Головна визначна пам’ятка Дубенського замку – надбрамний корпус, що складається з вежі з купольним дахом.

  

    Темні підземелля замку в Дубно були справжніми лабіринтамиде на випадок небезпеки могло сховатися велика кількість людей. Тут також на збереженні лежали сало і мед, варення і пшениця, а також зброя і стріли. Кажуть, що їжа також вважалася коштовністю замку, адже там було стільки провізії, скільки вистачило б, щоб прогодувати все місто.

  

      Саме під Дубенським замком відбувалися реальні події, описані у «Тарасі Бульбі» Гоголя. За історичними даними, тут головний герой втратив своїх двох синів.
Минулого не змінити, бувалої слави не вернути, а розтраченого багатства не знайти. Все це залишиться в історії. У цікавих і захоплюючих легендах Дубенського замку, який досі зберігає пам’ять історичних подій минулих століть.

  

    Останньою нашою зупинкою буде Острог. Острог занурить вас у цікаву подорож по віхах історії, розповість величезну кількість цікавих легенд і переказів, і покаже неймовірні пам'ятники архітектури, які є невід'ємною його частиною.  Не дарма це місто зовсім недавно було найголовнішим культурним центром всієї України. Ви просто зобов'язані провести тут незабутній відпочинок, не позбавляйте себе такої чудової можливості!

     Кожному відома і Острозька академія, яка була заснована в 1576 році. Це був найперший вищий навчальний заклад не тільки в Україні, але і Східній Європі. Музей книги розташований в унікальній будівлі Луцької вежі 16 століття. У місті є і прекрасні сакральні споруди, такі як руїни синагоги, Успенський храм і костел монастиря капуцинів.

   Заповідний національний природний парк «Дермансько-Острозький» вражає своєю невимовною красою водойм, смарагдових хвойних і змішаних лісів. І це лише маленька частина цікавих місць і історичних пам'ятників, які чекають вас у цьому місті!

    Домінантою цих історичних скарбів є Острозький замок, який служив резиденцією князів Острозьких в 14-16 століттях. Це унікальна фортифікаційна споруда стоїть на пагорбі над річкою Вілія.
     За всю історію замковий комплекс зазнав багато перебудов і реставрацій, але продовжує вражати своєю міццю і унікальністю донині. У 1981 році в стінах замку створено історичний заповідник. Цьому місту є чим пишатися, адже пам'ятки Острога знають не тільки в Україні. А скільки легенд зберігає в собі ансамбль багатовікових споруд!

Туристична агенція «Вікторія-тур» запрошує усіх бажаючих відвідати замки Західної України у весняну пору року.

Чудовий настрій та гарні емоції ми Вам гарантуємо!

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!