9 травня

Опис

 

          Складно собі уявити, скільки всього цікавого та захоплюючого можна побачити на території нашої країни. Величезна кількість пам'яток збереглася з давніх часів, коли землі перебували під владою різних держав. Різні культури і релігії залишили свій особливий слід на історичних землях Волині. Православні і католицькі храми, синагоги, замки, палаци і фортеці, - всі вони зберігають в своїх стінах легенди і таємниці минулого. І у нас є чудова можливість відвідати ці цікаві пам'ятки, відправившись у подорож найцікавішими місцями історичної Волині.

 Отож, сьогодні ми теж вирішили показати Вам ці дивожні місця та запросити Вас у  подорож Волинню. Отже розпочнемо ми її з романтичного Тунелю кохання, що у Клевані: Лісова дорога у казку.

   Тут ніколи не жили королі чи принцеси і не відбувались драматичні історичні події. Ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. Красою, створеною магією найвидатнішого у світі архітектора – Природи. А історію тут творять романтики. Щодня, ті, хто приїжджають сюди у пошуках кохання. Адже, кажуть, саме тут воно і живе. Блукаючи довгою доріжкою під алеями то зеленого, то багряно-червоного, то золотого віття. І якщо ви хочете знайти кохання – варто лише попросити, стоячи тут. Це місце так і називається – Тунель кохання.

                         

   Ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Кажуть, арка має символічне значення. Ті, хто побував тут, розповідають про дуже сильну ауру, яку можна відчути. А колія на дві рейки – це ніби символ шляху для двох доль. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання. І справді, важко втриматись, щоб не загадати бажання, коли стоїш ніби посеред казки. Тут все здається якимось чарівним…

                       

   Наступна наша зупинка - Замок Любарта, який давно став неофіційним символом Луцька. Його образ постійно і активно використовується в найширшому колі життя: від магнітиків з написом «Луцьк» до емблем організацій чи етикеток товарів.

    Вперше назва «замок Любарта» з’явилася наприкінці ХІХ століття. Тоді побутувала і альтернативна назва – «замок Вітольда», тобто Вітовта.

   Спочатку замок був дерев’яним. Збудували його десь на початку 1100-х років. У 1340-1350-х роках замок по чали реконструювати в цеглі. Спочатку збудували половину тієї вежі, яка зараз називається В’їзною, і частину стіни. У той час правителем Галицько-Волинського князівства був Любарт Гедимінович.

  Імовірно, замок продовжили реконструювати в цеглі, коли на зміну Любарту прийшов Вітовт. Він зробив Луцьк південною столицею Великого литовського князівства. Саме за його правління місто розцвіло економічно, політично та культурно. Загалом за його правління твердиня набула таких обрисів, як зараз. А коли Вітовт помер, князювати став його брат Свидригайло. За його правління замок завершили реконструювати і він став на 90% таким, як зараз.

   Отож ці три князі – Любарт, Вітовт, і Свидригайло – і збудували луцьку твердиню.

                           

   Доречі, якщо Ви думаєте що ніколи не бачили його, помиляєтесь, усі хто хоч раз отримував заробітну плату купюрою в 200 грн. - той неодноразово побував біля замку!!!

   Образ замку потрапив не тільки на 200 гривневу українську купюру. Його використовували і на грошах сто років тому. На 20 гривневій купюрі 1919 року навколо зображення замку є напис «Луцька мійська управа».

   Відомий польський і український письменник, історик, громадський діяч Юзеф Крашевський, який жив на Волині у 1830-1850-х роках, багато подорожував тут, писав про неї, сказав таке:

«…Буденну шкаралупу навколишніх речей може легко розбити лише маленьке зусилля до спостереження. Нам треба тільки захотіти звернути увагу на свій рідний край і ми знайдемо в ньому тисячі принад, тисячі пам'ятників, тисячі гідних подиву речей!»

    Далі на нас чекає Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але неймовірна кількість легенд, які досі оточують форт, і містичні залишки колись гарної будови щороку приваблюють все більше туристів.

     Це місце вас вразить не лише легендами, а й своїм розмахом. Чого тільки вартий тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Згідно однієї з легенд, це місце перетворилося на Місто привидів. Кажуть, примари тут дійсно є і вже багато років поспіль лякають місцевих жителів. Можливо, це пов'язано з тим, що на початку 20 століття тут загинуло дуже багато солдатів і вони досі не можуть знайти спокій. Багато людей зараховують Нову Дубенську фортецю до числа найбільш містичних місць України.

                         

   Нарешті прибуваємо до міста Дубно. У древньому місті на берегах Ікви стоїть легендарний замок. Величний і багатий. Імператори, королі та гетьмани приїжджали сюди з офіційними та неофіційними візитами. Свого часу Дубенський замок був одним із найбагатших у Європі.

 

  Колись він ховав у своїх неприступних стінах та потаємних підвалах величезні скарби. Родинні надбання князів Острозьких, що передавалися у спадок та дарувалися після укладання шлюбів. Вони приваблювали татар і козаків, та ніхто так і не зміг завоювати фортецю. За довгі століття вона ні разу не була взята штурмом. У палаці Любомирських знаходився розкішний банкетний зал з мармуровими підлогами і бальна кімната, оздоблена італійським майстром Мерліні. При в’їзді відкривається неймовірний вид на річку і на придворні пенати. Головна визначна пам’ятка Дубенського замку – надбрамний корпус, що складається з вежі з купольним дахом.

                      

    Темні підземелля замку в Дубно були справжніми лабіринтами, де на випадок небезпеки могло сховатися велика кількість людей. Тут також на збереженні лежали сало і мед, варення і пшениця, а також зброя і стріли. Кажуть, що їжа також вважалася коштовністю замку, адже там було стільки провізії, скільки вистачило б, щоб прогодувати все місто.

                      

  Саме під Дубенським замком відбувалися реальні події, описані у «Тарасі Бульбі» Гоголя. За історичними даними, тут головний герой втратив своїх двох синів.
Минулого не змінити, бувалої слави не вернути, а розтраченого багатства не знайти. Все це залишиться в історії. У цікавих і захоплюючих легендах Дубенського замку, який досі зберігає пам’ять історичних подій минулих століть.

                         

Неймовірні пригоди, легенди та містика - чекають Вас на Волині.

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!