Опис

    Відвідування відомих парків і дендропарків завжди залишає позитивні емоції. Що може бути більш позитивним для душі, ніж побути серед зелені та води, пройтися стежками, подивитися визначні пам'ятки, які залишила історія в цих парках.

    Поблизу Києва є кілька таких дендропарків, наприклад, найбільший та найстаріший - «Олександрія» в Білій Церкві та ландшафтний дендропарк в селі Буки Сквирського району Київської області. Саме у ці два парки «Вікторія-тур» запрошує Вас у ці вихідні.

   Побачивши красу сучасності ми з Вами поринемо у минуле, адже нас чекає парк «Олександрія», який милує око відвідувачів вже понад 200 років.

   Дендрологічний парк "Олександрія" розташований у місті Біла Церква. Парк було закладено у 80-х роках 18 століття графом Ксаверієм Браницьким. Названо на честь дружини графа - Олександри. Нині "Олександрія" офіційно вважаєтьсянайбільшим (площа близько 406 га) та найстарішим дендропарком України.

  Вірогідно дитинство, проведене серед неймовірних красот парків Петродворця та Царського Села, надихнули Браницьку на створення чогось подібного у своїй резиденції. Як наслідок, у 1788 році на західній околиці Білої Церкви розпочалося будівництво парка "Олександрія". А Біла Церква з того часу стала місцем постійного проживання Браницьких.

   В 90-х роках 18 століття до міста приїхав відомий французький архітектор-паркобудівник Мюффо, який і став автором генерального плану парка. Основним стилем "Олександрії" став модний на той час англійський, або ландшафтний.

  

    На території парку "Олександрія" було споруджено літню резиденцію родини Браницьких («Аустерію», або «Дідинець») та багато інших архітектурних споруд: Царський павільйон, в якому жили гості Браницьких - члени царської сім'ї, Танцювальний павільйон, колонада "Луна"павільйон "Ротонда", "Руїни", "Китайський місток"... Прикрашено було парк бронзовими і мармуровими скульптурами, вазами, декоративними композиціями з великих брил та штучних земляних підвищень.

     В середині XIX століття "Олександрія" перетворилася в один з найпрекрасніших пейзажних парків Російської імперії, з елементами романтизму та сентименталізму. З Північної Америки та Західної Європи у парк завозились рідкісні екзотичні рослини. В глибоких балках було споруджено каскади ставків, наповнених чистою джерельною водою, водоспади та фонтани.  

   При вході в "Олександрію" відвідувачів зустрічають погруддя Тараса Шевченка та Олександра Пушкіна. Поети бували в парку. Пушкін навіть написав тут частину своєї поеми «Полтава»:

Тиха украинская ночь.

Прозрачно небо. Звезды блещут.

Своей дремоты превозмочь

Не хочет воздух. Чуть трепещут

Сребристых тополей листы.

Луна спокойно с высоты

Над Белой Церковью сияет

И пышных гетманов сады

И старый замок озаряет.

  Ввійшовши в "Олександрію" відвідувачі зупиняються, стурбовані розгалуженням численних алей, і міркують куди прямувати далі. Загальна протяжність дорожно-алейної мережі парку понад 20 км, для того щоб пройти усіма алеями та стежками, уважно оглядаючи ландшафти, що примикають до них, знадобиться не один день.

   Від головного входу углиб веде Головна алея, яка упирається в місце, де колись стояв палац Браницьких - "Дідинець". Від нього в різні боки відходять дрібніші алеї. «Дідинець» нині запланували відновити: відкопали фундамент та основи колон одного із павільйонів, почали відбудову Танцювального павільйону, але триває вона якось мляво.

   

   Система алей сполучає Велику галявину з усіма ділянками та головними архітектурними спорудами парку. Пейзажні картини Великої галявини пов'язані головним чином з річкою Рось та колонадою "Луна"Колонада "Луна" входить в композиційне ядро найвизначніших пам'яток парку. Побудована вона у вигляді давньогрецьких амфітеатрів. Ефектний вигляд колонади доповнюється її унікальними акустичними властивостями: слово сказане пошепки в одному кінці колонади розбірливо долунає до іншого кінця. Зважаючи на акустичні властивості у колонаді інколи проводять концерти.

   Неподалік від колонади "Луна" на греблі Лебединого ставка знаходиться "Китайський місток" - легка ажурна бесідка із своєрідно вигнутою крівлею, створена в дусі архітектури Південно-Східної Азії. По суботах, в теплий період року, біля містка аншлаг із весільних процесій та черга на фотосесію. Всі хочуть присісти поряд ізкитаянкою та помацати за бороду китайця – металеві скульптури розташовані біля містка.

    

   На південному сході Великої галявини височать руїни якогось палацу. Це одна з найоригінальніших архітектурних споруд "Олександрії" - "Руїни". Вона двоярусна. Нижній ярус виконує роль підпірної стінки греблі Лазневого ставка, а верхній, виконаний у вигляді великого будинку без даху, височіє на греблі. З-під "Руїн" витікає водоспад, а неподалік, на острові "Марії", б'є фонтан. Всередині споруди влаштовано оглядовий майданчик, з якого відкриваються прекрасні краєвиди Лазневого ставка на півночі та Росі на півдні.

   

      Прямуючи від великої галявини на північний захід можна потрапити у діброву. Її площа 48 га. Деревостани основного масиву цієї ділянки парку (43 га) представлені дубами 200-річного віку, але трапляються екземпляри вік яких перевищує 300-400 років. Діброва парку унікальна і офіційно є головною його цінністю. В Україні такого старовікового й одночасно чистого насадження дуба більше немає. Але діброва цінна не лише для науковців-природоохоронців, вона заворожує і туристів.

   На південь від діброви розташовано адміністративний корпус та музей парку. Вони займають будинок садівника - єдину господарську споруду, що залишилася в "Олександрії" з кінця ХVІІІ століття.

   Мандруючи парком, відвідувачі звертають увагу на ставки, що надають йому особливої краси та неповторності. Їх у парку просто неймовірна кількість (загалом більше двох десятків, але більшість розташовані на закритій науковій території). Ставки розташовані каскадами у трьох великих балках, які зливаються з долиною Росі. Гладь водної поверхні з лебедями та дикими качками, неймовірна затишність узбережних балкових ландшафтів, дзюрчання струмків та гуркіт водоспадів створюють незабутнє враження.

   Дендропарк "Олександрія" є найбільшим в Україні, причому за останні роки його площа неухильно збільшується: в 2005 році він займав 201,5 га (і вже тоді був найбільшим), а в 2008 вже 297 га. 2009 року парку передали лісове урочище Голиндерня і парк став більшим ще на 108 га (загалом 405,6 га).

   На території парку зростає понад 2500 видів, форм та сортів рослин. Нефахівцю ці цифри мало про що кажуть, але хочемо Вас завірити, що це дуже і дуже багато. Серед українських дендропарків це рекордна кількість. Причому багато рослин парку вже мають вік понад 200 років (дуби звичайний та червоний, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, модрини польська та європейська, гледичія триколючкова, глід рожевий махровий та ін.)

   "Олександрія" - це як гарний фільм, який хочеться передивлятись, і передивлятись. Спокійний фільм, який бере за живе не спецефектами, а грою акторів та режисерською постановкою.  Дивишся й постійно відкриваєш щось нове.

   Можна дуже довго розповідати про різноманіття архітектурних пам'яток та скульптур "Олександрії", про неповторність та красу її ландшафтів, але краще хоч раз поїхати та побачити. Незабутні враження гарантуємо.

  А далі на нас чекає у селі Буки на Київщині  красивий ландшафтний парк. Він був заснований в 1996 році підприємцем Іваном Сусловим. Для парку він викупив ділянку землі біля річки Роставиця, яка раніше була місцевим звалищем.

   Зараз це місце перетворилося на один з найкрасивіших парків України. Одночасно це ще й місце проживання сім'ї Івана Суслова - його маєток розташований прямо на території парку.

   Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію безкоштовний. Однак в деякі частини парку можна потрапити тільки з екскурсоводом, наприклад це Галявина казок.

   Під час екскурсії ви зможете дізнатися багато цікавої інформації, побачити Галявину казок з дуже красивими казковими фігурами і міні-зоопарк, де живуть лев, ведмеді, олені, вовченята, страус і інші тварини. Один з ведмедів за перший рік вибив з рук близько 80 фотоапаратів і телефонів, будьте уважні!!!

    

   Хто з наших туристів бував у Києві, до реконструкції Майдану Незалежності, вони напевно пам'ятають фонтан який там стояв. Після реконструкції площі в 2001 році розібраний фонтан багато років припадав пилом на одному зі столичних складів і його деталі потихеньку розтягували. Іван Суслов організував транспортування фонтану в село Буки, де його два роки ремонтували. Кілька металевих пелюсток чаші були відлиті заново, замінено насосне обладнання і граніт, встановлено додаткове освітлення. 

   У 2011 році фонтан був відкритий і відтепер він зустрічає гостей біля входу в парк.

   У парку побудована міні-ГЕС, яка забезпечує електрикою всю територію. ГЕС дуже органічно вписана в ландшафт і є елементом парку. Планується побудувати каскад таких невеликих ГЕС для забезпечення електроенергією всього Сквирського району. Однак на даний момент держава не цікавиться таким видом електроенергії, і ця ГЕС здебільшого гріє повітря.

   На горі сидять три жаби, що символізують благополуччя, біля них фотографуються молодята. Ще "жаба" душить всіх, хто дивиться на все це благополуччя. Біля жаб встановлено і пам'ятник Максиму Горькому - улюбленому письменникові Івана Суслова.

 

   Всюди в парку можна побачити цифру 7. На українській мові ПІБ "Суслов Іван Миколайович" скорочено СІМ. Також він 7-ма дитина в родині. Отож, для їхньої сім'ї ця цифра є магічною так каже сам власник парку.

  

  Годі зволікати, вперед з нами за новими враженнями!

 

 

Про агенцію!!!

   Туристична агенція «Вікторія-тур» - це агенція, яка стабільно та якісно надає туристичні послуги на протязі багатьох років. Разом з нами Ви можете здійснити свої мрії, побувавши у найцікавіших містах України та отримати незабутні враження від побаченого. Завдяки нашій агенції Ви надійно та швидко сплануєте відпочинок, побачите та відкриєте для себе багато нового, адже, організатори компанії "Вікторія-тур", завдяки досвіду, знають як зробити Вашу подорож цікавою, пізнавальною та незабутньою!!!